Reklama

Niedziela w Warszawie

Franciszkańskie misje na Wierzbnie

„Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się” (Mk 6,50) – to hasło misji, które od najbliższego piątku rozpoczną się w parafii Matki Bożej Anielskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ojcowie Franciszkanie zapraszają swoich parafian oraz wszystkich zainteresowanych na Misje Święte. Prowadzący misje oraz ich uczestnicy, będą szukać odpowiedzi na wiele istotnych pytań. Np.: jak żyć żeby być szczęśliwym, jaka jest nasza wiara, czy wiara jest w naszych rodzinach i w naszej parafii, także w naszej Ojczyźnie?

Misje Święte prowadzić będą oo. franciszkanie z diecezji wrocławskiej. Poza Mszami św. z nauką misyjną będą m. in. sprawiane nabożeństwa: różańcowe, dla matek w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi. Zakonnicy będą też głosić oddzielne nauki stanowe dla: młodzieży, kobiet i mężczyzn.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Misje będą okazją do przyjrzenia się naszym indywidualnym relacjom z Bogiem. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania, które nas nurtują w tym wyjątkowym czasie Misji Świętych wypełnionych modlitwą, naukami, rozmowami z każdym, kto potrzebuje wsparcia, pomocy i chce rozmawiać. Będziemy prosić Ducha Świętego, by napełnił wszystkich uczestników swoją mocą oraz żeby przemienił nasze serca i oblicze naszej ziemi – mówią franciszkanie.

Reklama

Misje Święte odbędą się w dniach od 21 do 27 października w kościele Matki Bożej Anielskiej, przy ulicy Zygmunta Modzelewskiego 98 a. Pierwszego dnia, czyli już w najbliższy piątek, o godz. 18.00 odbędzie się wprowadzenie i powitanie misjonarzy, wręczenie krzyża, stuły i kluczy oraz Msza św. i Droga Krzyżowa. W kolejnych dniach pierwsza Msza św. z nauką misyjną będzie odprawiana już o godz. 7.00

W parafii na Wierzbnie poprzednie Misje Święte obyły się 12 lat temu. Tegoroczne mają przygotować jej uczestników także do obchodów 400 -lecia krakowskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej OFM oraz 40-lecia Parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie.

Szczegółowy plan Misji Świętych można pobrać ze strony parafii: http://www.franciszkanie-mokotow.pl

2022-10-19 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Daniel Obajtek dla portalu niedziela.pl: Nie będę brał udziału w cyrku Szczerby

2024-05-28 11:00

[ TEMATY ]

Obajtek Daniel

Sztab Wyborczy Daniela Obajtka

Jesteśmy zalewani produktami tureckimi, chińskim, koreańskimi, a biznes europejski umiera pod ciężarem Zielonego Ładu i nadmiernej transformacji klimatycznej - mówi Daniel Obajtek w wywiadzie dla niedziela.pl  

Artur Stelmasiak: Dlaczego zdecydował się Pan na start do Parlamentu Europejskiego? 

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Waldemar Chrostowski: na kartach Pisma Świętego spotykamy ludzi karmiących nas wiarą

2024-05-28 10:12

[ TEMATY ]

wiara

Pismo Święte

ks. prof. Waldemar Chrostowski

Karol Porwich/Niedziela

„Na kartach Pisma Świętego spotykamy ludzi, którzy karmią nas swoją wiarą” - powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski. Wybitny biblista był gościem Bydgoskiego Kluby Frondy. Wydarzenie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym nosiło tytuł: „Jak czytać Pismo Święte? Przyczynek do nowego tłumaczenia Pięcioksięgu Mojżeszowego”.

Według ks. prof. Chrostowskiego, zetknięcie się z Pismem Świętym, kształtuje pamięć o spotkaniu Boga z ludem Jego wybrania, o doświadczeniach religijnych tych, którzy żyli ponad dwa tysiące lat temu. Pamięć o Chrystusie, utrwaloną przez tych, którzy Go znali. - Kształtuje wreszcie pamięć o tradycji chrześcijańskiej, w przypadku Polski, zwłaszcza katolickiej, gdzie od ponad tysiąca lat karmieni jesteśmy biblijnymi wątkami, które pozwalają nam zrozumieć kulturę europejską - mówił.

CZYTAJ DALEJ

Coraz większe napięcie w Brukseli...

2024-05-28 21:52

[ TEMATY ]

Unia

Adobe Stock

W Brukseli oraz w paru stolicach poważnych krajów europejskich powstało ogromne napięcie po nagłym ruchu premiera Francji E. Macrona wysuwającym jako pretendenta do głównego stolca w UE Mario Draghiego. Skala niepokoju jest wielka i to nie tylko w szeregach EPP, które zostało tym ruchem całkowicie zaszachowane. EPP jest teraz jak bokser, który wiózł przez trzynaście rund przewagę i czekał na końcowy gong w piętnastej, ale pod koniec 13-ej dostał potężnego sierpa, po którym ledwo utrzymał równowagę. Ale o tym za chwilę.

Podobne wrażenie wywołało wyrzucenie z ID niemieckiej AfD i otwarta już propozycja M. LePen skierowana do G. Meloni, zawierająca propozycję ścisłej współpracy ECR z ID. Zmora powstania bloku porównywalnego swoją siłą z EPP i z S&Dwywołała prawdziwy popłoch w środowiskach lewicowych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję