Reklama

Rodzina

Tato! Opowiedz o swoim ojcostwie

Ojcowie Paulini z warszawskiego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia zbierają świadectwa Mężczyzn, którzy doświadczyli łask i cudów ojcostwa za wstawiennictwem Matki Boskiej Częstochowskiej.

[ TEMATY ]

ojcostwo

ojciec

Adobe Stock

Zarówno tych, które wydarzyły się całkiem niedawno, jak i tych otrzymanych lata temu. Tych, które dotyczą poczęcia, narodzin, odzyskania zdrowia, uniknięcia aborcji, pokonania uzależnienia… Świadectwa zbierane są do drugiej części książki „Dzieci Boga” Wydawnictwa Sióstr Loretanek.

- Ojcostwo w dzisiejszym świecie jest zagrożone. Brakuje świadectw dojrzałych mężczyzn, którzy przez wstawiennictwo Matki Bożej wymodlili łaski i cuda w swoich rodzinach. Takie świadectwa umacniają, ale i dają nadzieję, że choć ludzkie możliwości zawodzą – w Bogu nadzieja! – mówi przeor Warszawskiego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia o. Krzysztof Wendlik.

Podziel się cytatem

Dziecko to wyjątkowy, szczególny DAR. Zdarza się jednak, że poczęcie, narodziny czy wychowanie okazują się niezwykle trudne, a niekiedy po ludzku niemożliwe. Wówczas zaufanie, głęboka modlitwa, ofiara oraz przede wszystkim wstawiennictwo Matki Bożej w Jasnogórskim wizerunku wydają upragnione owoce. Cuda się zdarzają, a to, co po ludzku niewykonalne - dla Pana Boga nie jest niemożliwe!

Kontakt do siebie lub spisane świadectwo przysłać można na adres swiadectwamaryjne@gmail.com lub bezpośrednio kontaktować się z autorką książki – Magdaleną Kamińską.

2022-05-04 09:55

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Być aktywnym ojcem

Niedziela legnicka 7/2020, str. II

[ TEMATY ]

ojciec

Jelenia Góra

Karkonoski Klub Ojca

Ks. Piotr Nowosielski

Do klubu ojców zaprasza Michał Tekliński

Do klubu ojców zaprasza Michał Tekliński

W Jeleniej Górze powstał Karkonoski Klub Ojca. Co prawda takie kluby nie są nową inicjatywą, ale w tym regionie to coś nowego.

Pomysłodawcą jest Michał Tekliński, do niedawna mieszkaniec Wrocławia, będący członkiem takiego klubu. Po powrocie do Jeleniej Góry stanął przed wyzwaniem jako prowadzący i opiekun. Jest ojcem trójki dzieci. Prowadzi portal: www.efektywneojcostwo.pl , który zrodził się trochę z własnych doświadczeń.

CZYTAJ DALEJ

Katolicy i Orkiestra

W Polsce od kilkunastu już lat słyszymy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród katolików akcja Jerzego Owsiaka ma swoich zwolenników i przeciwników.

Stosunek do WOŚP wyraźnie pokazuje różne nurty polskiego katolicyzmu. Katolicy sympatyzujący z Wielką Orkiestrą uważają, że akcja Jerzego Owsiaka to piękna inicjatywa. Ich zdaniem, Kościół w Polsce przeszedł ewolucję w ocenie WOŚP - od negacji i dystansu po aprobatę. Natomiast katolicy dystansujący się od Wielkiej Orkiestry nazywają akcję Jerzego Owsiaka "graniem na ludzkich uczuciach" oraz "laicyzacją działalności charytatywnej". Orkiestra jest zjawiskiem bardzo złożonym, w którym dobro miesza się ze złem. Szlachetności wolontariuszy i darczyńców towarzyszy ideologia Wielkiego Dyrygenta, który promuje wizję życia obcą chrześcijaństwu.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: wierzę, że dzięki naszemu wspólnemu wsparciu Ukraina zwycięży

2023-01-31 17:16

[ TEMATY ]

Ukraina

Andrzej Duda

PAP/Andrzej Lange

Polska i Łotwa świetnie współpracują we wspieraniu Ukrainy, wierzę głęboko, że dzięki wspólnemu wsparciu Ukraina pokona wroga. Chcielibyśmy żyć z Rosją i Rosjanami w pokoju, ale niestety, jak widać nie da się, bo napadają, rabują, chcą odebrać wolność - powiedział w Rydze prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się we wtorek z Polakami mieszkającymi na Łotwie. Podczas uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe: Srebrne i Złote Krzyże Odrodzenia Polski oraz polskie flagi. "To są odznaczenia (...) za ciężką, wieloletnią pracę, za ogromny wkład państwa w codzienne umacnianie po pierwsze polsko-łotewskich relacji, po drugi - za podtrzymywanie tu, na Łotwie polskiej tradycji, kultury" - podkreślił prezydent, zwracając się do odznaczonych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję