Reklama

Niedziela Częstochowska

„Cała piękna jesteś” – warsztaty śpiewu liturgicznego w Gidlach

Rozpoczęły się zapisy na warsztaty śpiewu liturgicznego pt. „Cała piękna jesteś”, które odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach 18 listopada.

[ TEMATY ]

warsztaty

liturgia

śpiew

Gidle

sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Materiały organizatora

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jest to nowa inicjatywa, która ma na celu ożywienie śpiewu liturgicznego w parafiach oraz łączenie ludzi zainteresowanych muzyką liturgiczną.

Tytuł warsztatów nawiązuje do starożytnej modlitwy maryjnej, na podstawie której powstała przepiękna pieśń sławiąca piękno Matki Bożej. W czasie warsztatów będzie można poznać różne pieśni maryjne oraz odkryć piękno głosu i osoby, wpatrując się w Maryję, która jest cała piękna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy coraz piękniej i odważniej chcieliby śpiewać na Bożą chwałę oraz doświadczyć piękna śpiewu liturgicznego, zarówno dla osób z doświadczeniem muzycznym, jak i dla początkujących.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zasmakować warsztatów dobrej techniki wokalnej. Poznają również sposoby radzenia sobie z tremą oraz elementy psychologii śpiewu. Poruszony zostanie także temat duchowości w muzyce. Przede wszystkim jednak nie zabraknie praktyki modlitwy śpiewem.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Młynarska, wokalistka, pedagog, trener emisji głosu, muzykolog, chórmistrz, coach, dyrektor i wykładowca we Wrocławskim Liturgicznym Studium Wokalnym. Prowadząca jest absolwentką Instytutu Teorii i Historii Muzyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej, podyplomowych studiów chórmistrzostwa i emisji głosu w Bydgoszczy oraz Studium Teologii Rodziny w Krakowie. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu warsztatów. Od wielu lat współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym.

Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, w którym odbędą się warsztaty, to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce, którego historia sięga początku XVI wieku. Dla chętnych będzie zorganizowane oprowadzanie po sanktuarium.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 9.00. Zwieńczeniem całodniowej pracy będzie Msza św. w bazylice o godz. 17.30, której repertuar muzyczny zostanie przygotowany przez uczestników warsztatów. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólną agapę-kolację. Koszt udziału w warsztatach to dobrowolna ofiara zbierana pod koniec wydarzenia.

Reklama

Więcej informacji, w tym plan warsztatów oraz formularz do zapisów, jest dostępnych na stronie internetowej: www.warsztatygidle.dominikanie.pl .


2023-10-24 14:31

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odpust Matki Bożej Gidelskiej

[ TEMATY ]

Matka Boża

odpust

Gidle

Michał Janik

W dniu 6 maja 2018 r. w sanktuarium w Gidlach, na pamiątkę cudownego wydarzenia, kiedy to Jan Czeczek wyorał mała figurkę Matki Bożej, miała miejsce tradycyjna uroczystość „Kąpiółki”, czyli zanurzenia figurki Matki Bożej w winie. Obrzęd nawiązuje do pierwszego cudu przywrócenie wzroku niewidomym członkom rodziny Czeczków.

Mszy św. odpustowej przewodniczył ordynariusz kielecki bp Jan Piotrowski, który też wygłosił homilię do wiernych, którzy tłumnie nawiedzili w tym dniu Gidle. Po uroczystej Mszy św. ojcowie dominikanie udzielili błogosławieństwa chorym.

Na stronach www.gidle.dominikanie.pl można zapoznać się ze szczegółową historią miejsca. Przypomnijmy, że oprócz religijnego znaczenia gidelski klasztor odegrał szczególną rolę po upadku Powstania Styczniowego – gdy władze carskie dokonały kasaty przeszło 40 klasztorów dominikańskich w zaborze rosyjskim. Pozostawiono jedynie klasztor w Gidlach, gdzie zakonnicy mieli dożyć kresu swych dni i do którego nie wolno było przyjmować nowych kandydatów. Po tragedii zaborów, gdy Polska odzyskała niepodległość, papież Benedykt XV udzielił apostolskiego błogosławieństwa dla klasztoru gidelskiego i dzieła odrodzenia Polskiej Prowincji Dominikanów.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Uzdrowiona za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego

Niepoślednią rolę ku temu, aby ogłosić wyniesienie do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia odegrała choroba, cierpienie, a w konsekwencji cud, który dotknął formującą się do życia zakonnego s. Nullę ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża.

Dom rodzinny

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller o synodalnych nadziejach i obawach

2024-05-29 07:00

[ TEMATY ]

wywiad

nadzieja

Kard. Müller

obawa

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Nawa główna świdnickiej katedry wypełniona koordynatorami procesu synodalnego

Nawa główna świdnickiej katedry wypełniona koordynatorami procesu synodalnego

O nadziejach i obawach odnośnie procesu synodalnego w Kościele powszechnym mówi kard. Gerhard Ludwig Müller w rozmowie z KAI. Były prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary podkreśla: „Droga Kościoła jest także drogą małej trzódki, prześladowanej przez świat, lecz trwającej na drodze Jezusa Chrystusa, na drodze prawdy. To właśnie Chrystus jest drogą, prawdą i życiem. Nie jest to droga synodalna niektórych funkcjonariuszy spotykających się w 5-gwiazdkowych hotelach”.

O. Stanisław Tasiemski (KAI): Księże Kardynale, w październiku zbierze się na drugiej sesji Synod Biskupów o synodalności. Jednym z etapów przygotowawczych są raporty przesyłane do Rzymu przez poszczególne konferencje biskupie. Episkopat Niemiec podkreślił w swoim dokumencie postulaty zgłaszane przez tamtejszą tzw. drogę synodalną, w tym święceń kapłańskich dla kobiet, liberalizację etyki seksualnej czy podejmowanie decyzji dotyczących Kościoła także przez osoby świeckie, na równych prawach z biskupami. Zdaniem Księdza Kardynała, w jakim punkcie jesteśmy, jakie są nadzieje i obawy odnośnie do procesu synodalnego w Kościele powszechnym?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję