Reklama

Niedziela Sandomierska

W obronie Świętego

W odpowiedzi na Apel Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza oraz zalecenia Wydziału Duszpasterstwa, wielu miejscach diecezji odbyły się wydarzenia mające wyrażać sprzeciw wobec szargania świętości Jana Pawła II.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Kocudza. Ulicami parafii w Kocudzy przeszła Droga Krzyżowa, która zgromadziła liczną rzeszę wiernych na wspólnej modlitwie w obronie świętości i dobrego imienia św. Jana Pawła II. - Wierzymy mocno, że nasza modlitwa, solidarność z ludźmi wiary, prawdy i dobra wokół osoby Jana Pawła II, pomorze pokonać świat kłamstwa, oszczerstw i opluwania największych autorytetów i wartości w kościele – mówili parafianie.

Ks. Wiesław Marszałek

Ostrowiec Świętokrzyski. Mieszkańcy miasta zgromadzili się przy figurze św. Jana Pawła II, by wyrazić sprzeciw wobec ataków na świętość papieża Jana Pawła II. – Nie zgadzamy się na falę agresji, wymierzoną w osobę, dzieło i świętość papieża, który był, jest i pozostanie dla nas jednym z największych rodaków w dziejach polskiego narodu. To niedościgniony wzór dojrzałości, mądrości i świętości jaki współcześni Polacy powinni umieć dostrzec i naśladować – mówili mieszkańcy. Odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie Janina Walewska odczytała modlitwę dziękczynną za dar Papieża Polaka. Po odśpiewaniu „Barki” ks. Jan Sarwa podziękował licznie przybyłym kapłanom z dekanatu oraz mieszkańcom miasta oraz zaprosił wszystkich do kolegiaty na adorację Najświętszego Sakramentu. Drugą część rozpoczął śpiew hymnu Boże coś Polskę, a następnie odmówiono modlitwę różańcową. Po niej odprawiona została Mszę św. w intencji wszystkich, którzy z wielką odwagą i stanowczością bronią dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Modlitewny dzień w obronie dobrego imienia i świętości papieża Jana Pawła II zakończył Apel Jasnogórski, który poprowadził ks. Jan Sarwa. Przybyli wierni modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz św. Józefa za całą wspólnotę Kościoła oraz naszą Ojczyznę.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Janów Lubelski. Wierni z parafii św. Jana Chrzciciela uczcili św. Jana Pawła II, dziękując Bogu za dar jego życia, pontyfikatu i świętości, którą realizował wypełniając swoje posłannictwo. Po każdej Mszy św. odbyła się modlitwa przy ołtarzu poświęconym papieżowi Polakowi, zaś przedstawiciele władz rządowych i samorządowych złożyli kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II na placu maryjnym. – Potrzeba dziś jasno stawić czoła fałszowaniu wizerunku Ojca Świętego Jana Pawła II, który dla wielu z nas był i pozostaje nadal autorytetem i wzorem drogi ku świętości – podkreślał jeden z parafian. Przy relikwiach świętego znajdujących się w kościele, wiele osób pozostawało na indywidualną modlitwę, wpisując do księgi pamiątkowej osobiste świadectwa doświadczonych łask za wstawiennictwem świętego papieża Polaka.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Gorzyce. Odpowiadając na wezwanie do przybliżania nauczania św. Jana Pawła II podczas wieczornej Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodych, wierni z parafii podążali za cierpiącym Chrystusem w rytm rozważań Świętego Polaka. Nabożeństwo przygotowała młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gorzycach. Czytane rozważania pozwoliły przypomnieć i utrwalić naukę św. Jana Pawła II trafiającą do każdego człowieka, a zapalone w kształt słów TOTUS TUUS świece przypominały wartość zaufania Bogu i Maryi. Dewiza ta prowadziła papieża przez całe życie. Po Drodze Krzyżowej wierni udali się przed pomnik Jana Pawła II, gdzie wspólnie odśpiewana została „Barka”.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

2023-03-23 08:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy: zniszczenie elektrowni w Nowej Kachowce zagrożeniem dla Europy

2023-06-06 16:53

[ TEMATY ]

episkopat

Ukraina

Rkc.org.ua

bp Witalij Skomarowski

bp Witalij Skomarowski

W nocy 6 czerwca współczesna historia naszej Ojczyzny została naznaczona kolejną katastrofą, której konsekwencji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ta zbrodnia wojenna zagraża życiu i bezpieczeństwu nie tylko Ukraińców, ale także całej Europy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy bp Witalij Skomarowski w odpowiedzi na zniszczenie przez armię rosyjską zapory elektrowni wodnej w Nowej Kachowce.

Bp Witalij Skomarowski przypomniał, że zniszczona elektrownia była związana z bezpiecznym działaniem elektrowni jądrowej Zaporoże, tymczasowo okupowanej przez Rosjan. Przewodniczący zaapelował o modlitwę za tych, których „życie jest zagrożone z powodu gwałtownego wzrostu poziomu wody, za wszystkich, którzy zostali zmuszeni do ewakuacji w obliczu niebezpieczeństwa”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: wysłannik papieża zakończył wizytę w Kijowie, jej rezultaty będą przydatne

2023-06-06 18:54

[ TEMATY ]

Ukraina

PAP

Wysłannik papieża do spraw Ukrainy włoski kardynał Matteo Zuppi zakończył "krótką, ale intensywną wizytę w Kijowie"; jej rezultaty będą przydatne do tego, by rozważyć następne kroki - ogłosił we wtorek Watykan. W drugim dniu wizyty przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W wydanym komunikacie Stolica Apostolska podkreśliła, że kardynał Zuppi podziękował władzom cywilnym za spotkania, zwłaszcza z prezydentem Zełenskim.

CZYTAJ DALEJ

Boże Ciało w Częstochowie

2023-06-07 10:15

[ TEMATY ]

Częstochowa

Boże Ciało

Karol Porwich/Niedziela

Centralne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się o godz. 10 na jasnogórskim szczycie. Mszy św. będzie przewodniczył abp Wacław Depo.

Następnie, ok. godz. 11, ojcowie i bracia paulini, kapłani diecezjalni, asysta, kapela, chóry jasnogórskie, pielgrzymi i wszyscy wierni przejdą w procesji eucharystycznej Alejami Najświętszej Maryi Panny do bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję