Reklama

Aspekty

Słubice. Medal Pro Patria dla współpracownika Aspektów

Wieloletni współpracownik Niedzieli zielonogórsko-gorzowskiej Michał Sobociński został odznaczony Medalem Pro Patria.

[ TEMATY ]

Słubice

Medal Pro Patria

Wojciech Obremski

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przyznał słubiczaninowi medal na wniosek starosty Leszka Bajona. Odznaczony to wieloletni społecznik, autor oraz współtwórca wielu projektów upamiętniających i przybliżających wiedzę historyczną mieszkańcom regionu, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Organizator i wykonawca miejsca pamięci w parafii pw. Ducha Świętego jako miejsca uczczenia Polaków walczących o wolność na frontach całego świata w formie Słubickiego Panteonu Pamięci Żołnierza Polskiego. W Panteonie złożona jest ziemia z pól bitewnych, nekropolii, mogił polskich żołnierzy. - Za tym wyróżnieniem stoi wielka rzesza osób, które odpowiedziały na  apel uhonorowania bohaterskich żołnierzy polskich od Argentyny aż po Kaukaz, a są wśród nich między innymi  pracownicy polskich placówek dyplomatycznych, pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej, Polacy mieszkający poza granicami naszej Ojczyzny, skauci, harcerze, przedstawiciele Grup Historyczno Rekonstrukcyjnych, polscy duchowni pracujący na misjach i wielu innych ludzi, fascynatów historii Oręża Polskiego z całego świata i to im właśnie dedykuję ten medal – powiedział wyróżniony.

2022-04-07 12:08

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje adwentowe w Słubicach

[ TEMATY ]

KSM

Słubice

Collegium Polonicum

Archiwum ks. Rafała Mocnego

Koło Akademickie KSM przy Collegium Polonicum w Słubicach 10 grudnia rozpoczęło trzydniowe rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzi ks. Łukasz Grzendzicki z parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jak mówi ks. Rafał Mocny, rekolekcje to oferta pracy duchowej skierowana przede wszystkim do studentów katolickich. - Jesteśmy duszpasterstwem ekumenicznym, ale tożsamość katolicka jest dla nas priorytetem. Do tej tożsamości zaliczają się m.in. tradycyjne rekolekcje adwentowe, potrzebne po to, by tę duchowość katolicką w naszych katolickich studentach pielęgnować - mówi ks. Rafał Mocny, asystent kościelny Koła Akademickiego KSM przy Collegium Polonicum w Słubicach. 

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: ubóstwo i odrzucenie obrazą człowieka

2023-02-02 10:04

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ubóstwo i odrzucenie są obrazą człowieka – powiedział papież Franciszek spotykając się w nuncjaturze apostolskiej w Kinszasie z przedstawicielami niektórych dzieł charytatywnych działających w Demokratycznej Republice Konga.

Drodzy bracia i siostry,

CZYTAJ DALEJ

Bp Jacek Kiciński: Każde powołanie jest odpowiedzią Ducha Świętego na dany czas w świecie. [Wywiad]

2023-02-02 15:19

ks. Łukasz Romańczuk

bp Jacek Kiciński

bp Jacek Kiciński

Święto Ofiarowania Pańskiego to dzień, kiedy szczególnie pamiętamy o osobach życia konsekrowanego. Zapraszamy do lektury rozmowy z bp. Jackiem Kicińskim, przewodniczącym Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP

ks. Łukasz Romańczuk: Gdy mówimy o osobach konsekrowanych, na pierwszą myśl przychodzą zakonnicy i siostry zakonne. Do tego grona należy więcej "stanów". Kto zatem jeszcze świętuje 2 lutego i dlaczego to święto obchodzimy tego dnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję