Reklama

Aspekty

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Czas zatrzymania i duchowej odnowy

Caritas diecezjalna już dzisiaj zaprasza członków Parafialnych Zespołów Caritas na rekolekcje wielkopostne.

[ TEMATY ]

rekolekcje

Caritas

Wielki Post

Głogów

Parafialne Zespoły Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Katarzyna Krawcewicz

Ubiegłoroczne rekolekcje wielkopostne dla PZC również odbyły się w Domu "Uzdrowienie Chorych" w Głogowie

Ubiegłoroczne rekolekcje wielkopostne dla PZC również odbyły się w Domu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje odbędą się w dniach 16-18 lutego w Głogowie (Dom „Uzdrowienie Chorych”, ul. Novarese 2). Rozpoczną się w piątek o godz. 18.00 kolacją, a zakończą obiadem w niedzielę ok. godz. 13.00. Będzie to okazja nie tylko do zatrzymania się i duchowej odnowy, ale też do spotkania z dyrektorem i pracownikami Caritas diecezjalnej. Przedstawione zostaną najważniejsze plany Caritas na ten rok.

Zgłoszenia przyjmuje Sylwia Grzyb (tel. 600 990 394, mail: sgrzyb@caritas.pl). Koszt udziału 180 zł. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak wyglądały rekolekcje wielkopostne dla PZC w ubiegłym roku? Sprawdźcie tutaj.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-18 08:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas: jesteśmy gotowi na rozmowy z rządem nt. uchodźców

[ TEMATY ]

Caritas

Archiwum Niedzieli Legnickiej

- Rząd powinien podjąć poważne decyzje związane z przyjęciem uchodźców. Dopóki wspólnie ze stroną rządową nie ustalimy ważnych kwestii, nie możemy przyjąć imigrantów z Afryki - mówi w rozmowie z KAI ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

- Bez wsparcia Państwa nie da się przygotować tak skomplikowanej, długotrwałej pomocy dla 2 tyś. imigrantów. Jesteśmy otwarci na współpracę, lecz aby ją podjąć najpierw trzeba się spotkać i porozmawiać. Mamy możliwość przygotowania, jednak nie mamy możliwości zrobienia wszystkiego od podstaw - dodaje ks. Subocz.

CZYTAJ DALEJ

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z udziałem katolickego księdza

2024-05-20 11:25

[ TEMATY ]

homoseksualizm

Fot. You Tube / Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie

W warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej „pobłogosławiono” 10 par LGBT+. W wydarzeniu, oprócz duchownych ewangelickich (w tym ewangelicko-augsburskiej pastor Haliny Radacz) uczestniczył… katolicki kapłan, ks. dr hab. Adam Świerżyński, były prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, profesor UKSW. W parafii ewangelicko-reformowanej „nabożeństwo” odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT). Na ołtarzu leżała tęczowa flaga, było kazanie, czytania, pieśni. Oprócz warszawskiego kościoła kalwińskiego, organizatorem była… Fundacja Wiara i Tęcza - ta sama, która chciała „edukować” Kościół na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Mamy więc do czynienia z pewnym zawłaszczaniem przestrzeni sacrum i znaczną nadinterpretacją „Fiducia supplicans” - co podaje portal wpolityce.pl.

Śpiewaliśmy pieśni, czytaliśmy fragmenty Pisma Świętego. Halina Radacz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wygłosiła kazanie. Był z nami również ks. Adam Świeżyński z Kościoła Rzymskokatolickiego - przekazał pastor Michał Jabłoński z warszawskiej parafii ewangelicko-reformowanej.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: „by nie bali się pająków i wojen” - dzieci o misjach i misjonarzach podczas gali konkursu „Mój szkolny kolega z misji"

2024-05-22 17:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Jasna Góra/Facebook

By lepiej zrozumieć świat, obudzić ducha solidarności, zobaczyć piękno i różnorodność Kościoła - to cel ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji” adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Dziś na Jasnej Górze odbyła się gala laureatów 23. jego edycji, której tematem było: „Świat potrzebuje misjonarzy”. Dzieci wspólnie z bp. Janem Piotrowskim, przewodniczącym Komisji KEP ds. Misji modliły się za wszystkich niosących Dobrą Nowinę Chrystusa na krańce ziemi. Organizatorem konkursu jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” we współpracy z dyrektorami i nauczycielami.

Jak wyjaśniają organizatorzy temat tegorocznej edycji zwraca uwagę na potrzebę misjonarzy. Są oni nie tylko głosicielami Ewangelii, ale pełnią wiele innych ważnych ról społecznych. Ich rola w budowaniu lepszego świata i budzeniu nadziei jest bezcenna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję