Reklama

Niedziela Małopolska

Tarnów: Powstań i żyj, warto iść pod prąd – spotkanie dla młodych

„Bóg – dobry ojciec czeka na każdego z nas, byśmy do Niego powrócili” - mówi świecki ewangelizator John Paul z Malezji. Jest on gościem tarnowskiego spotkania dla młodych „Powstań i żyj”.

[ TEMATY ]

młodzi

#Tarnów

Karol Porwich/Niedziela

Jak sam podkreśla, był synem marnotrawnym, ponieważ pogubił się w życiu, ale odnalazł drogę do Boga.

„Pracowałem jako bankier, ale nie odczuwałem pokoju w sercu. Dopiero kiedy doświadczyłem spotkania z Jezusem zacząłem mieć w sobie pokój, którego świat nie może mi dać. Wszystkie pieniądze świata, całe to bogactwo nie może dać ci tego pokoju. Tylko dzięki Chrystusowi możesz go doświadczyć” - dodaje.

Teolog dr Agata Rujner, która prowadzi kanał „Prawie Morały” swoim życiem chce pokazać młodym, że warto być w Kościele.

„Rozumiem Kościół przede wszystkim jako ludzi, nie jako instytucję i hierarchię. My wszyscy jesteśmy Kościołem. Ja też jestem Kościołem. Kościołowi zawdzięczam wszystko, począwszy od chrztu, który daje mi życie wieczne, poprzez inne sakramenty, kontakt ze Słowem Bożym, doświadczenie miłości, sens życia. Cenię w młodych ich autentyczność, zdrowy krytycyzm i to, że ciągle im się chce. Dopóki nie są obojętni to ich rola jest nie do przecenienia” - podkreśla gość spotkania.

Dziś w tarnowskiej Arenie Jaskółka zgromadzili się uczniowie szkół średnich, a jutro będzie spotkanie dla klas ósmych szkół podstawowych.

„Wierzę w Boga, wierzę że mi pomaga. Jest naszym oparciem, dodaje w życiu otuchy, pomaga mi i wierzy we mnie” - mówią młodzi. Przyznają też, że pandemia ich trochę uśpiła. „Mniej nam się chciało, chociażby wstawać, zrobić śniadanie, podejmować obowiązki. Byliśmy bardziej leniwi. Potrzebujemy relacji, spotkań. Potrzebuję moich koleżanek” - opowiadają uczestniczki spotkania.

Jak mówi dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji ks. Artur Mularz uczestnicy spotkań dostają mały prezent, który ma znaczenie symboliczne.

„To krzyżyki, w które wpisane jest serce. To znak Bożej miłości, Boga który chce towarzyszyć młodemu człowiekowi również w jego trudnościach, cierpieniu. Bóg nie zostawia człowieka, kiedy przeżywa trudne chwile, ale przeżywa je razem z nim. Bóg nie skupia się na tym co nam się nie udało, ale na nas samych” - dodaje.

Reklama

Podczas spotkania była adoracja, konferencja, świadectwa oraz animacje z wodzirejem. Z młodymi modlił się bp Artur Ważny.

Tymczasem w sobotę w Arenie Jaskółka w Tarnowie od 15.30 do 20.30 odbędzie się #17Synaj pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

To spotkanie dla młodych z całej diecezji w ramach Światowego Dnia Młodzieży przypadającego na święto Chrystusa Króla Wszechświata.

Celem spotkania jest wspólne świętowanie tej uroczystości oraz zaproszenie do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży 2023 w Lizbonie.

Organizatorami wydarzeń dla młodych są Diecezja Tarnowska oraz Fundacja Alegoria.

2022-11-17 15:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W katedrze na Wawelu zaprzysiężono Radę Młodych Archidiecezji Krakowskiej

[ TEMATY ]

młodzi

rada

Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

W katedrze na Wawelu młodzi świętowali dziś, zapoczątkowany przez Jana Pawła II, Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Podczas nabożeństwa zaprzysiężona została powołana po raz pierwszy Rada Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Dekrety jej przedstawicielom wręczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W homilii abp Jędraszewski powiedział, że śmierć Chrystusa na krzyżu nie była ostatnim słowem Jego paschy, ponieważ nastąpiło zmartwychwstanie i zwycięstwo nad złem, grzechem, szatanem i nas śmiercią. - Przemija postać tego świata właśnie wtedy, kiedy ten świat budowany jest przede wszystkim na emocjach, gdzie brakuje fundamentu i stałego odniesienia dla ludzkich postaw - mówił metropolita krakowski.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję