Reklama

Niedziela Częstochowska

Redaktor naczelny „Niedzieli”: dary Ducha Świętego udoskonalają życie człowieka

– Dary Ducha Świętego są szczególnymi łaskami, które udoskonalają życie człowieka, czyniąc je głębszym i oddanym – powiedział ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który 28 maja poprowadził rozważanie podczas Apelu Jasnogórskiego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duchowny podkreślił, że fiat Maryi jest wzorem otwarcia się na Trzecią Osobę Trójcy Świętej. Za św. Bonawenturą powtórzył, że „błogosławiona Dziewica swym sercem i swym ciałem zbudowała Duchowi Świętemu świątynię, w której Syn Boży zamieszkał cieleśnie”.

Ks. Grabowski zachęcił, aby szczególnie w Niedzielę Ducha Świętego „otworzyć się na działanie Tego, który stanowi centrum samego Boga, jedność Ojca i Syna, który jest ogniwem łączącym Stwórcę ze stworzeniem”. – Duch Święty jest prawdziwą odnową i prawdziwym odnowicielem Kościoła, ponieważ prowadzi nas do przyjścia Chrystusa. Duch Pocieszyciel zapewnia nam wolność, daje jedność, otwartość i przestrzeń. Tylko dzięki Niemu i przez Niego Kościół wciąż się odradza – wyjaśnił, cytując Benedykta XVI.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Trzecia Osoba Trójcy Świętej jest duchowym nauczycielem, prowadzi nas po właściwej drodze przez różne sytuacje życiowe. Dzięki Jego pomocy potrafimy interpretować wewnętrzne natchnienia i wydarzenia życia w świetle słów Jezusa. Duch Święty pozwala nam rozmawiać z Bogiem na modlitwie. Gdzie jest Duch Święty, tam są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć, życzliwość, wierność, łagodność i opanowanie – kontynuował naczelny „Niedzieli”. Wskazał, że dary Ducha Świętego są szczególnymi łaskami, które udoskonalają życie człowieka, czyniąc je głębszym i oddanym.

– Duch Święty jest owocem nadmiaru miłości, która istnieje między Bogiem Ojcem i Synem Bożym. On jest światłem, którego nie można zauważyć inaczej jak tylko na oświetlonym przedmiocie, a tym przedmiotem jest objawiona w Jezusie miłość między Ojcem i Synem – zaznaczył ks. Grabowski.

Dziękował Matce Słowa za Jej opiekę nad redaktorami, pracownikami i czytelnikami „Niedzieli” oraz prosił o łaskę „wytrwania w odważnym pisaniu i komentowaniu spraw, które wypełniają naszą codzienność.”

Reklama

– Odbiorcy prasy katolickiej stają się dziś coraz bardziej wymagający. Nie tylko oczekują od nas prawdomówności i rzetelności, ale też, mając dość manipulacji i wszechobecnego negatywnego przekazu, liczą na inspirujące, niosące nadzieję wiadomości. Szukają w „Niedzieli” wsparcia i rady w sprawach wiary, religijnego wychowania dzieci, kryzysów małżeńskich i w wielu innych problemach codzienności. Przysyłają do redakcji listy i propozycje tematów. Ta zwiększona aktywność naszych czytelników bardzo nas cieszy, bo mamy poczucie, że w ten sposób współtworzą z nami „Niedzielę”. „Niedziela” kładzie duży nacisk na formację. Stawia czoło powierzchowności wiary i wzrastającej ignorancji religijnej. Tacy jesteśmy i tacy chcemy pozostać – wierni nauce Chrystusa i Jego Kościoła – zadeklarował redaktor naczelny tygodnika.

Na zakończenie zawierzył Maryi pracowników i wiernych czytelników „Niedzieli”.

2023-05-28 21:11

Ocena: +7 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niedziela – dzień dla Boga, dzień dla człowieka

Jak Bóg „odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął” (Rdz 2,2), tak również życie ludzkie składa się z pracy i odpoczynku. Ustanowienie dnia Pańskiego przyczynia się do tego, by wszyscy korzystali z wystarczającego odpoczynku i czasu wolnego, który mogliby poświęcić życiu rodzinnemu, kulturalnemu, społecznemu i religijnemu („Gaudium et spes”, 67)

Jak wygląda nasz czas wolny? Jak wygląda nasza niedziela? Wydawać by się mogło, że nic prostszego – odpoczynek. Każdy tego pragnie i każdy to potrafi. Co innego praca. Trudne obowiązki, którym czasami nie sposób podołać. A odpoczynek to po prostu oderwanie się od pracy. Tak to określa co ósma osoba w naszym kraju, pytana o sposób spędzania wolnego czasu – odpoczynek to „nicnierobienie”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2024 r.

2024-05-22 15:45

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie na Koncert Uwielbienia

2024-05-29 22:18

plakat organizatorów

    Już jutro, w Boże Ciało odbędzie się kolejny Koncert Uwielbienia w Zakliczynie!

    Koncert odbędzie się po raz 9! W czwartek 30 maja na terenach rekreacyjnych Klasztoru OO. Franciszkanów w Zakliczynie (ul. Klasztorna 2) o godz. 18. 30 rozpocznie się wydarzenie, w ramach którego zebrani będą uwielbiać Pana modlitwą, muzyką, śpiewem i tańcem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję