Reklama

Wiara

Ewangelia na niedzielę: Bóg na Ciebie czeka, przyjdziesz?

Uzdrowienie trędowatych opisuje spotkanie, które odmienia życie. Odrzucany przez Żydów Samarytanin, nie tylko został oczyszczony z trądu, ale spotkał Boga w Jezusie Chrystusie! Czy chodząc do kościoła spotykamy tam Boga, czy siebie samych?

Spotkanie z Osobą Jezusa Chrystusa wszystko zmienia! Gdy usłyszysz Jego słowo „rusz się”, wstań i idź, a Go spotkasz, a On odmieni Twoje życie – podkreśla abp Grzegorz Ryś w komentarzu na niedzielę 9 października.

1. Idźcie, pokażcie się kapłanom

Wykonując to krótkie polecenie, trędowaci wypełnili aż dwa nakazy Jezusa. Po pierwsze – posłuchali. Po drugie – poszli. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Bardzo ważne jest wysłanie ich w drogę. „Idźcie” jest jednym z najważniejszych słów w Biblii. Pewien midrasz mówi, że Żydzi stali nad Morzem Czerwonym, a ono się nie rozstępowało dotąd, dopóki jeden z nich nie wyszedł z szeregu i nie postawił nogi w wodzie. Dopiero wtedy się rozstąpiło – gdy ten jeden

Czy masz pragnienie zmiany w twoim życiu, czy pragniesz jedynie świętego spokoju?

Podziel się cytatem

2. Widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga

Reklama

Trzeci element wiary to wzrok. Wiara jest widzeniem. Samarytanin, który wrócił, aby podziękować Jezusowi, zobaczył więcej, niż pozostałych dziewięciu. Zobaczył nie tylko to, że trąd ustąpił, ale zobaczył, że to sprawił Bóg.

Czy dostrzegam, co w moim życiu działa Bóg?

Podziel się cytatem

3. Gdzie jest dziewięciu?

Pozostali uzdrowieni poszli do świątyni. Na pewno złożyli ofiarę za swoje oczyszczenie… wszyscy się cieszyli… Oni poszli do świątyni… a Samarytanin spotkał Boga w Jezusie Chrystusie! To jednak nie to samo (!) – chodzić do kościoła i… spotkać Boga. Spotkanie z Osobą Jezusa Chrystusa wszystko zmienia!

Ty też możesz być na drodze blisko Jezusa. Tylko „rusz się”, wstań i idź, gdy usłyszysz Jego słowo!

2022-10-08 16:21

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w ramach ŚDM 2016

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Ewangelia

ŚDM w Krakowie

Grzegorz Gałązka

W Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., będzie działać Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. To inicjatywa Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, w porozumieniu z kard. Stanisławem Dziwiszem – przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i bp. Damianem Muskusem OFM – Koordynatorem Generalnym KO ŚDM Kraków 2016.

Zadaniem centrum będzie wsparcie działań ewangelizacyjnych w ramach Światowych Dni Młodzieży, poprzez koordynację międzynarodowych ekip ewangelizacyjnych. Centrum będzie działać przez dwa tygodnie, od 19 do 31 lipca 2016.

CZYTAJ DALEJ

Wiara to pewność bliskości Boga

2023-01-05 11:41

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 21-43.

Wtorek, 31 stycznia 2023. Św. Jana Bosko, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 12:11

[ TEMATY ]

opłatek

Krakow

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Arcybiskup Marek Jędraszewski

Arcybiskup Marek Jędraszewski

- Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku, za to wielkie dobro jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

W czasie Mszy św., odprawionej przed opłatkiem, homilię wygłosił kapelan Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie, ks. Wiesław Popielarczyk. Podkreślił, że należy zaufać Bogu, by móc pokonywać codzienne trudności. Zauważył, że leśnicy są niezwykłą grupą osób, troszczących się o polskie lasy, by przynosiły pożytek. Pszczelarze przypominają, by dbać o środowisko i aby ludzie znali podstawowe prawdy związane z jego ochroną. – Jesteśmy tu, by dać świadectwo naszej wiary, ufności Bogu, by nabrać siły, odwagi – podkreślił.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję