Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: w Kościele nie chodzi o racje! W Kościele chodzi o Miłość!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- W Kościele nie chodzi o racje! W Kościele chodzi o Miłość! Prawo, zasady – słuszne, nie podważalne, prawdziwe są stosowane z miłością i w ten sposób postępuje Paweł, Tymoteusz, Sylas i każdego z nich coś różni – to jednak idą razem – towarzyszą razem Pawłowi. To jest postępowanie, które wyzwala Boże działanie.- mówił abp Ryś.

Dopełnieniem synodalnego spotkania była Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem metropolity łódzkiego.

Odwołując się do lekcji z Dziejów Apostolskich metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, że - Paweł nie chce głosić Ewangelię sam, Paweł ma głębokie przekonanie, że nie da się głosić Ewangelii w pojedynkę. Zawsze jest tak, że Ewangelię przepowiada Kościół. Musisz stawiać sobie pytanie – z kim ja przepowiadam, z kim głoszę Ewangelię – co musi oznaczać – z kim razem tę Ewangelię pokazuję swoim życiem? Gdzie jest to najbliższe grono uczniów, wśród których jesteś świadkiem Ewangelii Miłości? – pytał duchowny.

Reklama

- Czy masz obok siebie kogoś, kto ci nie pasuje? Każdy jest cenny dla Boga! Nam się wydaje, bo ja mam inne zdanie, w tym i tym jesteśmy poróżnieni, a w ogóle to… a my, a oni… idę z nim, bo on jest cenny dla Boga! To jest początek wspólnej drogi – syn hodos – wspólna droga. Synod zaczyna się w tym miejscu, kiedy Paweł zaprasza do wspólnoty Tymoteusza i zaczyna się ich wspólna droga. Ona będzie nie tylko kwestią samego zadania do spełnienia, misji do spełnienia.- podkreślał kaznodzieja.

Kończąc homilię metropolita łódzki zauważył - w Kościele nie chodzi o racje! W Kościele chodzi o Miłość! Prawo, zasady – słuszne, nie podważalne, prawdziwe są stosowane z miłością i w ten sposób postępuje Paweł, Tymoteusz, Sylas i każdego z nich coś różni – to jednak idą razem – towarzyszą razem Pawłowi. To jest postępowanie, które wyzwala Boże działanie. Jeśli w uczniach jest wzajemna miłość i jeśli w uczniach jest też miłość do innych, to wtedy Duch dokonuje niesamowitych owoców. To jest taka postawa, która wyzwala działanie Ducha i Kościół rośnie w wierze i obfituje w liczbę. – zakończył.

2022-05-21 08:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek: Pozdrawiam pielgrzymów z archidiecezji łódzkiej!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W drugim dniu diecezjalnego pielgrzymowania do Rzymu pątnicy wzięli udział w audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Watykanie.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: zbrojny podbój, ekspansjonizm i imperializm nie mają nic wspólnego z królestwem Jezusa

„Musimy uznać, że zbrojny podbój, ekspansjonizm i imperializm nie mają nic wspólnego z królestwem, które głosił Jezus” – powiedział papież Franciszek do delegacji prawosławnego Patriarchatu Ekumenicznego Konstantynopola, która przybyła do Rzymu na uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

Delegacji przewodniczy arcybiskup Telmissos Hiob, przedstawiciel Patriarchatu Ekumenicznego przy Światowej Radzie Kościołów i współprzewodniczący Międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem katolickim a Kościołem prawosławnym.

CZYTAJ DALEJ

Papieska Msza w rycie zairskim: chrześcijanin ambasadorem pokoju

2022-07-03 12:43

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Papież Franciszek modlił się dziś w bazylice watykańskiej razem ze wspólnotą kongijską Wiecznego Miasta oraz delegacją Sudańczyków. W ten sposób wyraził bliskość z mieszkańcami Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, dwóch pogrążonych w wojnie afrykańskich krajów, do których w tych dniach miał się udać w pielgrzymce pokoju i pojednania, ale musiał ją przełożyć w czasie z powodów zdrowotnych.

Msza sprawowana była w rycie zairskim, czyli obrządku afrykańskim, który powstał po Soborze Watykańskim II, a jego cechą charakterystyczną jest włączanie do liturgii elementów kultury tego kontynentu, m.in. tańca. Ze względu na problem z kolanem Ojciec Święty przewodniczył liturgii siedząc cały czas w fotelu nieopodal ołtarza. W celebracji wspierał go abp. Paul Gallagher, watykański odpowiednik ministra spraw zagranicznych. Co nieczęsto się zdarza początek i koniec homilii Franciszek wypowiedział w jednym z czterech języków Konga, w których była również modlitwa wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję