Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Półkolonie w mieście

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

We wtorek 7 czerwca rozpoczynają się zapisy na miejskie półkolonie organizowane w czasie wakacji przez szkoły i placówki edukacyjne na terenie Łodzi.

Półkolonie potrwają od 27 czerwca do 19 sierpnia, a zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 17. Każda szkoła i placówka edukacyjna ma własny program, ale uczniowie mogą się spodziewać wizyt w ciekawych miejscach w Łodzi oraz wspaniałej zabawy połączonej z elementami edukacyjnymi. - Łącznie przygotowano 3 390 miejsc dla uczniów z klas I - VI szkół podstawowych, dodatkowych 90 jest dla uczniów z niepełnosprawnościami. Rodzice mogą zapisywać dzieci na turnusy 1- lub 2-tygodniowe, nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być uczniem danej szkoły by brać udział w letnich zajęciach. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc, a odbywa się bezpośrednio w szkołach, w godzinach pracy sekretariatów. Półkolonie organizuje 44 placówek na terenie miasta – tłumaczą organizatorzy.

- W półkoloniach mogą uczestniczyć uczniowie mieszkający w Łodzi, dzieci z Ukrainy będą brać udział w rekrutacji na takich samych zasadach jak pozostałe - wyjaśnia Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Miasta Łodzi. Odpłatność wynosi 20 zł dziennie, rodzice płacą tylko za posiłki: II śniadanie i obiad. Wszystkie atrakcje, a tych będzie mnóstwo, są gratis. Dzieci biorące udział w zajęciach mają także zapewnione bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Reklama

Placówki szkolne i edukacyjne przygotowują na czas półkolonii bogaty program dla podopiecznych. Będą zajęcia artystyczne, taneczne, muzyczne. Ponadto dużo ruchu na świeżym powietrzu, wycieczki po Łodzi i jej dzielnicach, wycieczka do Orientarium i zoo, do Lasu Łagiewnickiego itp. Szczegółowy program półkolonii zależy od każdej placówki indywidualnie. - Będziemy uczyć na przykład bezpiecznego poruszania się po mieście w roli pieszego czy rowerzysty – mówi Magdalena Misiakiewicz z Wydziału Edukacji UMŁ.

Lista organizatorów półkolonii wraz z adresami i numerami telefonów dostępna jest na stronach internetowych Urzędu Miasta Łodzi.

2022-06-07 09:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowo Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w Niedzielę Palmową 2021 r.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Kochani Siostry i Bracia

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje dla wypalonych

2022-07-26 09:56

Niedziela Ogólnopolska 31/2022, str. 20-21

[ TEMATY ]

rekolekcje

Adobe Stock

Czy kilkudniowy czas ciszy i milczenia może przemienić ludzkie życie? Jak pokazują świadectwa uczestników rekolekcji ignacjańskich – zdecydowanie tak! Sprawdzamy, w czym tkwi fenomen ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli.

To był taki czas, w którym wychodziłam z różnych życiowych zawirowań. Miałam stany depresyjne, dużo czasu spędzałam w domu. Poczułam zaproszenie do odbycia tych rekolekcji. Były to początki mojego nawrócenia – rozpoczyna swoją opowieść p. Aneta, która w rozmowie z Niedzielą wspomina swoje pierwsze rekolekcje ignacjańskie. – Pierwsze dni były dość trudne. Niełatwo jest nagle zostawić cały świat zewnętrzny, to, czym żyje się na co dzień. Zasady były tam bardzo restrykcyjne. Nie mogliśmy nawet nawiązywać kontaktu wzrokowego z innymi uczestnikami, należało patrzeć na obuwie. Z perspektywy czasu widzę, że jest to coś wspaniałego i bardzo dużo mi dało – opowiada z przejęciem 40-latka z archidiecezji łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Francja/ Premier Morawiecki w "Le Monde": wojna na Ukrainie ujawniła też prawdę o Europie

2022-08-16 13:25

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Paweł Supernak

Wojna na Ukrainie ujawniła też prawdę o Europie. Od lat UE nie chce słuchać ostrzeżeń o rosyjskim zagrożeniu, a zniesienie zasady jednomyślności doprowadziłoby do jeszcze większego uzależnienia (Unii) od Niemiec – napisał we wtorek premier Mateusz Morawiecki we francuskim dzienniku "Le Monde".

"Wojna na Ukrainie odsłoniła prawdę o Rosji. Ci, którzy nie chcieli widzieć, że państwo Putina ma tendencje imperialistyczne, muszą stawić czoła faktom. W Rosji odżyły demony XIX i XX wieku - nacjonalizm, kolonializm są coraz bardziej widoczne. Ale (ta) wojna ujawniła też prawdę o Europie. Wielu europejskich przywódców zostało uwiedzionych przez Władimira Putina. Są teraz w szoku" – ocenił premier Morawiecki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję