Reklama

Niedziela Wrocławska

XIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie [Zaproszenie]

Po raz 13. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej organizuję w ostatnią sobotę sierpnia (27.08.2022) Pielgrzymkę i Piknik Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół w Henrykowie

ks. Łukasz Romańczuk

XII Pielgrzymka KSM w Henrykowie

XII Pielgrzymka KSM w Henrykowie

 Wydarzenie adresowane jest do grup zorganizowanych – parafii. DPS-ów, WTZ-ów, Szkół Specjalnych, GOPS-ów – oraz do indywidualnych osób niepełnosprawnych wraz ze swoimi opiekunami. Wzorem poprzednich edycji wydarzenia podczas trwania pikniku osoby niepełnosprawne będą mogły zaprezentować osiągnięcia swoich warsztatów terapii zajęciowych oraz innych talentów (wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, rękodzieła).

Pielgrzymka poprzedzona jest 3-dniowym Zjazdem Formacyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, podczas którego młodzież poprzez różnego rodzaju warsztaty, integracje, konferencje, modlitwę przygotowuje się do pełnienia funkcji wolontariuszy w czasie trwania Pielgrzymki. Tegoroczny Zjazd Formacyjny KSM AWr odbędzie się pod hasłem „Miłość – wolność – tolerancja” i poprowadzony będzie przez ks. Kamila Kasztelana, Asystenta Diecezjalnego KSM AWr.

Przed okresem pandemii wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim ponad 1000 osób niepełnosprawnych z opiekunami oraz ponad 100 wolontariuszy, jako organizatorzy liczmy ze i w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się równie wielkim zainteresowaniem.

Reklama

Ramowy program pielgrzymki:

od 10.00 - czynna recepcja;

11.30 - Msza św.;

12.45 – poczęstunek;

13.30-16.00 - część artystyczna, wspólna zabawa, piknik;

16.00 zakończenie pielgrzymki.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie swojego udziału w pielgrzymce. Można tego dokonać drogą:

∙ pocztową: wysyłamy wypełniony formularz na adres organizatora, jw.

∙ elektroniczną: wysyłamy, wypełniony formularz-skan na e-mail organizatora: pon@archidiecezja.wroc.pl

∙ telefonicznie: nr 697 542 405

Dodatkowe informacje o wydarzeniu można uzyskać kontaktując się z nami poprzez pon@archidiecezja.wroc.pl , bądź telefonicznie 663 310 125 oraz na fanpage: Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych Henryków 2022.

2022-07-05 15:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Klara – patronka dziennikarzy i pracowników TV

[ TEMATY ]

św. Klara

"Głos Ojca Pio"

Św. Klarę z Asyżu, mistyczkę i założycielkę kontemplacyjnego zakonu klarysek, Kościół katolicki wspomina 11 sierpnia. Wraz ze św. Franciszkiem dała ona początek wielkiej rodzinie zakonu franciszkańskiego. Oboje byli niezrównanym przykładem duchowej przyjaźni i radykalnie ewangelicznego życia. Święta jest patronką dziennikarzy i pracowników telewizji.

Św. Klara urodziła się w 1194 r. w zamożnej rodzinie mieszczańskiej. Rodzice kilkakrotnie próbowali wydać ją za mąż, ale Klara zafascynowana przykładem św. Franciszka, chciała prowadzić życie podobne jak on. Mając 17 lat uciekła z domu i z rąk św. Franciszka przyjęła zgrzebny habit zakonny. Wkrótce dołączyło do niej kilka innych kobiet. Razem utworzyły przy kościele św. Damiana pierwszy klasztor, którego przełożoną została Klara.

CZYTAJ DALEJ

Chrowacja: Nazaretanki z Kalisza wśród poszkodowanych; są w ciężkim stanie i walczą o życie

2022-08-08 14:57

[ TEMATY ]

wypadek w Chorwacji

Adobe.Stock

- Dwie siostry z Kalisza jechały autobusem, który uległ wypadkowi w Chorwacji. Siostry znajdują się w szpitalu. Są w ciężkim stanie i walczą o życie – mówi ks. Michał Włodarski, rzecznik prasowy diecezji kaliskiej.

Duchowny dodaje, że wśród ofiar śmiertelnych jest matka jednej z sióstr nazaretanek z Kalisza.

CZYTAJ DALEJ

Jutro dyspensa od pokarmów mięsnych

2022-08-11 16:27

[ TEMATY ]

Jasna Góra

dyspensa

Kinga Guzik

Pielgrzymi szczęśliwie dotarli na Jasną Górę

Pielgrzymi szczęśliwie dotarli na Jasną Górę

Na prośbę Jasnej Góry, w związku ze szczytem pielgrzymkowym przeżywanym w tych dniach w Sanktuarium, abp Wacław Depo, metropolita częstochowski udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych jutro czyli w piątek 12 sierpnia. W zamian zalecana jest ufna modlitwa o nowe powołania.

Chrześcijanin w każdy piątek, ze względu na wspomnienie śmierci Chrystusa, podejmuje wyrzeczenie, jakim jest post.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję