Reklama

Niedziela Świdnicka

Misje święte

Wałbrzych. Niezwykły czas łaski

Nowe życie w Duchu świętym. Pod takim hasłem w dniach 21-28 maja odbywają się w parafii Zmartwychwstania Pańskiego Misje Święte, które prowadzi ks. Paweł Gołofit z Chełmskiego Centrum Ewangelizacji.

2023-05-25 21:43

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Czesław Studenny

Misje Święte

ks. Paweł Gołofit

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego, Wałbrzych

ks. Paweł Gołofit podczas głoszenia nauk misyjnych

ks. Paweł Gołofit podczas głoszenia nauk misyjnych

Kapłan z odległej archidiecezji lubelskiej, wraz grupą świeckich ewangelizatorów przybył na zaproszenie proboszcza ks. kan. Czesława Studennego, aby z mocą głosić słowo Boże i odnowić w sercach wiernych miejscowej wspólnoty relację z Jezusem.

- W relacji z Panem Bogiem, zawsze trzeba patrzeć na stawiane przez Niego akcenty, do czego szczególnie zaprasza, co podkreśla – wyjaśniał ks. Gołofit, zwracając uwagę, że Jezusa często dziwią dwie postawy ludzi. Ich wielka wiara, jak u Syrofenicjanki czy setnika, albo jej brak, jak u mieszkańców Nazaretu.

– Te postawy bardzo mocno przykuwają uwagę Jezusa, dlaczego?, ponieważ wiara jest kluczem do tego, aby przyjąć zbawienie za swoje i tym zbawieniem konsekwentnie żyć i w tym zbawieniu się rozwijać – mówił misjonarz, podkreślając, że wiara dla człowieka jest „o dziwo” dosyć trudna, ponieważ człowiek ma to do siebie, że lubi to, co wymierne. - Łatwiej jest powiedzieć, wierzę, ponieważ codziennie modlę się pół godziny. O wiele trudniej jest powiedzieć, jestem w relacji z Panem Bogiem, wierzę, ponieważ każdego dnia rozwijam swoją miłość – tłumaczył, podkreślając, że konkretne pobożne zachowania zewnętrzne nie są jeszcze gwarancją głębokiego życia duchowego. Za działaniem człowieka powinna iść wiara w słowo, które do nas mówi Jezus.

Reklama

W kolejnych dniach tematami głoszonych nauk były zagadnienia miłości Bożej, grzechu, nawrócenia, zbawienia w Jezusie, czy osoby Ducha świętego.

Parafia Zmartwychwstania Pańskiego ze wszystkich nauk misyjnych prowadzi transmisję na żywo, na kanale You Tube.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dar misji świętych

2023-05-30 13:56

Niedziela szczecińsko-kamieńska 23/2023, str. I

[ TEMATY ]

Misje Święte

Maria Palica

Podpisanie aktu misji świętej

Podpisanie aktu misji świętej

Cieszyło nas to, że przychodzili ludzie, którzy z daru jakimi są misje chcieli skorzystać, i że każdego dnia, w każdym z trzech kościołów, ich liczba rosła – powiedział o. Krzysztof.

Przez osiem dni, od 6 do 14 maja, w parafii Chrystusa Króla w Żarnowie odbywały się misje święte. Na zaproszenie proboszcza ks. Piotra Dzedzeja prowadzili je misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej: Daniel Biedniak z Katowic oraz Krzysztof Jezierski z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Jubileusz bielskiego jazzu

2023-06-05 13:21

Niedziela Ogólnopolska 24/2023, str. 52

[ TEMATY ]

jazz

Materiały prasowe

Esperanza Spalding

Esperanza Spalding

Rozpoczyna się letnia odsłona jubileuszowego Orlen Jazz Festival – XXV Bielska Zadymka Jazzowa. Główną gwiazdą muzycznego tygodnia będzie Esperanza Spalding, amerykańska wokalistka, kontrabasistka, kompozytorka i wielokrotna laureatka Grammy.

Orlen Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa to wydarzenie, które na stałe wrosło w muzyczny krajobraz Polski, a także Europy i całego jazzowego świata. Jest jedynym tego typu festiwalem, gdzie koncerty odbywały się regularnie w schronisku 1000 m n.p.m., a czasem w kopalni 320 m pod ziemią. Przez te prawie 25 lat na Zadymce wystąpiło blisko półtora tysiąca muzyków, praktycznie cały panteon gwiazd jazzu.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do krzewienia ewangelizacji i wspierania Ukraińców

2023-06-07 09:56

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Do nieustannego trwania w zapale ewangelizacyjnym oraz wspierania narodu ukraińskiego zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję