Reklama

Kościół

Jak modlić się Liturgią?

19 października 2022 odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem będzie ks. dr Krzysztof Porosło.

[ TEMATY ]

zaproszenia

Materiał prasowy

Podzieli się z nami tematem: Jak modlić się Liturgią? Bądźcie z nami 19 października 2022 w kościele w Podgórzu i na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: ks. dr Krzysztof Porosło

Ks. dr Krzysztof posługuje w Kolegiacie św. Anny jako centralny duszpasterz akademicki od września 2020 r. Kapłan Archidiecezji krakowskiej wyświęcony 25.05.2013 r. Doktorat z teologii dogmatycznej uzyskał na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania). Od 2019 r. wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Autor i redaktor ponad 20 książek naukowych i popularnonaukowych.

Reklama

Środa 19 października 2022

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie zakończone dzieleniem w małych grupach, Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2.

 

Jak modlić się liturgią? To pytanie zadajemy ks Krzysztofowi oczekując praktycznych wskazówek. Bogactwo liturgii jest dla przeciętnego mężczyzny skryte zasłoną tajemnicy. A przecież Eucharystia jest (i winna być) przestrzenią spotkania z Bogiem. Jak odkryć Boga obecnego, ale ukrytego za liturgicznymi znakami? Posłuchajmy eksperta. Zapraszamy!

Pytania do małych grup

Spotkanie w małych grupach po nauczaniu

1. Jak doświadczam (przeżywam) spotkanie z Bogiem na Liturgii? 2. Czy (i w którym momencie życia) moje doświadczenie wiary wiązało się z przeżyciem Liturgii? 3. Co powinienem zmienić w sobie, by bardziej modlić się Liturgią?

Dla osób online link do dzielenia na ZOOM-ie (dostępny po nauczaniu, około 20:45): https://zoom.us/j/95631312544?pwd=V2hNbmFLK3VPdjNWbnNJd0U0UmFWZz09 Meeting ID: 956 3131 2544 Passcode: MSJ

2022-10-10 07:47

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków - wystawa w Muzeum Księży Misjonarzy

Wśród naukowców, ale również antykwariuszy i kolekcjonerów książki w Polsce, rośnie zainteresowanie historią dawnego introligatorstwa. Świetną okazją do zapoznania się z tą mało znaną dziedziną historii kultury i rzemiosła artystycznego będzie najnowsza wystawa organizowana przez Bibliotekę Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Jej tytuł to: „<> – najpiękniejsze oprawy starych druków z XV-XVIII wieku w Bibliotece Księży Misjonarzy na Stradomiu”.

CZYTAJ DALEJ

"A przed maturą pojedziemy na Jasną Górę"

2023-01-31 23:21

Adobe Stock

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej o tym wydarzeniu opowiada ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka jest doskonałą okazją, aby prosić o opiekę Matkę Bożą na czas pisania egzaminu dojrzałości. - Przez jakiś czas słychać było powiedzenie: „Chcesz zdać maturę, jedź na Jasną Górę”. My nie traktujemy pielgrzymki jako jakiegoś amuletu, który ma pomóc maturzystom w zdaniu matury, bo wszystko zależy od tego, ile pracy włożą w przygotowanie. Nie mam jednak wątpliwości, że Boże wsparcie oraz opieka Matki Bożej jest w tym czasie potrzebna - zaznacza ks. Rozpędowski.

CZYTAJ DALEJ

Chrześcijanin tańczy i się świetnie bawi

2023-02-01 12:59

ks. Łukasz Romańczuk

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Trwa karnawał, to dla wielu osób okazja do zabawy. Wielu osobom dobra zabawa kojarzy się z alkoholem. Tymczasem świetna zabawa może odbywać się bez tego trunku, a wszystko zależy od tego, co organizatorzy wydarzenia przygotowują dla swoich gości. Kluczową rolę ma w takich sytuacjach osoba prowadząca daną imprezę. Dlatego specjalnie dla czytelników Niedzieli Wrocławskiej doświadczeniem swojej pracy dzieli się Jarosław Kalinowski - wodzirej.

Ks. Łukasz Romańczuk: Na początku naszej rozmowy chciałbym powrócić do swoich prymicji i faktu, że jako wodzirej prowadziłeś zabawę prymicyjną, która mimo upływającego czasu, została dobrze zapamiętana przez uczestników tego wydarzenia. Był to efekt twojej pracy i wielu przygotowań? A jak wyglądały początki twojego wodzirejowania? Było to coś, o czym marzyłeś, a może na swojej drodze spotkałeś wodzireja, który swoim zaangażowanie sprawił, że podjąłeś się tego zadania?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję