Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Panel dyskusyjny: "Chrześcijanie i muzułmanie w dialogu".

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

25 maja br. w godz. 18.30-20.00 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbędzie się panel dyskusyjny na temat: "Chrześcijanie i muzułmanie w dialogu" z udziałem ks. prof. Krzysztofa Kościelniaka (UJ) oraz prof. Eugeniusza Sakowicza (UKSW), organizowany przez WSD, Ogólnopolskie Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń oraz Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

"W powszechnej opinii społeczeństw Europy, w tym także znacznej części polskiego społeczeństwa, obecna masowa imigracja mieszkańców Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Afryki do Europy generowała poczucie zagrożenia. Lęk przed uchodźcami, w dużej mierze muzułmanami, stał się znaczący w polskim życiu publicznym. W takim kontekście warto uświadomić sobie nie tylko potrzebę ale i wysoką rangę oraz doświadczenia dialogu Kościoła z islamem. W rozmowie panelowej zorganizowanej przez trzy katolickie instytucje teologiczne pojawi się zapewne temat dużej różnorodności świata islamu oraz wyzwolenia się z negatywnych stereotypów w postrzeganiu islamu i muzułmanów.

Panelistami będą wybitni znawcy tematu, którzy zmierzą się choćby z jednym z tych utrwalonych wśród chrześcijan stereotypów, który utrzymuje iż muzułmanie są wrogami cywilizacji chrześcijańskiej" - powiedział specjalnie dla łódzkiej "Niedzieli" ks. prof. Andrzej Perzyński, główny organizator tego wydarzenia.

2022-05-20 14:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół łódzki otrzymał ośmiu nowych diakonów

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Dziś w Archikatedrze Łódzkiej abp Grzegorz Ryś udzielił święceń w stopniu diakona ośmiu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Poprzez ten sakrament przyjmujący go mężczyźni zostają włączeni do stanu duchownego. A nałożenie rąk biskupa, to znak szczególnej więzi jego pomocników w pełnieniu służby ludowi bożemu, zwłaszcza ubogim. Diakoni mają sprawować posługę głoszenia Słowa i udzielania niektórych sakramentów, rozwijać w sobie ducha modlitwy i w nim celebrować Liturgię Godzin. Zewnętrznym znakiem ich złączenia z Chrystusem – Sługą – jest wybór życia w celibacie, którego przyrzeczenie składają w czasie obrzędów święceń – podkreśla ks. dr Jacek Kacprzak, prorektor łódzkiego seminarium.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: bezpieczeństwo Polski jest absolutnie ponad wszelkimi podziałami politycznymi

2022-07-04 17:27

[ TEMATY ]

NATO

Andrzej Duda

PAP/Piotr Nowak

Politycy ze wszystkich stron sceny politycznej podchodzą do kwestii bezpieczeństwa Polski absolutnie ponad wszelkimi podziałami - powiedział prezydent Andrzej Duda po zakończeniu posiedzenia RBN. Atmosfera spotkania była propaństwowa, merytoryczna, zgłoszono szereg ciekawych propozycji - podkreślił.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego zebrała się w poniedziałek o godz. 13, by omówić postanowienia szczytu NATO w Madrycie i bieżącą sytuacje na Ukrainie. Część posiedzenia miała charakter niejawny.

CZYTAJ DALEJ

VII Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych

2022-07-04 17:26

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

niepełnosprawność

Katarzyna Krawcewicz

VII Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych odbył się 28 czerwca w Zielonej Górze.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Petra”. W zmaganiach wzięło udział 6 drużyn. - Takie wydarzenie jest bardzo potrzebne. Myślę, że wszyscy uczestnicy tego turnieju czekają na to przez cały rok. Ćwiczą podczas swoich zajęć rehabilitacyjnych w ośrodkach. Tutaj mogą się pokazać, wykazać i zaistnieć – mówi Krystyna Pustkowiak. – To też okazja do integracji, również z wolontariuszami, którzy pomagają nam w zorganizowaniu takich akcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję