Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba, siostry Matki Bożej Miłosierdzia i Goya Foods niosą pomoc humanitarną ofiarom wojny w Ukrainie

Goya Foods, jeden z największych producentów żywności w USA, przekazał Rycerzom Kolumba oraz Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wsparcie finansowe w związku z działaniami tych instytucji na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Firma ofiarowała także kilkaset kilogramów żywności dla współfinansowanego przez Rycerzy ośrodka dla ukraińskich dzieci w Olsztynie k. Częstochowy.

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba

Od 9 maja trwa druga wizyta w Polsce Boba Unanue, prezesa Goya Foods. Przedsiębiorca odwiedził już Polskę w marcu, gdy we współpracy z Global Empowerment Mission, Rycerzami Kolumba, ojcami dominikanami i siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przekazał 15 tysięcy różańców ofiarowanych przez darczyńców z USA oraz ponad 130 ton żywności dla mieszkańców Ukrainy. Pomoc została udzielona w ramach działalności Goya Cares – międzynarodowej inicjatywy poświęconej zwalczaniu handlu dziećmi poprzez wspieranie organizacji, które chronią życie kobiet i dzieci.

Rycerze Kolumba

Głównym celem aktualnej wizyty jest rozszerzenie partnerstwa Goya Cares na Europę Wschodnią, w celu pomocy ukraińskim uchodźcom. Podsumowaniem aktualnej współpracy tej organizacji z Rycerzami Kolumba i innymi organizacjami humanitarnymi była konferencja prasowa, która odbyła się 12 maja w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. „Mamy w tym życiu do wyboru dwie ścieżki. Możemy wybrać albo drogę miłości i opieki, albo drogę nienawiści i zniszczenia. Dzięki Bogu istnieje armia niesamowitych ludzi, Rycerzy Kolumba, którzy kochają i chronią dzieci” – powiedział Bob Unanue podczas konferencji.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwe i wdzięczne za ten dar. Wierzymy, że jest to dar Bożego Miłosierdzia, który został nam dany poprzez Twoją osobę. To forma doświadczenia promieniowania Bożego Miłosierdzia” – powiedziała s. Teresa de le Fuente, reprezentująca na konferencji Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wcześniej, w środę 11 maja przedstawiciele Goya Foods odwiedzili prowadzony przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ośrodek dla ukraińskich sierot w Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy, który jest również wspierany przez Rycerzy Kolumba. Na miejscu spotkali się z podopiecznymi ośrodka, którym rozdali jedzenie i różańce, oraz z prowadzącym placówkę ks. Markiem Batorem, dyrektorem Częstochowskiej Caritas i Rycerzem Kolumba. Ośrodek otrzymał od Goya Cares kilkaset kilogramów owoców i żywności długoterminowej.

Reklama

„Jako Rycerze Kolumba chcemy być mostem łączącym ludzi, którzy chcą pomagać, z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bobowi Unanue oraz całemu zespołowi Goya za Wasze hojne wsparcie, dzięki któremu możemy kontynuować tę misję” – podkreślił Szymon Czyszek, Dyrektor ds. Rozwoju Rycerzy Kolumba w Europie, reprezentujący organizację podczas konferencji prasowej w łagiewnickim Sanktuarium.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą prawie 7 tys. członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Delegatem Stanowym w Polsce jest Krzysztof Zuba, a Kapelanem Stanowym – metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

2022-05-12 17:21

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Krzysztof Włodarczyk: miłość nie powinna być tylko uczuciem, ale postawą życiową

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Bp Krzysztof Włodarczyk

Amelia Siuda-Koszela / Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Miłość nie powinna być tylko uczuciem, ale postawą życiową, czyli byciem dla drugiego” – mówił w Licheniu bp Krzysztof Włodarczyk.

Ordynariusz bydgoski był gościem XII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce, która odbywała się pod hasłem „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę”. – Od razu przypomniałem sobie o św. Janie Pawle II. Mogę siebie nazwać pokoleniem JPII, ponieważ moje powołanie rodziło się w odniesieniu do jego osoby – mówił bp Włodarczyk, który wstąpił do seminarium trzy lata po wyborze kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. – Wówczas otrzymałem od mojej mamy zdjęcie Jana Pawła II, która powiedziała: „patrz na niego i od niego się ucz” – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Najgorsza współczesna zabawka. Telefon w ręce od najmłodszych lat

2023-01-30 13:09

[ TEMATY ]

porady

smartfon

Adobe Stock

Coraz częściej spotykany obrazek to dziecko w wózku, które zamiast przyglądać się światu rzeczywistemu, skupia się na tym wirtualnym. Lekarze wielu specjalności ostrzegają, że to pułapka, która może mieć konsekwencję na resztę życia dziecka. Dowiedz się, jakie.

Jak wynika z raportu „Nastolatki 3.0”, opublikowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfona ok. 12 godzin na dobę, częściowo z powodu zdalnych lekcji, które zajmowały ponad 7 godzin dziennie. Niemniej jednak czas spędzany przez młodzież i coraz młodsze dzieci w sieci rośnie z roku na rok.

CZYTAJ DALEJ

Bp Niemiec: w plebanii w Szopienicach od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a jedną z rodzin

2023-01-30 20:09

[ TEMATY ]

wybuch

PAP/Michał Meissner

Katowice, 28.01.2023. Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

Katowice, 28.01.2023. 
Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

W plebanii kościoła w Katowicach-Szopienicach, gdzie w piątek doszło do tragicznego wybuchu, od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a rodziną, która tam mieszkała; jego tłem były kwestie finansowe - powiedział PAP biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Marian Niemiec.

Odnosząc się do treści listu wskazującego, że piątkowy wybuch mógł być rozszerzonym samobójstwem skonfliktowanej z parafią rodziny, biskup ocenił, że było to "samobójstwo związane z zabójstwem innych", bo ofiar eksplozji mogło być więcej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję