Reklama

W wolnej chwili

Poznaj unikatową grę planszową i weź udział w turnieju i warsztatach!

Mojżesz i Ziemia Obiecana to nowoczesna gra planszowa dla szerokiego grona odbiorców. Idealna na rodzinne spotkania z Biblią, do wykorzystania na katechezie, w grupie klasowej, parafialnej, czy rekolekcyjnej – dla każdej grupy wiekowej. To owoc rocznej pracy zespołu twórców i projektantów, dziesiątek spotkań i próbnych rozgrywek w grupach testowych.

2023-05-18 07:34

[ TEMATY ]

patronat

gry

Mat.prasowy

„Mamy nowoczesną, ciekawą grę planszową entuzjastycznie przyjętą przez uczniów szkół podstawowych i średnich oraz nauczycieli. Objętą patronatem Komisji Nauczania Religii Katolickiej Episkopatu Polski i Tygodnika Niedziela - mówi Tomasz Bastkowski (teolog i autor gry).

Skąd pomysł na grę planszową?

„W ubiegłym roku ks. Bogusław Jankowski z Dobrego Zakątka (Konstancin Jeziorna) zaproponował mi zrobienie chrześcijańskiej gry komputerowej. Ponieważ nie znam się na nowych technologiach, a od lat pracuję w projektach edukacyjnych z wykorzystaniem planszówek, zaproponowałem stworzenie tradycyjnej gry z możliwością rozszerzenia jej do aplikacji komputerowej. Tak, od słowa do słowa, zamiast gry komputerowej powstała planszówka biblijna, która jest pierwszą z serii, bo już mamy prototyp kolejnej chrześcijańskiej gry i śmiałe plany na realizację kolejnych.”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pierwszym Turnieju Gry Planszowej Mojżesz i Ziemia Obiecana pod patronatem Tygodnika Niedziela Wystarczy zgłosić troje dzieci i dorosłego opiekuna na: dobregry.org.pl i wygrać udział w warsztatach i zawodach. Odbędą się one w Ośrodku Rekolekcyjnym Dobry Zakątek w dn. 16-18 czerwca 2023 w Konstancinie Jeziorna. Turniej, warsztaty, pobyt, zakwaterowanie, wyżywienie i nagrody dla 48 uczniów i 16 opiekunów są fundowane przez organizatorów.

Więcej szczegółów o samej grze, jej autorach i zgłoszeniach znajdziecie na stronie: dobregry.org.pl

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bajeczna iluzja

Gry wideo. Komputerowe, konsolowe, mobilne. A może jednak tzw. planszówki? Wybór ogromny. Niezliczona rzesza graczy na całym świecie potwierdza, że przyszłość należy do nich.
Rynek już obecnie przerastający branżę filmową. Niebotyczne budżety przyprawiające o ból głowy zwykłego zjadacza chleba. Świat, który pociąga i wciąga. No ale...

Przyznaję, jestem „świeżakiem” w świecie gier. Nie mylić z tym z sieciówek (czy ktoś mi kiedyś wytłumaczy fenomen tych zabawek?). Gram od niedawna, kilku lat, mniej więcej czterech. Wcześniej grałem rzadko; powiedziałbym, że w świecie gier byłem niczym niedzielny kierowca. Lepiej chyba tego nie nazwę. Gry mnie nie pociągały, sam w sumie nie wiem dlaczego. Wolałem książki i filmy, i to w dużej ilości. Coś się jednak zmieniło. Trudno mi powiedzieć co. Może to postęp techniczny umożliwiający twórcom gier tworzenie bajecznej scenerii, w której toczy się rozgrywka? A może otwarty świat, dający iluzoryczne poczucie wolności, brak ograniczeń? A może po prostu dałem się wciągnąć na starość? Raczej to ostatnie odpada, bo jeszcze jestem za młody (chociaż mój tata lubi mnie postarzać). W sumie ciężko powiedzieć. Mam dwie konsole, chociaż i tak wiem, że to przynajmniej o jedną za dużo... W nowe komponenty do komputera szkoda mi inwestować, bo za drogie i szybko się starzeją, a lubię mieć wybór. Czasem i mnie daje to złudne poczucie wolności.

CZYTAJ DALEJ

Ocalić znaki wiary i pamięci

2023-06-05 13:21

Niedziela Ogólnopolska 24/2023, str. 54

[ TEMATY ]

kapliczki

Karol Porwich/Niedziela

Przydrożne krzyże i kapliczki niczym gwiazda zaranna oświetlają i wskazują drogę – mówi prof. Krystyna Chałas.

Studenci pierwszego roku pedagogiki, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II realizują projekt edukacyjny, w którym zdobywają doświadczenie w pracy naukowej przez dokumentowanie krzyży i kapliczek znajdujących się w ich małych ojczyznach. W trzech edycjach udało się opisać 275 takich obiektów, w tym dziewiętnaście z Ukrainy. Wszystkie znalazły się w kolejnych tomach serii pt. Znaki wiary i pamięci, wydanych pod redakcją Krystyny Chałas. Promocja trzeciego tomu miała miejsce 29 maja na KUL. Prezentację książki połączono z programem artystycznym poświęconym obecności krzyża w polskim krajobrazie.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: Kościół potrzebuje serc pałających miłością do Boga

2023-06-07 09:25

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

„Kościół, bardziej niż tak wielu środków, metod i struktur, które czasami odwracają uwagę od tego, co istotne, potrzebuje serc takich jak serce Teresy do Dzieciątka Jezus, serc, które przyciągają do miłości i zbliżają nas do Boga” – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl o gorliwości apostolskiej Ojciec Święty wskazał dziś na przykład patronki misji, św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Franciszek przypomniał, że chociaż św. Teresa od Dzieciątka Jezus jest patronką misji, to nigdy nie była na misji. Była mniszką karmelitanką, a jej życie pełne było małości i słabości. Chociaż była wątłego zdrowia, to jej serce było żarliwe. Pragnęła być misjonarką i była „duchową siostrą” wielu misjonarzy, Towarzyszyła im swoimi listami, modlitwami i nieustannymi ofiarami w ich intencji. Chociaż często nie była rozumiana, to przyjmowała wszystko z miłością, cierpliwością, ofiarowując, wraz ze swoją chorobą, także osądy i nieporozumienia dla potrzeb Kościoła.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję