Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wyjadą, by pomagać osieroconym dzieciom. Potrzebne jest wsparcie

Izabela Tobiasiewicz z Brzeszcz wraz z dwójką innych wolontariuszy Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl z Polski – Zofią i Markiem, będzie wspierać misje s. Rut Ciesielskiej, która w 2016 r. rozpoczęła budowę Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga w Tanzanii. Na misje wylatują 14 września. A potrzeby są ogromne.

[ TEMATY ]

misje

wolontariat misyjny

Archiwum I. Tobiasiewicz

Izabila Tobiasiewicz otrzymuje krzyż misyjny.

Izabila Tobiasiewicz otrzymuje krzyż misyjny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pani Izabela zapragnęła już dawniej wyjechać na misje. W internecie trafiła na fundację salvatti.pl, która była otwarta na pełnoletnie osoby w każdym wieku. W 2021 r. rozpoczęła kilkumiesięczną formację. 23 kwietnia br. w Centrum Misyjnym w Warszawie wraz z Markiem i Zofią oraz innymi osobami przyjęła Krzyż Misyjny z rąk kard. Philippe Ouedraogo z Burkina Faso.

Cieszę się, że są ludzie, którzy pomagają w Polsce i w innych regionach świata, każdy na miarę swoich możliwości – mówi p. Izabela, która planowo będzie posługiwać w Bukanga do 10 listopada.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak podkreślają wolontariusze, Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga to miejsce dla osieroconych dzieci, które mają szansę tam zdobyć prawdziwą edukację i pracować na lepszą przyszłość. Dodatkowo, by Centrum było samo wystarczalne, powstała obok niego farma oraz hodowle zwierząt domowych.

Reklama

Naszymi głównymi zadaniami podczas wyjazdu będą: nauka podstawowej obsługi komputera, nauka języka angielskiego oraz szeroko rozumiana pomoc przy funkcjonowaniu Centrum – mówią wolontariusze, którzy wylatują do Tanzanii 13 września.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że mają w sobie ogromną potrzebę pomagania innym, tym najbardziej bezbronnym i potrzebującym, stąd decyzja, by pojechać na misje.

Wolontariusze chcą zabrać ze sobą dary dla dzieci z Centrum, dlatego założyli zbiórkę pieniędzy na platformie zrzutka.pl – tutaj i proszą o wsparcie ludzi dobrej woli.

Trafiają tam też środki z licytacji misyjnych przedmiotów. Za zebrane pieniądze wolontariusze zakupią m.in. przybory szkolne i plecaki dla dzieci.

Misje w Bukanga można też wspierać kwotą na konto:

BGŻ Paribas. 53 1600 1462 1024 0481 1000 0003

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

ul. Wilcza 8

05-091 Ząbki

Tytułem: DAROWIZNA WOLONTARIAT TANZANIA

2022-07-29 12:11

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Mazur: Kościół w Polsce ma oblicze misyjne, ale jest jeszcze wiele do zrobienia

[ TEMATY ]

misje

bp Jerzy Mazur

Magdalena Wojtak/Niedziela

- Kościół w Polsce ma oblicze misyjne, ale jest jeszcze wiele do zrobienia - mówi w wywiadzie udzielonym KAI bp Jerzy Mazur, w związku z przypadającą 8 marca Niedzielą „Ad Gentes”. To również Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji komentuje też adhortację posynodalną papieża Franciszka „Querida Amazonia”. Podkreśla, że stanowi ona wskazówkę także dla Europejczyków, którzy nie dostrzegają bogactwa innych kultur. „Trzeba dostrzec bogactwo duchowe każdego człowieka, docenić je i chronić” - zachęca bp Mazur.

KAI: II Niedziela Wielkiego Postu, którą w Kościele w Polsce przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zwraca naszą uwagę na świat misji „ad gentes”. W jakim celu obchodzimy ten Dzień?

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Zofia Czekalska "Sosenka" spoczęła na Powązkach Wojskowych

2024-05-23 14:34

[ TEMATY ]

Zofia Czekalska

PAP/Szymon Pulcyn

Zofia Czekalska ps. Sosenka, powstańcza łączniczka w zgrupowaniu "Chrobry II", sanitariuszka spoczęła w czwartek na Powązkach Wojskowych. Zmarła 14 maja w wieku 100 lat. Pośmiertnie została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pogrzeb poprzedziła Msza żałobna w bazylice Świętego Krzyża.

"+Myślcie o innych, pomagajcie słabszym+ – takie było przesłanie Pani Zofii. Tym wartościom była wierna przez całe swoje długie życie. Dawała temu wyraz od młodości, najpierw działając w harcerstwie, a następnie uczestnicząc w Powstaniu Warszawskim jako łączniczka i sanitariuszka w Śródmieściu, gdzie niosła pomoc rannym podczas nierównej walki z niemieckimi okupantami. Swoją odwagą, dzielnością, wytrwałością i poświęceniem zasłużyła na podziw i wieczną pamięć" – napisał w liście skierowanym do uczestników uroczystości pogrzebowych prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja kaliska: niedziela wsparcia budujących się kościołów

2024-05-24 17:03

[ TEMATY ]

Kalisz

budowa kościoła

http://www.parafiajanapawla2.pl

Projekt nowego kościoła św. Jana Pawła II w Kaliszu

Projekt nowego kościoła św. Jana Pawła II w Kaliszu

W diecezji kaliskiej trwa budowa dwóch kościołów parafialnych: kościoła pw. św. Jana Pawła II na os. Dobrzec w Kaliszu oraz kościoła pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego na os. Chmielnik w Kaliszu. Biskup kaliski prosi wiernych, aby w duchu solidarności wsparli modlitwą oraz środkami finansowymi budowę tych świątyń.

Bp Damian Bryl podkreśla, że wznoszenie kościołów wymaga wielkiego nakładu czasu, sił i środków materialnych. - Wierni obu wspólnot wraz ze swymi duszpasterzami niestrudzenie podejmują wysiłki, aby móc cieszyć się własną świątynią - napisał biskup kaliski w komunikacie do wiernych diecezji kaliskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję