Reklama

Kościół

Podaruj Serce!

11 listopada 2022 r. już po raz piąty startuje akcja charytatywna „Polak z Sercem”. Wydarzenie ma na celu pomoc Polakom mieszkającym na Kresach, którzy przez trudną sytuację gospodarczo-społeczną żyją w warunkach ubóstwa.

Wsparciem zostaną objęte Ukraina, Białoruś i Litwa. Pomóc będzie mógł każdy – zarówno poprzez przekazanie darów w stacjonarnych punktach w wielu miastach Polski, jak i wirtualnie. Organizatorami akcji są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY.

„Polak z Sercem” to akcja charytatywna, której celem jest pomoc naszym Rodakom mieszkającym na Kresach. Już 5. rok młodzież niesie pomoc potrzebującym poza granicami. W poprzedniej edycji ponad dwustu młodych wolontariuszy z całej Polski zebrało ponad 100 tysięcy złotych, pomagają, bo z potrzebującymi łączy ich polskość. Dzięki zaangażowaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ponad 35 tysięcy ton darów i ponad 13 tysięcy posiłków już trafiło do najuboższych.

„Polak z Sercem” startuje już 11 listopada, gdy w wielu polskich domach wywieszana jest biało-czerwona flaga. To idealny dzień, aby pomyśleć o Polakach poza granicami naszego kraju. W wyznaczonych punktach wielu miast Polski do 20 listopada będzie można złożyć dary dla potrzebujących - produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, środki czystości, artykuły szkolne i wiele innych. Wesprzeć potrzebujących każdy można też wrzucając ofiarę do puszki, nad którymi będą czuwać wolontariusze. Pomóc będzie możliwa również wirtualnie – poprzez eDaromat na stronie: polakzsercem.pl da się zrobić zakupy dla potrzebujących bez wychodzenia z domu, których równowartość przekazywana jest w formie darowizny na zakup wybranych artykułów i transport ich potrzebującym. Istnieje również możliwość bezpośrednich wpłat darowizny na konto zbiórki lub wysyłając SMS o treści KRESY na numer 72052 (2,46 zł z VAT). Na stronie internetowej akcji ruszą również ogłoszenia, które pozwalą wesprzeć konkretną potrzebę drugiego człowieka. To także szansa dla tych, którzy chcą przekazać określone wsparcie i szukają potrzebującego.

Reklama

Nieustanne wsparcie akcji odbywa się również dzięki modlitwie, która jest potrzebna tak samo, jak pomoc materialna. Strona internetowa polakzsercem.pl umożliwi zapisy na dyżury modlitewne dla wszystkich, którzy chcą pomagać. W tym roku część środków finansowych zostanie również przekazana na organizację wyjazdu dla ubogich młodych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Podziel się cytatem

Mat.prasowy

Patronat honorowy nad akcją „Polak z Sercem” objęli: Konferencji Episkopatu Polski, Jan Dziedziczak Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, JE. Ks. bp Adam Bab Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM i Senator Maria Koc. Partnerami wydarzenia są: Caritas Polska, Caritas Lwów, Caritas Grodno, KBO ŚDM i Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

2022-11-03 13:22

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

I ty możesz wesprzeć Polaków na Wschodzie. Trwa akcja "Polak z sercem"

[ TEMATY ]

KSM

Polak z sercem

archiwum Basi Krumholc

Barbara Krumholc, koordynatorka akcji "Polak z sercem" w naszej diecezji

Barbara Krumholc, koordynatorka akcji

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej już po raz trzeci włączyło się w ogólnopolską akcję "Polak z sercem".

- To akcja charytatywna, która ma na celu pomoc naszym Rodakom na Wschodzie mieszkającym na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Polacy tam zamieszkujący żyją bardzo skromnie, ubogo, a ich zarobki czy emerytury są bardzo małe. Dlatego poprzez tą akcję chcielibyśmy poprawić warunki ich życia - mówi Barbara Krumholc, koordynatorka akcji "Polak z sercem" w naszej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień budowania relacji z Bogiem?

2023-01-07 14:59

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 30-34.

Sobota, 4 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Odważyła się na miłość

2023-02-05 15:30

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

W liturgiczne wspomnienie św. Marii de Mattias w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej. Eucharystii przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

– Relikwie przybyły do nas z dalekiego Rzymu. Dzięki hojności Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa możemy cieszyć się obecnością tej świętej w naszej świątyni, w tym szczególnym dniu, kiedy obchodzimy jej wspomnienie. Z wielką radością, dziękując Bogu za dar świętych, witamy tę świętą pośród nas. Odtąd będzie naszą parafianką, będzie naszą współsiostrą, odtąd będzie prawdziwie wstawiała się do Boga za nami – mówił w słowie powitania o. Faustyn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję