Reklama

Aspekty

Ekstremalna Droga Różańcowa

Stowarzyszenie Katolicka Wschowa zaprasza na Ekstremalną Drogę Różańcową. Podczas około 25-kilometrowej pielgrzymki uczestnicy będą odmawiali cztery części Różańca, prosząc, aby Polska była wierna woli Pana Boga.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pielgrzymi będą też modlić się o jedność i zgodę w naszym narodzie. Każdy może w sercu dołączyć również osobiste intencje. – W zeszłym roku w takiej formie modlitwy wzięło udział około sześćdziesięciu osób – wyjaśnia Maciej Aleksandrowicz, jeden z pomysłodawców. W tym roku EDR odbędzie się po raz drugi.

Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Różańcowej w piątek 6 października 2023 r. O godz.18.00 pątnicy będą uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium NMP Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie (kościół św. Józefa Oblubieńca NMP - klasztor Ojców Franciszkanów).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Modlitewna wędrówka będzie polegała na odmawianiu czterech części Różańca Świętego podczas wspólnej wędrówki. Z kolei rozważania będą prowadzone przy każdej z 20 stacji na trasie pielgrzymki, która jest następująca: Wschowa – Nowa Wieś – Hetmanice – Lgiń – Łysiny – Tylewice – Przyczyna Górna – Wschowa.

Reklama

Zakończenie modlitwy różańcowej będzie miało miejsce w kaplicy św. Jana Pawła II w klasztorze Ojców Franciszkanów we Wschowie. Tam będzie możliwość zawierzenia siebie i całej Ojczyzny Matce Bożej.

Zapisy odbywają się za pomocą formularza internetowego.

Więcej informacji można uzyskać na specjalnie utworzonej stronie internetowej: https://edr.wschowa.net.pl/.

2023-10-02 22:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowi franciszkańscy gwardianie w Rychwałdzie i Harmężach

[ TEMATY ]

franciszkanie

franciszkanie.pl

Duszpasterz akademicki z Krakowa o. Grzegorz Siwek OFMConv został nowym proboszczem i gwardianem w sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie, zastępując w tej funkcji długoletniego kustosza beskidzkiego sanktuarium o. Bogdana Kocańdę OFMConv, którego wybrano członkiem zarządu prowincji franciszkańskiej.

Z kolei dotychczasowy gwardian i proboszcz we franciszkańskiej parafii Nawiedzenia NMP w Krośnie o. Krzysztof Janas OFMConv będzie proboszczem franciszkańskiej parafii w Harmężach koło Oświęcimia i gwardianem tutejszego klasztoru franciszkanów. Duchowny zastąpi dotychczasowego przełożonego o. Piotra Cubera OFMConv, który został nowym gwardianem krakowskiego klasztoru oo. franciszkanów w Krakowie i kustoszem krakowskiej bazyliki św. Franciszka z Asyżu.

CZYTAJ DALEJ

Jej polityką była miłość

Niedziela Ogólnopolska 47/2023, str. 28-29

[ TEMATY ]

św. Urszula Ledóchowska

Wielcy polskiego Kościoła

Dzięki uprzejmości Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Pniewach

Św. Urszula Ledóchowska, Łódź, 1937

Św. Urszula Ledóchowska, Łódź, 1937

Kim była kobieta, która uważała, że uśmiech, dobroć i pogoda ducha są dowodami szczególnej więzi z Chrystusem?

Hrabianka, zakonnica, patriotka – Urszuli Ledóchowskiej nie da się opisać w kilku słowach. Jej życie, wypełnione wizją niesienia Boga ludziom, do dziś jest inspiracją. Lubiła powtarzać, że świętość jest czymś prostym. „Święty to przyjaciel, pocieszyciel, to brat kochający. Odczuwa nasze biedy, troski, modli się za nas, pragnie dobra naszego i szczęścia”. Jan Paweł II, gdy ogłaszał ją błogosławioną Kościoła katolickiego, akcentował: „W każdej okoliczności umiała dostrzec znaki czasu, aby skutecznie służyć Bogu i braciom. Dla człowieka wierzącego każde małe wydarzenie staje się okazją, by odczytać i realizować plany Boże. Tak było też i w życiu bł. Urszuli”.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller o synodalnych nadziejach i obawach

2024-05-29 07:00

[ TEMATY ]

wywiad

nadzieja

Kard. Müller

obawa

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Nawa główna świdnickiej katedry wypełniona koordynatorami procesu synodalnego

Nawa główna świdnickiej katedry wypełniona koordynatorami procesu synodalnego

O nadziejach i obawach odnośnie procesu synodalnego w Kościele powszechnym mówi kard. Gerhard Ludwig Müller w rozmowie z KAI. Były prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary podkreśla: „Droga Kościoła jest także drogą małej trzódki, prześladowanej przez świat, lecz trwającej na drodze Jezusa Chrystusa, na drodze prawdy. To właśnie Chrystus jest drogą, prawdą i życiem. Nie jest to droga synodalna niektórych funkcjonariuszy spotykających się w 5-gwiazdkowych hotelach”.

O. Stanisław Tasiemski (KAI): Księże Kardynale, w październiku zbierze się na drugiej sesji Synod Biskupów o synodalności. Jednym z etapów przygotowawczych są raporty przesyłane do Rzymu przez poszczególne konferencje biskupie. Episkopat Niemiec podkreślił w swoim dokumencie postulaty zgłaszane przez tamtejszą tzw. drogę synodalną, w tym święceń kapłańskich dla kobiet, liberalizację etyki seksualnej czy podejmowanie decyzji dotyczących Kościoła także przez osoby świeckie, na równych prawach z biskupami. Zdaniem Księdza Kardynała, w jakim punkcie jesteśmy, jakie są nadzieje i obawy odnośnie do procesu synodalnego w Kościele powszechnym?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję