Reklama

Wiadomości

„Prawo do życia czy prawo do aborcji?”

Zapraszamy na konferencję organizowaną z okazji Narodowego Dnia Życia - święta ustanowionego przez Sejm uchwałą z 27 sierpnia 2004 r. Organizatorami konferencji są Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny oraz Koalicja dla Życia i Rodziny.

2023-03-16 14:42

[ TEMATY ]

konferencja

aborcja

prawo do życia

Adobe.Stock

Konferencja „Prawo do życia czy prawo do aborcji?”


Warszawa, 24 marca 2023, budynek Sejmu RP

Konferencja z okazji Narodowego Dnia Życia - święta, ustanowionego przez Sejm uchwałą z 27 sierpnia 2004 r.

Reklama

Organizatorzy: Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny oraz Koalicja dla Życia i Rodziny

Prowadzący – red. Jan Pospieszalski

12.00 – 13.30 Część I

Poseł Piotr Uściński - wiceminister rozwoju i technologii, przew. Zespołu na rzecz Życia i Rodziny – Ochrona życia jako element polityki rodzinnej i demograficznej

Poseł dr Bartłomiej Wróblewski – Polska Konstytucja po stronie życia

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr - Prawo do życia prawem przyrodzonym czy nabytym?

Mec. Jerzy Kwaśniewski – Instytut Ordo Iuris – Źródła stanowienia prawa.

13.30 – 14.00 Przerwa

14. 00 – Część II

Europoseł dr Patryk Jaki – Kwestionowanie prawa do życia przez Parlamentu Europejski.

dr Paweł Wosicki – Fundacja „Głos dla Życia” – Strategie obrony życia

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - psycholog, prawnik– Pomoc dla kobiet w trudnej sytuacji związanej z ciążą.

Wojciech Zięba – Polskie Stow. Obrońców Życia Człowieka - Zapomniane dzieci z niepełnosprawnościami – Inicjatywa Obywatelska „STOP zakazowi pracy”.

Należy podkreślić rolę jaką wskazali posłowie ustawiając Narodowy Dzień Życia. W dokumencie tym czytamy, że 24 marca powinien stać się okazją do "narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych". „Dzień ten powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia” .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja "Chrześcijaństwo a ekonomia"

Instytut Jana Pawła II KUL
Katedra Katolickiej Nauki Społecznej i Etyki Społeczno-Gospodarczej KUL
Centrum Jana Pawła II w Lublinie
Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie
Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie

zapraszają na konferencję pt. Chrześcijaństwo a ekonomia

CZYTAJ DALEJ

Dolny Śląsk ze św. Janem Pawłem II [Zaproszenie]

2023-03-20 19:32

mat. pras

DOLNY ŚLĄSK ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II to wspólny projekt Archidiecezji Wrocławskiej, Diecezji Legnickiej, Diecezji Świdnickiej, Eparchii Wrocławsko-Koszalińskiej Kościoła Greckokatolickiego w dniach 31 III - 2 IV 2023r.

Powstał specjalny serwis na FB: Dolny Śląsk ze św. Janem Pawłem II na którym umieszczane będą bieżące informacje o wydarzeniach organizowanych na terenie Archidiecezję Wrocławską, Diecezji Legnickiej, Diecezji Świdnickiej czy eparchii Wrocławsko - Koszalińskiej [kościół grekokatolicki]

CZYTAJ DALEJ

Centrum Heschela KUL upamiętniło ofiary lubelskiego getta

2023-03-20 20:43

[ TEMATY ]

KUL

getto

KUL

W 81. rocznicę likwidacji lubelskiego getta Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela upamiętniło jego mieszkańców, którzy zostali zamordowani przez niemieckich nazistów. Hołd ofiarom złożyli m.in. przedstawiciele władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i społeczności akademickiej, Ministerstwa Nauki i Edukacji, a także wspólnoty żydowskiej i katolickiej.

Początkowo getto w Lublinie zamieszkiwało ok. 34 tysięcy Żydów. W marcu 1942 r. niemieckie władze okupacyjne rozpoczęły likwidację getta na lubelskim Podzamczu. Uroczystość odbyły się na terenie Umschlagplatzu w Lublinie, miejsca, z którego niemiecka policja bezpieczeństwa w marcu i kwietniu 1942 roku wysyłała transporty Żydów do obozu zagłady w Bełżcu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję