Reklama

Niedziela Częstochowska

Nowenna miesięcy – przygotowanie do peregrynacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

Rozpoczynają się czuwania na Jasnej Górze w ramach nowenny miesięcy przed peregrynacją kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji częstochowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski, w liście pasterskim pt. „Maryjo! Ocal miłość i życie naszych rodzin”, zapowiadającym przygotowanie do nawiedzenia Matki Bożej w archidiecezji częstochowskiej, zaprosił wszystkich archidiecezjan „do licznego udziału w wydarzeniach, które będą stanowić nasz wspólny diecezjalny etap przygotowań do nawiedzenia”.

Tym przygotowaniem będzie przede wszystkim nowenna miesięcy w ramach czuwań na Jasnej Górze. „Każdego 11. dnia miesiąca, począwszy od lipca tego roku, będziemy się gromadzili na Apelu Jasnogórskim, by dalej poprzez konferencję, modlitwę i sprawowaną o północy Mszę św. wypraszać łaski na czas nawiedzenia i uczyć się od Maryi naśladowania Jej wiary oraz innych cnót” – napisał abp Depo.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Porządek czuwania

Reklama

21.00 – Apel Jasnogórski

21.30 – konferencja tematyczna

22.00 – 23.00 czuwanie modlitewne

23.00 – 23.40 Różaniec

24.00 – Msza św.

Harmonogram czuwań w ramach nowenny miesięcy według dekanatów

11/12 lipca 2023: Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia w Wieluniu, św. Wojciecha w Wieluniu, mokrski, praszkowski

11/12 sierpnia 2023: osjakowski, działoszyński, pajęczański

11/12 września 2023: brzeźnicki, sulmierzycki, św. Lamberta w Radomsku, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku

11/12 października 2023: kodrąbski, rozprzański, gorzkowicki, gidelski

11/12 listopada 2023: kłomnicki, mstowski, olsztyński, żarecki

11/12 grudnia 2023: myszkowski, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu, porajski, koziegłowski

11/12 stycznia 2024: blachowieński, truskolaski, krzepicki, kłobucki

11/12 lutego 2024: mykanowski, miedźnowski, Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie

11/12 marca 2024: św. Antoniego w Częstochowie, św. Józefa w Częstochowie, św. Wojciecha w Częstochowie, św. Zygmunta w Częstochowie

2023-07-11 11:03

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: Pielgrzymka Parafii Realizujących Program Ruchu Dla Lepszego Świata

[ TEMATY ]

Jasna Góra

#Pielgrzymka

BPJG

Apel Jasnogórski zgromadzi dziś uczestników pielgrzymki polskich parafii realizujących programy duszpasterskie ich wspólnotowej odnowy promowane przez Ruch dla Lepszego Świata. Ruch powstał we Włoszech pod koniec II wojny światowej. Jego celem jest budowanie lepszego świata poprzez odnowę zakonów, parafii, diecezji i całego społeczeństwa. Mają temu służyć szczegółowo opracowane strategie. Założenia projektu przekładają postanowienia Soboru Watykańskiego II na język praktyczny.

- Celem spotkania przedstawicieli wspólnot parafialnych zaangażowanych w projekt jest dzielenie się świadectwem podejmowanych ewangelizacyjnych inicjatyw duszpasterskich - wyjaśniał ks. Stanisław Zając, koordynator Programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Gościny udzielają im wierni z parafii, gdzie odbywa się spotkanie. W tym roku to parafia św. Floriana Męczennika w Częstochowie, gdzie od kilku lat systematycznie realizowany jest Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. – Służy to inspiracji, umocnieniu i potwierdzeniu tej drogi, którą oni właśnie wybrali – zaznacza ks. Zając.

CZYTAJ DALEJ

Jej polityką była miłość

Niedziela Ogólnopolska 47/2023, str. 28-29

[ TEMATY ]

św. Urszula Ledóchowska

Wielcy polskiego Kościoła

Dzięki uprzejmości Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Pniewach

Św. Urszula Ledóchowska, Łódź, 1937

Św. Urszula Ledóchowska, Łódź, 1937

Kim była kobieta, która uważała, że uśmiech, dobroć i pogoda ducha są dowodami szczególnej więzi z Chrystusem?

Hrabianka, zakonnica, patriotka – Urszuli Ledóchowskiej nie da się opisać w kilku słowach. Jej życie, wypełnione wizją niesienia Boga ludziom, do dziś jest inspiracją. Lubiła powtarzać, że świętość jest czymś prostym. „Święty to przyjaciel, pocieszyciel, to brat kochający. Odczuwa nasze biedy, troski, modli się za nas, pragnie dobra naszego i szczęścia”. Jan Paweł II, gdy ogłaszał ją błogosławioną Kościoła katolickiego, akcentował: „W każdej okoliczności umiała dostrzec znaki czasu, aby skutecznie służyć Bogu i braciom. Dla człowieka wierzącego każde małe wydarzenie staje się okazją, by odczytać i realizować plany Boże. Tak było też i w życiu bł. Urszuli”.

CZYTAJ DALEJ

Jednego Serca Jednego Ducha

2024-05-29 16:47

[ TEMATY ]

Jednego Serca Jednego Ducha

Piotr Drzewiecki

Jak powstaje największy koncert muzyki chrześcijańskiej w Europie? Kulisy tego wydarzenia odsłania ks. Andrzej Cypryś.

Ks. Andrzej Cypryś: Nasze wydarzenie odbywa się od 2003 r. w Rzeszowie, w Parku Sybiraków. Pomysłodawcą był Jan Budziaszek. Idea tego wydarzenia narodziła się, gdy pan Budziaszek w czasie rekolekcji w Rzeszowie rozmawiał z ks. Mariuszem Mikiem – obaj doszli do przekonania, że takie wydarzenie, łączące w sobie spotkanie, śpiew i uwielbienie, powinno się tu odbyć. Po dłuższym czasie od tego spotkania na osiedlu Baranówka w Rzeszowie pojawiłem się ja, jako duszpasterz akademicki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Ksiądz Mariusz podzielił się ze mną rozmową z panem Budziaszkiem i pomysłem, który się wtedy narodził. Wspólnie postanowiliśmy przekuć ten pomysł w czyn. Czekaliśmy jeszcze na pana Budziaszka, który wówczas przebywał za granicą. Pierwszy koncert zapadł w serca jego uczestników. Podjęliśmy więc decyzję o kontynuowaniu tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję