Reklama

Niedziela Łódzka

Piotrkowski Męski Różaniec u progu Adwentu

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już w najbliższą niedzielę  rozpoczyna się Adwent. Dzień wcześniej, tj. w sobotę 2 grudnia 2023 r., ulicami miasta przejdzie 57. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim.

Każdego miesiąca piotrkowski Męski Publiczny Różaniec przyciąga dziesiątki mężczyzn z Piotrkowa Trybunalskiego, okolicznych miast i miejscowości. Pierwsze soboty z różańcem w ręku stały się dla wielu z nich stałą praktyką, a także okazją do wspólnego przeżywania wiary. Grudniowe spotkanie przypada w tym roku dokładnie na dzień przed rozpoczęciem Adwentu, czyli czasu przygotowania duchowego i intelektualnego do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Z tego też powodu towarzyszyć nam będą rozważania tajemnic radosnych. Kontemplując kolejne sceny z życia Świętej Rodziny, będziemy modlić się o dobre i świadome wypełnianie naszego męskiego powołania do roli męża, ojca czy brata. Chcemy naśladować Najświętszą Maryję Pannę i św. Józefa Sprawiedliwego w skupieniu się i oddaniu Panu Jezusowi. Chcemy jako mężczyźni brać czynny udział w przyjmowaniu Boga do serc naszych bliskich, aby zbliżające się Święta były czymś więcej niż tylko obfitą kolacją z prezentami.

Godne przygotowanie i przeżywanie Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia to też element wynagradzania Maryi za zniewagi i bluźnierstwa, co wiąże się bezpośrednio z duchowością pierwszych sobót miesiąca. Zwyczajowo spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie, mężczyźni przejdą ze śpiewem i modlitwą ulicami Piotrkowa Trybunalskiego, aby o godz. 11:00 wziąć udział we Mszy św. z nauką dla mężczyzn w kościele św. Jacka i św. Doroty przy ul. Wojska Polskiego. 

2023-11-29 15:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zaszczep się w weekend w Łodzi!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Miasto Łódź zachęca swoich mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19. Jest to najskuteczniejszy sposób uniknięcia kolejnych obostrzeń i zmniejszenia następnej fali zachorowań.

CZYTAJ DALEJ

Płock: Msza św. w 93. rocznicę objawienia Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie

2024-02-22 20:11

[ TEMATY ]

Płock

Boże Miłosierdzie

św. s. Faustyna Kowalska

Małgorzata Pabis

W Płocku 22 lutego odbyły się uroczystości związane z 93. rocznicą pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie Kowalskiej w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Wieczornej Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przewodniczył biskup senior Roman Marcinkowski: - Jezus domaga się ode mnie osobistej decyzji o wierze i chrześcijaństwie - powiedział biskup. Płocczanie i pielgrzymi mogli w sanktuarium nabyć „Bułeczki św. Siostry Faustyny”, aby wesprzeć dokończenie jego rozbudowy.

Bp Roman Marcinkowski powiedział, że na znanym na całym świecie obrazie „Jezu ufam Tobie” Jezus wychodzi naprzeciw człowiekowi, „chce w człowieka wejść, zostać w nim”. Ten obraz przedstawia tajemnicę Boga, pełnego miłości i miłosierdzia. Spojrzenie Jezusa jest pełne łaski i miłości miłosiernej.

CZYTAJ DALEJ

Panie! Spraw, byśmy umieli mądrze patrzeć!

2024-02-23 09:28

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Czas Wielkiego Postu jest czasem uczenia się patrzeć mądrze, szeroko, obiektywnie… To wielkie zadanie dla nas. Czas Wielkiego Postu to również czas uczenia się słuchać dobrych informacji, dobrych ludzi, czytać dobre teksty. Patrzenie na dobro i słuchanie dobrych przekazów przemienia nasze życie, przemienia życie rodziny, społeczeństwa.

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję