Reklama

Niedziela Częstochowska

„Remont małżeński” z Mają i Krzysztofem Sowińskimi

Czy wiesz, że w małżeństwie można być szczęśliwym, tak totalnie, na maksa?

[ TEMATY ]

Częstochowa

DA Emaus

Remont Małżeński

Archiwum prywatne Mai i Krzysztofa Sowińskich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Może trudno w to uwierzyć, może brzmi to jak tania amerykańska komedia romantyczna, ale takie rzeczy naprawdę się zdarzają. W końcu czy nie po to ślubowaliśmy miłość, wierność i uczciwość? Warto powalczyć o tę miłość, przypomnieć sobie, jak to było kiedyś, dawno temu.

Jasne, da się żyć w byle jakim, podziurawionym i rozklekotanym małżeństwie. Tylko po co? Naprawdę lepiej jest zainwestować, by otynkować ściany małżeństwa, wymienić płytki czy załatać przeciekający dach. Dobra wiadomość jest taka, że na taką przebudowę nie trzeba brać urlopu ani kredytu, ani kupować pustaków, ani przeglądać folderów z Ikei. Wystarczy wziąć udział w „Remoncie małżeńskim”, posłuchać pary prowadzącej – Mai i Krzysztofa Sowińskich, zaczerpnąć z ich wiedzy i umocnić się przed Najświętszym Sakramentem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kurt Vonnegut, amerykański pisarz, powiedział: „Ludzie mają tę wadę, że wszyscy chcą budować, a nikt nie chce zająć się utrzymaniem porządku i remontem”. Coroczne rekolekcje organizowane przez Wspólnotę Rodzin Emaus pomagają wydobyć z nas, tylko planujących i budujących „inżynierów”, „fachowców” i „sprzątaczki”, czyli tych, którzy chcą i potrafią utrzymać porządek w naszych najmniejszych wspólnotach.

Reklama

Brzmi fajnie, prawda? Ale przecież życie to życie i wiemy doskonale, że zapał często kończy się zbyt szybko, a wszystko wraca do szarości. Dlatego w tegorocznej edycji „Remontu” Maja i Krzysztof Sowińscy będą uczyli, jak budować na skale. A jak na skale, to wiadomo – na zawsze.

Maja i Krzysztof to młode małżeństwo z dwójką dzieci. Są ewangelizatorami, członkami wspólnoty „Głos Pana”. W swojej fundacji SOWINSKY wyznają zasadę: Ewangelizacja. Profilaktyka. Twórczość. Starają się szerzyć królestwo Boże na wszelkie dostępne sposoby.

„Remont małżeński” startuje w piątek 1 grudnia w Duszpasterstwie Akademickim „Emaus” w Częstochowie (ul. Kilińskiego 132). Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19, by później wysłuchać konferencji oraz adorować Jezusa. W sobotę 2 grudnia remontowy wieczór rozpocznie konferencja o godz. 18, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. „Remont” zakończy niedzielna Msza św. o godz. 10. Wcześniej, o godz. 8.45, zostanie wygłoszona ostatnia konferencja. Podczas jej trwania będzie zapewniona opieka nad dziećmi (by z niej skorzystać, należy do 29 listopada zgłosić swoje pociechy: www.remont.rodzinyemaus.pl). Udział we wszystkich wydarzeniach „Remontu małżeńskiego” jest bezpłatny.