Reklama

Niedziela Świdnicka

Odpust na Górze Iglicznej z przewodniczącym polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie

Na doroczne uroczystości odpustowe do sanktuarium Marii Śnieżnej ks. kustosz Wojciech Iwanicki zaprosił ks. prof. Waldemara Cisłę, przewodniczącego polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

[ TEMATY ]

góra Igliczna

Matka Boża Snieżna

ks. Waldemar Cisło

Biuro prasowe PKWP Polska

Msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. Waldemara Cisły

Msza święta odpustowa pod przewodnictwem ks. Waldemara Cisły

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Centralne uroczystości miały miejsce w niedzielę 6 sierpnia, a przewodniczący odpustowej liturgii ks. Waldemar Cisło w wygłoszonej homilii podkreślał bliskość Matki Bożej wobec ludzkich problemów, odnosząc się do jej przykładu w trudnych chwilach. - Maryi nie są obce nasze problemy, co znajduje swoje potwierdzenie na kartach Pisma Świętego – zaznaczył, dodając, że Maryja była wystawiona na próby, a jej posłuszeństwo Boga wymagało wiele odwagi.

Zwracając uwagę na znaczenie Matki Bożej dla Polaków, ks. prof. Cisło podkreślił, że praca Kościoła w Polsce na rzecz cierpiących na Bliskim Wschodzie jest wyrazem miłości Maryi. Przytoczył liczby wyleczonych Syryjczyków i aktywność humanitarną Polski. Ks. Cisło zachęcał również do szukania wstawiennictwa Maryi, zawsze wskazującej na Syna, Jezusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Homileta podkreślił, że Maryja jest przykładem odwagi i wierności wobec Boga w obliczu trudności. Kapłan podkreślił także rolę Polski w niesieniu pomocy potrzebującym, będąc jednocześnie ukazaniem, że pobożność maryjna powinna prowadzić do głębszej więzi z Jezusem.

Dodajmy, że od kilku lat w polskiej sekcji papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, posługuje kapłan diecezji świdnickiej, pochodzący ze Strzegomia ks. Paweł Antosiak.

2023-08-06 19:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tyniec: Kard. Stanisław Ryłko pobłogosławił nową sukienkę Matki Bożej Śnieżnej

[ TEMATY ]

Tyniec

Matka Boża Snieżna

Małgorzata Czekaj

W czasie Mszy św. w uroczystość odpustową śś. Apostołów Piotra i Pawła w Opactwie Tynieckim archiprezbiter Bazyliki MB Większej w Rzymie, ks. kard. Stanisław Ryłko, pobłogosławił nową suknię Matki Bożej Śnieżnej, czczonej tam od XVII w. W homilii Hierarcha mówił m.in. o kwestiach dotyczących świadectwa wiary, jakie dają nam święci, i jak cennym jest skarbem jest wiara w obliczu dawnych i współczesnych prześladowań Kościoła oraz obecnego głębokiego kryzysu, zagubienia sensu i laicyzacji życia.

Obraz Tynieckiej Pani został uznany za zaginiony w XX w.; odnaleziony, odnowiony i ponownie poświęcony przez Metropolitę Krakowskiego w 2017 r. Od tamtej pory Maryja znów czeka na pielgrzymów udających się po łaski do tynieckiego kościoła pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo osób, a nie związków homoseksualnych

2024-05-20 15:05

[ TEMATY ]

wywiad

papież Franciszek

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Nie zezwalałem na błogosławienie związków homoseksualnych - wyjaśnił papież Franciszek w nadanej wczoraj pełnej wersji kwietniowego wywiadu dla telewizji amerykańskiej CBS. Dodał, że błogosławienie takich związków jest „sprzeczne z prawem naturalnym i prawem Kościoła”. Zezwolił natomiast na błogosławienie poszczególnych osób homoseksualnych, bo „błogosławieństwo jest dla wszystkich”, choć - jak przyznał -„niektórzy są tym zgorszeni”.

W godzinnym wywiadzie papież opisuje swe spotkania z dziećmi z Ukrainy, które nie potrafią się już uśmiechać. Apeluje o zakończenie toczących się na świecie wojen. „Dążcie do negocjacji. Dążcie do pokoju. Wynegocjowany pokój jest zawsze lepszy niż niekończąca się wojna” - przekonuje Franciszek. Zachęca też do modlitwy o pokój, którą sam praktykuje. „Zatrzymajcie się, negocjujcie” - powtarza Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Szwajcarski kardynał ostrzega przed klerykalizacją świeckich

2024-05-24 17:45

[ TEMATY ]

kardynał

świeccy

Szwajcaria

Karol Porwich/Niedziela

Szwajcarski kardynał Emil Paul Tscherrig, były nuncjusz apostolski we Włoszech i San Marino, ostrzega przed klerykalizacją świeckich - zastępowaniem księży rodzajem świeckiego kapłaństwa. To często prowadzi do napięć, gdyż księża i świeccy mają różne zadania.

„Kapłan ma swoje zadanie, świeccy swoje: tylko we współpracy i komplementarności tych dwóch powołań jesteśmy Kościołem, jak nauczył nas Sobór Watykański II” - podkreślił emerytowany nuncjusz w rozmowie z portalem internetowym „kath.ch” 23 maja. Tłumaczył, że Kościół jest ludem w drodze i musi nieustannie godzić się ze zmianami zachodzącymi w świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję