Reklama

Niedziela w Warszawie

Wychowujmy duchowych wojowników

W archikatedrze warszawskiej we Mszy św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny uczestniczyli mężczyźni, skupieni wokół „Męskiego Różańca”.

Eucharystii przewodniczył ks. prał. Bogdan Bartołd, proboszcz archikatedry św. Jana Chrzciciela.

W kazaniu ks. Bartołd podkreślił, że dla męża pierwszą najważniejszą relacją jest relacja z własną żoną, a dopiero na drugim miejscu powinna być relacja z dziećmi.

- Nie zmieniajcie tego. Relacja z żoną jest ważniejsza niż zarabianie pieniędzy. Małżonkowie na pierwszym miejscu muszą troszczyć się o wzajemne relacje ze sobą – zaznaczył kaznodzieja.

Reklama

Ks. Bartołd podkreślił, że niejednokrotnie miłość do męża wymaga od żony pokory, a do dziecka nie.

- Dzieci kiedyś odejdą z domu, a mąż zostanie – dodał.

Kaznodzieja zwrócił także uwagę na to, że jednym z najważniejszych zadań mężczyzny jest ochrona żony przed złym duchem. To rozpoczyna się już przed ślubem, a podstawową i najważniejszą zasadą, umacniającą męskość jest modlitwa.

- Jeśli małżonkowie razem omadlają swoją drogę, to jest to fundament trwałego małżeństwa – podkreślił ks. Bartołd i dodał, że ważna dla mężczyzn jest szczególnie odpowiedzialność za wychowanie synów.

- Dzisiaj tego brakuje we wzajemnych relacjach ojciec – syn. Przestaliśmy wychowywać duchowych wojowników. Dzisiaj mężczyźni często wyłączają się z wychowania – zauważył kaznodzieja.

Ks. Bartołd podkreślił także, że jeśli syn zobaczy klęczącego na modlitwie ojca, będzie to najlepsza katecheza, jakiej nikt i nic nie zastąpi.

Po Mszy św. mężczyźni przeszli zwartym szykiem z archikatedry, niosąc duży obraz Matki Bożej Łaskawej, odmawiając litanię do św. Józefa i śpiewając Apel Warszawy, pod figurę Passawskiej Madonny przy Krakowskim Przedmieściu. Tam, jak co miesiąc, odmówili różaniec, dając publicznie świadectwo swojej wiary.

2022-07-02 14:34

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg patrzy na ludzi modlących się

Mężczyźni wypełnili archikatedrę warszawską, aby w pierwszą sobotę miesiąca wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi i prosić o pokój na świecie.

Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB. Podkreślił, że Bóg przygotował ratunek dla świata w Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Z Helu na Jasną Górę dotarł już „Kaszubski ekspres”

2022-08-12 18:27

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Kaszuby

#Pielgrzymka

BPJG

41 Piesza Pielgrzymka Kaszubska

41 Piesza Pielgrzymka Kaszubska

Po raz 41. na Jasną Górę dotarła piesza pielgrzymka kaszubska. Jak zwykle wyruszyła z Helu, by po pokonaniu ponad 638 km dotrzeć do upragnionego celu. O pielgrzymce kaszubskiej, której początek to jubileusz sześćsetlecia Jasnej Góry, mówią, że to „ekspres”, bo podobno potrafią podkręcić tempo nawet do 8 km na godzinę. Kultywują kaszubskie tradycje i zwyczaje.

- Staramy się, żeby na naszych chustach pielgrzymkowych, flagach, koszulkach i innych gadżetach były motywy z pięknym kaszubskim haftem. Promujemy naszą małą kaszubską Ojczyznę jak tylko się da - podkreślają Kaszubi i to, że Kaszuby to kraina najpiękniejsza na świecie. Na stronie napisali, że „legenda mówi, że kiedy Pan Bóg stwarzał świat i powstawały morza, rzeki, góry i lasy, z garści wszystkiego, co Mu zostało, stworzył Kaszuby”.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Parolin: papież chce się udać zarówno do Moskwy, jak i do Kijowa

2022-08-14 18:58

[ TEMATY ]

papież Franciszek

episkopat.pl

Wolą papieża jest udanie się zarówno do Moskwy, jak i do Kijowa, z zamiarem położenia kresu wojnie. Stolica Apostolska stara się utrzymywać dobre relacje ze wszystkimi, aby mieć możliwość rozmawiania z osobami i wspólnie stawiać czoła trudnościom – powiedział kardynał Pietro Parolin.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej przebywa w tych dniach na wakacjach w Primiero w okolicach Trydentu. Pytany przez GianAngelo Pistoia dla La Voce del NordEst najbliższy współpracownik Ojca Świętego zaznaczył, że jeśli do tej pory papież Franciszek nie pojechał do Rosji, to dlatego, że nie było odpowiednich warunków: „mamy nadzieję, że otworzy się jakiś promyk nadziei” - stwierdził watykański sekretarz odnosząc się do obecnych stosunków między Stolicą Apostolską a Rosją.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję