Reklama

Niedziela Wrocławska

Przyjdź, Duchu Święty!

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej uroczystości parafie i wspólnoty naszej archidiecezji przygotowują dla wiernych spotkania modlitewne. Przygotowaliśmy listę miejsc, w których będzie można włączyć się do wspólnej modlitwy.

2023-05-24 08:30

Karol Porwich/Niedziela

Bagno, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Czuwanie rozpocznie się o godz. 17 konferencją dla kobiet w domu parafialnym, którą wygłosi Rose Moyer z Teksasu;
19 – nabożeństwo majowe;
19.30 – uwielbienie, konferencja i modlitwa do Ducha Świętego;
21.30 – Agapa;
22.30 – Eucharystia z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Brzeg, kościół pw. Miłosierdzia Bożego
Czuwanie rozpocznie się uroczystą Mszą św. z rozbudowaną liturgią słowa o godz. 18. Następnie będzie Droga Światła z procesją wokół kościoła. Trzecim punktem czuwania będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o siedem darów Ducha Świętego. Wigilia zakończy się ok. godz. 21 Apelem Jasnogórskim.

Kąty Wrocławskie, kościół pw. św. Piotra i Pawła
20 – Hymn do Ducha Świętego;
20-20.40 – Nabożeństwo słowa Bożego z konferencją o Duchu Świętym;
20.40-21 – Adoracja w ciszy;
21-21.10 – Apel Jasnogórski z Litanią Loretańską;
21.10 -21.50 – Adoracja połączona z modlitwą uwielbienia;
21.50 – zakończenie Adoracji;
21.50-22.00 – przerwa;
22.00 – Eucharystia z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Marcinkowice, kościół pw. św. Marcina Biskupa
Czuwanie rozpocznie się o godz. 19, następnie o godz. 21 sprawowana będzie Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Milicz, kościół pw. św. Andrzeja Boboli
Modlitewne czuwanie będzie trwało od godz 21 do północy.

Oleśnica, kościół pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty
Czuwanie rozpocznie Msza św. połączona z Nieszporami o godz. 18 w Bazylice. Po niej majówka, różaniec i uwielbienie.

Oława, kościół pw. Miłosierdzia Bożego
O godz. 18 sprawowana będzie Msza św. wigilijna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Po Mszy św. czuwanie modlitewne z modlitwą uwielbienia.

Siechnice, kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Modlitewne czuwanie przed uroczystością będzie trwało od godz. 19.30 do 22.

Reklama

Święta Katarzyna, kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Celebracja Wigilii Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się Mszą św. o godz. 18. Po Eucharystii czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wołów, kościół pw. św. Wawrzyńca
Początek czuwania o godz. 19, z modlitwą o wylanie Ducha Świętego, zakończenie o godz. 23.

Wrocław
Kościół pw. św. Stanisława Kostki
17.30 – Msza święta;
18.30 – Uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w towarzystwie Książęcej Orkiestry Kameralnej oraz chórów pod batutą p. Marka Kudry.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Wrocław-Strachocin
Wspólne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 19.30 nieszporami a zakończy jutrznią w niedzielę o świcie. W trakcie czuwania będzie modlitwa rodziców za dzieci, modlitwa uwielbienia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 22 Eucharystia.

Kościół pw. św. Bonifacego
19.45 – Nieszpory;
20.30 – modlitwa o dary Ducha Świętego;
21.30 – Eucharystia.

Kościół pw. św. Michała Archanioła na Ołbinie
Czuwanie rozpocznie się o godz. 20. W programie: konferencja, wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą, o godz. 24 Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Kościół Najświętszej Maryi Panny Na Piasku
Czuwanie rozpocznie się o godz. 21 Mszą św., po której będzie uwielbienie i modlitwy wstawiennicze. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Bożego Serca i opiekun wspólnoty ks. Krystian Charchut.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Wrocław-Klecina
Czuwanie rozpocznie o godz. 20, a zakończy o godz. 22 Mszą św. wigilijną z uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W programie czuwania Droga Światła, Różaniec z Duchem Świętym, uwielbienie. Czuwanie poprowadzi Wspólnota Paraklet.

Reklama

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy Moście Grunwaldzkim
Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.30. W programie jest uwielbienie Boga, konferencja, adoracja, modlitwa wstawiennicza. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.

Kościół pw. św. Klemensa Dworzaka
Czuwanie rozpocznie się uwielbieniem o godz. 20.10, by następnie ok. godz.20.30 celebrować uroczystą Mszę św. wigilijną z rozbudowaną liturgią Słowa. Całość zakończy się ok. godz. 22.

Kościół pw. św. Ignacego z Loyoli
Duszpasterstwo akademickie DACH serdecznie zaprasza na czuwanie „Zjednoczeni w Duchu”. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.30 w górnym kościele. W planie wieczoru: uwielbienie, adoracja Najświętszego Sakramentu a wszystko zakończy Eucharystia o godz. 22.30.

Kościół pw. św. Elżbiety na Grabiszynie
W godz. 22-24.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie z modlitwą o zesłanie Ducha Świętego. Czuwanie i modlitwę poprowadzi parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Getsemani. O północy będzie Msza św. z uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu
Modlitewne czuwanie rozpocznie się Nieszporami z Wigilii Zesłania Ducha Świętego po wieczornej Mszy św. Czuwanie będzie trwało do godz. 21.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia
Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18. W programie czuwania: nabożeństwo majowe z adoracją Najświętszego Sakramentu, świadectwo, radosne uwielbienie, koronka do Ducha Świętego, katecheza, modlitwa wstawiennicza o wylanie darów, błogosławieństwo, Apel Jasnogórski.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustające Pomocy, Muchobór Mały
Czuwanie rozpocznie się o godz. 21, będzie trwało do godz. 24.

Reklama

Kościół pw. Opieki św. Józefa na Ołbinie
Noc Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim i modlitwą różańcową. Następnie będzie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, Msza św. o północy, agapa w klasztorze. Dalsza część modlitwy w kościele o wylanie darów Ducha Świętego i zakończenie Jutrznią ok. godz. 5.

Kościół pw. św. Wawrzyńca (ul. Bujwida)/ Duszpasterstwo Akademickie „Wawrzyny”
Początek czuwania o godz. 20.

Kościół pw. Odkupiciela Świata
Czuwanie rozpocznie się o godz. 20. O godz. 23 sprawowana będzie Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju na Popowicach
Rozpoczęcie o godz. 20 w dużym kościele. Msza św. o północy. Czuwanie poprowadzą wspólnoty charyzmatyczne z Wrocławia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: wysłannik papieża zakończył wizytę w Kijowie, jej rezultaty będą przydatne

2023-06-06 18:54

[ TEMATY ]

Ukraina

PAP

Wysłannik papieża do spraw Ukrainy włoski kardynał Matteo Zuppi zakończył "krótką, ale intensywną wizytę w Kijowie"; jej rezultaty będą przydatne do tego, by rozważyć następne kroki - ogłosił we wtorek Watykan. W drugim dniu wizyty przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W wydanym komunikacie Stolica Apostolska podkreśliła, że kardynał Zuppi podziękował władzom cywilnym za spotkania, zwłaszcza z prezydentem Zełenskim.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy: zniszczenie elektrowni w Nowej Kachowce zagrożeniem dla Europy

2023-06-06 16:53

[ TEMATY ]

episkopat

Ukraina

Rkc.org.ua

bp Witalij Skomarowski

bp Witalij Skomarowski

W nocy 6 czerwca współczesna historia naszej Ojczyzny została naznaczona kolejną katastrofą, której konsekwencji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ta zbrodnia wojenna zagraża życiu i bezpieczeństwu nie tylko Ukraińców, ale także całej Europy – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy bp Witalij Skomarowski w odpowiedzi na zniszczenie przez armię rosyjską zapory elektrowni wodnej w Nowej Kachowce.

Bp Witalij Skomarowski przypomniał, że zniszczona elektrownia była związana z bezpiecznym działaniem elektrowni jądrowej Zaporoże, tymczasowo okupowanej przez Rosjan. Przewodniczący zaapelował o modlitwę za tych, których „życie jest zagrożone z powodu gwałtownego wzrostu poziomu wody, za wszystkich, którzy zostali zmuszeni do ewakuacji w obliczu niebezpieczeństwa”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: dziś kolejna operacja papieża

2023-06-07 10:48

Grzegorz Gałązka

Dziś po zakończeniu audiencji ogólnej Ojciec Święty udał się do kliniki Gemelli, gdzie przejdzie operację ze względu na ryzyko niedrożności jelit – poinformował rzecznik Watykanu, Matteo Bruni.

Ojciec Święty - potwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej - po zakończeniu audiencji generalnej, udał się do Szpitala Uniwersyteckiego Gemelli, gdzie wczesnym popołudniem przejdzie laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w znieczuleniu ogólnym. Operacja, uzgodniona w ciągu ostatnich kilku dni przez zespół medyczny asystujący Ojcu Świętemu, stała się konieczna z powodu przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne. Pobyt w klinice Gemeli potrwa kilka dni, aby umożliwić normalną opiekę pooperacyjną i pełny powrót do zdrowia - powiedział Bruni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję