Reklama

Aspekty

Anielski konkurs w Słubicach

Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach oraz działające przy parafii Bractwo Szkaplerza św. Michała Archanioła organizują konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pt. "Mój Anioł Stróż".

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Słubice

Archiwum Michała Sobocińskiego

Św. Michał jest patronem Ukrainy i Kijowa, a także wielu Polaków i miast w naszym kraju

Św. Michał jest patronem Ukrainy i Kijowa, a także wielu Polaków i miast w naszym kraju

Konkurs odbędzie się z racji przypadającej 24 lipca 5. rocznicy Czasu Mocy i Łaski, czyli nawiedzenia Słubic przez św. Michała Archanioła w znaku figury z niebiańskiej bazyliki w Monte Sant'Angelo w Italii. Honorowy patronat nad konkursem objęli wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz Któż jak Bóg - Słubice. Organizatorzy konkursu postawili sobie jeden zasadniczy cel – integracja dzieci z Ukrainy i Polski. - Biorąc pod uwagę wzrost ilości dzieci ukraińskich w słubickich szkołach pragną stworzyć możliwość do rozwoju talentów i spajania więzi społecznych, wykorzystując jako spoiwo postać św. Michał Archanioła będącego patronem Ukrainy i Kijowa, a także wielu Polaków i miast w naszym kraju. Dzięki wspólnej rywalizacji, jak poinformował nas jeden z organizatorów, mamy nadzieję na zwiększenie wrażliwości młodego pokolenia na działanie w zespole wielonarodowym wzbudzając postawy integracji, koleżeństwa, przyjaźni i gotowości do wspólnej nauki i pracy. Pomoże to naszym nowym młodym słubiczanom przybyłym zza wschodniej granicy w prawidłowej integracji i wzbudzeniu prawidłowych postaw do nauki i zabawy - mówi Michał Sobociński z Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła.

Proboszcz parafii ks. Andrzej Wawrzysiuk wraz z Bractwem na 24 lipca zaplanował tzw. "Anielską Niedzielę". Z okazji 5. rocznicy nawiedzenia figury odbędzie się wtedy wiele anielskich atrakcji i to nie tylko dla Słubiczan. Wydarzenie to poprzedzone zostanie wieloma przedsięwzięciami o charakterze duchowo – modlitewnym ale także innymi formami przybliżającymi postać świętego i anielskich zastępów.Tego dnia w parafii odbędzie się również finał konkursu plastycznego wraz z wernisażem wykonanych prac pn. "Mój Anioł Stróż".

2022-05-04 12:31

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tych trzech

Niedziela małopolska 39/2013, str. 4-5

[ TEMATY ]

św. Michał Archanioł

Wikimedia

AGNIESZKA KONIK-KORN: - Gdzie najlepiej szukać informacji o Archaniołach?

CZYTAJ DALEJ

Papież wyrusza w podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego

2023-01-31 07:07

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

We wtorek rano papież Franciszek wyrusza w podróż do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, dwóch afrykańskich krajów ciężko dotkniętych krwawymi konfliktami, kryzysem uchodźczym i głodem. Pielgrzymka, która potrwa do niedzieli, jest jego 40. zagraniczną podróżą w ciągu prawie 10 lat pontyfikatu.

Będzie to jedna z najtrudniejszych podróży z wielu względów; począwszy od tego, jakim jest wyzwaniem dla zdrowia 86-letniego papieża, a także z powodu bardzo skomplikowanej sytuacji w tych skrajnie biednych państwach oraz kwestii bezpieczeństwa i problemów logistycznych.

CZYTAJ DALEJ

"A przed maturą pojedziemy na Jasną Górę"

2023-01-31 23:21

Adobe Stock

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej o tym wydarzeniu opowiada ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka jest doskonałą okazją, aby prosić o opiekę Matkę Bożą na czas pisania egzaminu dojrzałości. - Przez jakiś czas słychać było powiedzenie: „Chcesz zdać maturę, jedź na Jasną Górę”. My nie traktujemy pielgrzymki jako jakiegoś amuletu, który ma pomóc maturzystom w zdaniu matury, bo wszystko zależy od tego, ile pracy włożą w przygotowanie. Nie mam jednak wątpliwości, że Boże wsparcie oraz opieka Matki Bożej jest w tym czasie potrzebna - zaznacza ks. Rozpędowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję