Reklama

Niedziela Częstochowska

Abp Depo apeluje o wyobraźnię miłosierdzia

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Wielki Post

Grzegorz Gałązka

O wyobraźnię miłosierdzia i o realizację takich praktyk pobożnych jak: post, modlitwa, rekolekcje i jałmużna - zaapelował do wiernych archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo. Słowo metropolity częstochowskiego zostanie odczytane we wszystkich kaplicach i kościołach archidiecezji częstochowskiej w drugą Niedzielę Wielkiego Postu 16 marca.

„Apeluję więc za bł. Janem Pawłem II, do którego kanonizacji się przygotowujemy, o wyobraźnię miłosierdzia i przypominam, że uczynkami pobożnymi są: jałmużna, modlitwa i post. Te trzy dobre czyny są ściśle ze sobą związane i świadczą o naszej autentycznej wierze” – pisze abp Depo i apeluje, by w Wielkim Poście obok praktyk postu, modlitwy i rekolekcyjnego nawrócenia nie zabrakło również chrześcijańskiej jałmużny. - Gorąco zachęcam do wielkodusznej odpowiedzi na propozycję Caritas – apeluje abp Depo.

Metropolita częstochowski przypomina, że środki pieniężne pozyskane m. in. ze skarbonek „Jałmużny Wielkopostnej” i „Paschalików” przeznaczone zostaną na pomoc najuboższym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom archidiecezji. - Tylko łącząc wiarę z uczynkami miłosierdzia, możemy z ufnością patrzeć w przyszłość i śpiewać refren dzisiejszego psalmu: mamy nadzieję w miłosierdziu Pana – przypomina abp Depo.

2014-03-12 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

U Matki Życia

Niedziela częstochowska 46/2019, str. 1, 6

[ TEMATY ]

rocznica

abp Wacław Depo

abp Stanisław Nowak

Bożena Sztajner/Niedziela

Abp Stanisław Nowak koronuje obraz Rozprzańskiej Matki Życia. 14 listopada 2009 r.

Abp Stanisław Nowak koronuje obraz Rozprzańskiej Matki Życia. 14 listopada 2009 r.

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Życia w Rozprzy przeżywa w niedzielę 17 listopada 10. rocznicę koronacji obrazu Matki Życia. Uroczystościom jubileuszowym o godz. 11.00 będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich z rejonu radomszczańskiego i całej archidiecezji. Podczas uroczystości swoje ślubowania złożą również Rycerze Jana Pawła II – powiedział w rozmowie z „Niedzielą” ks. Wiesław Płomiński, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium. Jak podkreślił, przygotowania do tego szczególnego wydarzenia trwały od dłuższego czasu. – Odprawialiśmy specjalne liturgie podczas 9-tygodniowej nowenny, a od 11 października rodziny mieszkające w parafii przyjmowały w domach kopie obrazu Matki Życia. Ks. Płomiński przyznał, że kult Matki Życia rozwija się, a do Rozprzy przyjeżdżają również pielgrzymki spoza parafii. Warto dodać, że 14. dnia każdego miesiąca, podczas nabożeństwa w intencji ochrony życia, można w rozprzańskim sanktuarium włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego lub odnowić złożone przyrzeczenia.

CZYTAJ DALEJ

Czy moje wybory zawsze są przemodlone?

2023-01-05 11:34

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 1-20.

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Rodzice mogą składać wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy

2023-01-31 09:57

[ TEMATY ]

500 plus

Adobe Stock

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

„Zachęcam wszystkich rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki dostępnym platformom internetowym. Złożenie wniosku do 30 kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. My ze swojej strony zapewniamy, że środki trafią do rodzin zgodnie z terminami. Program Rodzina 500+ będzie realizowany, a środki na ten cel zostały zabezpieczone” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję