Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: w Kościele nie chodzi o racje! W Kościele chodzi o Miłość!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- W Kościele nie chodzi o racje! W Kościele chodzi o Miłość! Prawo, zasady – słuszne, nie podważalne, prawdziwe są stosowane z miłością i w ten sposób postępuje Paweł, Tymoteusz, Sylas i każdego z nich coś różni – to jednak idą razem – towarzyszą razem Pawłowi. To jest postępowanie, które wyzwala Boże działanie.- mówił abp Ryś.

Dopełnieniem synodalnego spotkania była Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem metropolity łódzkiego.

Odwołując się do lekcji z Dziejów Apostolskich metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, że - Paweł nie chce głosić Ewangelię sam, Paweł ma głębokie przekonanie, że nie da się głosić Ewangelii w pojedynkę. Zawsze jest tak, że Ewangelię przepowiada Kościół. Musisz stawiać sobie pytanie – z kim ja przepowiadam, z kim głoszę Ewangelię – co musi oznaczać – z kim razem tę Ewangelię pokazuję swoim życiem? Gdzie jest to najbliższe grono uczniów, wśród których jesteś świadkiem Ewangelii Miłości? – pytał duchowny.

Reklama

- Czy masz obok siebie kogoś, kto ci nie pasuje? Każdy jest cenny dla Boga! Nam się wydaje, bo ja mam inne zdanie, w tym i tym jesteśmy poróżnieni, a w ogóle to… a my, a oni… idę z nim, bo on jest cenny dla Boga! To jest początek wspólnej drogi – syn hodos – wspólna droga. Synod zaczyna się w tym miejscu, kiedy Paweł zaprasza do wspólnoty Tymoteusza i zaczyna się ich wspólna droga. Ona będzie nie tylko kwestią samego zadania do spełnienia, misji do spełnienia.- podkreślał kaznodzieja.

Kończąc homilię metropolita łódzki zauważył - w Kościele nie chodzi o racje! W Kościele chodzi o Miłość! Prawo, zasady – słuszne, nie podważalne, prawdziwe są stosowane z miłością i w ten sposób postępuje Paweł, Tymoteusz, Sylas i każdego z nich coś różni – to jednak idą razem – towarzyszą razem Pawłowi. To jest postępowanie, które wyzwala Boże działanie. Jeśli w uczniach jest wzajemna miłość i jeśli w uczniach jest też miłość do innych, to wtedy Duch dokonuje niesamowitych owoców. To jest taka postawa, która wyzwala działanie Ducha i Kościół rośnie w wierze i obfituje w liczbę. – zakończył.

2022-05-21 08:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

100 lecie Diecezji Łódzkiej: Uroczysty Jubileusz już dziś!

Dokładnie dziś mija 100 lat od ogłoszenia bulli Christi Domini papieża Benedykta XV, którą została powołana do istnienia Diecezja Łódzka. Z tej okazji w łódzkiej bazylice archikatedralnej odbędą się uroczyste obchody tej rocznicy, w których weźmie udział wysłannik Ojca Świętego Franciszka - legat papieski – ks. kard. Konrad Krajewski – jałmużnik papieski.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Z wołaniem o pokój, za przykładem abp. Bilczewskiego – 31. Piesza Pielgrzymka Diec. Bielsko-Żywieckiej

2022-08-11 16:43

[ TEMATY ]

Jasna Góra

#Pielgrzymka

diecezja bielsko‑żywiecka

BPJG

31. Piesza Pielgrzymka Diec. Bielsko-Żywieckiej

31. Piesza Pielgrzymka Diec. Bielsko-Żywieckiej

Ponad 1,5 pątników dotarło w Pieszej Pielgrzymce Diec. Bielsko-Żywieckiej. Przyszli górale w regionalnych strojach, młodzież, rodziny też te wielodzietne, a także m.in. Węgrzy. Za swoim rodakiem św. abp Józefem Bilczewskim przypominali o mocy Eucharystii, roli Maryi w życiu osobistym i Ojczyzny. Towarzyszyło im hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Niezwykle wymowne było tegoroczne wołanie o pokój idących przez ziemię oświęcimską, którzy jak zwykle mijając Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz-Birkenau tradycyjnie odprawili drogę krzyżową. Wspominano św. Edytę Stein w 80. rocznicę jej męczeńskiej śmierci w Auschwitz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję