Grupy wrażliwe
Największy problem z informacją o nowej walucie euro będą miały tzw. grupy wrażliwe: osoby starsze, niepełnosprawne, szczególnie niewidome, słabowidzące i niesłyszące. Należy do nich trafiać ze specjalną ofertą. Dla osób niewidomych Słowacy przygotowali urządzenia, w które osoba niewidoma wkładała euro i przy pomocy specjalnych oznaczeń podanych alfabetem Brajla odczytywała, jaki to nominał.
Mniejszości narodowe
Na Słowacji przygotowano specjalny pakiet informacyjny dla Węgrów i Romów, podany w ich rodzimych językach.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Młodzież
Dla młodych przygotowywane są specjalne narzędzia, by informacja o nowej walucie była atrakcyjna i podana ciekawym językiem. Stanowią ją gry komputerowe, filmy, symulacje. Młodzi stają się w rodzinach edukatorami rodziców i dziadków na temat funkcjonowania nowej waluty.
Kapłani
Narodowy Bank Polski prowadzi szkolenia dla kapłanów na temat wejścia Polski do strefy euro, uznając tę grupę społeczną za liderów opinii publicznej. Kapłani mają możliwość dotarcia z informacją do grup, które tego procesu najbardziej się obawiają. Nie chodzi tu o argumenty, że euro jest dobre a polski złoty zły. Kampania informacyjna, aby była rzetelna, wiarygodna, nie może przekonywać ani za jednym, ani za drugim rozwiązaniem.