Reklama

Niedziela Małopolska

Strumienie Miłosierdzia – spotkanie wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej

„Dzisiaj jesteście potrzebni jako głosiciele Dobrej Nowiny i piękna życia, a nie sprzedawcy strachu” – mówił bp Przybylski do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej.

W sobotę, 15 października br. w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krakowie odbyło się spotkanie wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej. To kolejna sesja z cyklu corocznych spotkań o nazwie Strumienie Miłosierdzia. Jej głównym tematem były słowa „Nie martwicie się o życie” Mt 6,25. Organizatorami spotkania byli diecezjalni koordynatorzy Odnowy Ks. Leszek Harasz i Wojciech Kurzyński. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wspólnot z całej archidiecezji krakowskiej. Głównym punktem tego dnia jedności była wspólna modlitwa podczas Eucharystii i modlitwy uwielbienia.

Archiwum autora

Archiwum autora

Konferencje wygłosił Bp Andrzej Przybylski – delegat KEP ds. Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. W nauczaniu nawiązał on do głównego tematu spotkania i zaprosił członków wspólnot, aby w czasach piętrzących się zmartwień o życie, świat i Kościół Odnowa w Polsce, zgodnie z działaniem Ducha Świętego niosła ludziom pocieszenie, nadzieję i zaufanie w Boże prowadzenie i zwycięstwo Jezusa. Podobne spotkania jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym odbyły się między innymi w Archidiecezji Warszawskiej – 1 października br – w kościele św. Tomasza Apostoła w Warszawie oraz w Archidiecezji Białostockiej – 24 września br. – Bielsk Podlaski.

2022-10-17 12:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież spotka się z Odnową w Duchu Świętym

[ TEMATY ]

Franciszek

Odnowa w Duchu Świętym

KRZYSZTOF ŚWIERTOK

Półtorej godziny spędzi papież Franciszek wśród członków Odnowy w Duchu Świętym na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 1 czerwca w godzinach 17.00-18.30.

Do udziału zaproszeni zostali także m.in. kardynałowie: Angelo Comastri, wikariusz papieski dla Państwa Watykańskiego, Agostino Vallini, wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej i Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym

2023-02-04 17:01

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym. Prezydent tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju zapowiedział w czasie spotkania z Franciszkiem nowy etap dialogu pokojowego, który będzie kontynuowany w Rzymie. W dniu przybycia papieża ogłosił też amnestię dla ponad 70 więźniów.

Jak podkreśla odpowiedzialny we Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe, Mauro Garofalo, już widać owoce wizyty papieskiej w Sudanie Południowym. To właśnie ta organizacja pośredniczyła w rozmowach prowadzących do porozumienia z 2018 r. kończącego otwartą wojnę domową. Obecna zapowiedź prezydenta oznacza, że do procesu pokojowego na nowo zostaną zaproszone grupy, które nie przyjęły ówczesnych postanowień. Kraj bowiem do tej pory nie znalazł demokratycznych i w pełni pokojowych sposobów rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych – podkreśla Garofalo. W wielu regionach panuje przemoc, a pierwsze wolne wybory zostały odłożone o dwa lata na rok 2024. Ale obecność papieża, arcybiskupa Canterbury oraz moderatora Kościoła Szkocji zwraca uwagę na potrzebę porozumienia i odnawia motywacje do podejmowania odpowiednich starań – zauważa przedstawiciel Wspólnoty św. Idziego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję