Reklama

Niedziela Częstochowska

Cykl warsztatów „Cała piękna jesteś”

18 listopada 2023 r. odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach warsztaty śpiewu liturgicznego pt. „Cała piękna jesteś”. Spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem. W warsztatach uczestniczyło ponad 100 osób z różnych stron Polski. W związku z dużym zainteresowaniem kontynuacją warsztatów powstał pomysł organizacji kolejnych tego typu wydarzeń przy naszym sanktuarium.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dlatego też serdecznie zapraszamy na nowy cykl warsztatów śpiewu liturgicznego pt. „Cała piękna jesteś” w 2024 r. Warsztaty mają na celu ożywienie śpiewu liturgicznego w parafiach oraz łączenie ludzi zainteresowanych muzyką liturgiczną.

W ciągu roku odbędą się 4 zjazdy warsztatowe: 2 marca – warsztaty pieśni wielkopostnych, 22 czerwca – warsztaty pieśni o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, 28 września – warsztaty pieśni maryjnych, 6-8 grudnia – warsztaty pieśni adwentowych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tematyka poszczególnych wydarzeń jest powiązana z dynamiką roku liturgicznego, dzięki czemu będzie można poznać pieśni związane z konkretnymi okresami liturgicznymi oraz głębiej przeżyć aktualnie obchodzone przez Kościół tajemnice wiary.

Tytuł cyklu warsztatów: „Cała piękna jesteś” nawiązuje do starożytnej modlitwy maryjnej, na podstawie której powstała przepiękna pieśń sławiąca piękno Matki Bożej. W czasie warsztatów będzie można poznać różne pieśni oraz odkryć piękno głosu i osoby, wpatrując się w Maryję, która jest cała piękna. Maryja była piękna zarówno przy Zwiastowaniu, przy narodzeniu Chrystusa, jak i w czasie Jego publicznej działalności. Była piękna zarówno wtedy, kiedy stała pod krzyżem, jak i kiedy została wzięta do nieba. Od Maryi chcemy uczyć się, jak dobrze przeżywać tajemnice naszej wiary obchodzone w ciągu roku liturgicznego i razem z Nią pragniemy śpiewać pieśni wychwalające Boże dzieła.

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, którzy coraz piękniej i odważniej chcieliby śpiewać na Bożą chwałę oraz doświadczyć piękna śpiewu liturgicznego, zarówno dla osób z doświadczeniem muzycznym, jak i dla początkujących. Uczestnicy będą mogli poznać warsztat dobrej techniki wokalnej. Poznają również sposoby radzenia sobie z tremą oraz elementy psychologii śpiewu. Poruszony zostanie także temat duchowości w muzyce, ale przede wszystkim nie zabraknie praktyki modlitwy śpiewem.

Reklama

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Młynarska, wokalistka, pedagog, trener emisji głosu, muzykolog, chórmistrz, coach, dyrektor i wykładowca we Wrocławskim Liturgicznym Studium Wokalnym. Prowadząca jest absolwentką Instytutu Teorii i Historii Muzyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej, podyplomowych studiów chórmistrzostwa i emisji głosu w Bydgoszczy oraz Studium Teologii Rodziny w Krakowie. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu warsztatów. Od wielu lat współpracuje z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym.

Rozpoczęły się już zapisy na najbliższe jednodniowe warsztaty śpiewu liturgicznego w ramach cyklu pt. „Cała piękna jesteś”, które będą poświęcone pieśniom wielkopostnym. Warsztaty rozpoczną się w sobotę 2 marca o godz. 9. Zwieńczeniem całodniowej pracy będzie Msza św. w bazylice gidelskiej o godz. 17.30, podczas której posługę muzyczną będą pełnić uczestnicy warsztatów. Po Eucharystii organizatorzy zapraszają na wspólną agapę-kolację. Koszt udziału w warsztatach to dobrowolna ofiara zbierana pod koniec wydarzenia. Koordynatorem wydarzenia z ramienia sanktuarium jest o. Rafał Groński, dominikanin. Więcej informacji, w tym plan warsztatów oraz formularz do zapisów, można znaleźć na stronie internetowej: warsztatygidle.dominikanie.pl .

Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, w którym odbywają się warsztaty, to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce. Jego historia sięga początku XVI wieku. Dla chętnych będzie organizowane oprowadzanie po sanktuarium.


2024-01-22 11:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kana na skrzydłach

„Kryla” („Skrzydła”) to już piąta płyta ukraińskiego zespołu „Kana”, reprezentującego muzykę chrześcijańską, a tworzonego przez młodych ludzi należących do różnych Kościołów: katolickiego, greckokatolickiego i protestanckiego (założycielem i menadżerem grupy jest kapucyn – br. Grzegorz Ligęza). Według zapowiedzi członków zespołu, album zawiera całe ich doświadczenie 10 lat wspólnego grania. Sądząc po efektach, warto było zbierać te doświadczenia. Zespół jest półamatorski, ale płyta jest profesjonalna. Grają chrześcijańskiego rocka z wpływami ukraińskiego folku. Granie „Kany” może się spodobać nawet bez dobrej znajomości ukraińskiego. Ten melodyjny język świetnie pasuje do wykonywanej przez nich muzyki.

CZYTAJ DALEJ

Świętych obcowanie w praktyce

2024-05-28 21:37

[ TEMATY ]

relikwie

bł. kard. Stefan Wyszyński

parafia św. Łukasza na Tarchominie

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Do parafii św. Łukasza Ewangelisty na Kępie Tarchomińskiej uroczyście wprowadzono relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Koncelebrowanej Mszy św. w liturgiczne wspomnienie bł. Prymasa Tysiąclecia przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat dr Maciej Miętek, kanclerz kurii diecezji warszawsko-praskiej.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: Duch Święty sprawcą ładu w świecie

2024-05-29 09:23

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

„Duch Święty sprawia, że świat przechodzi od chaosu do kosmosu, czyli od bezładu do czegoś pięknego i uporządkowanego” - powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty rozpoczął nowy cykl katechez na temat „Duch i Oblubienica. Duch Święty prowadzi lud Boży do Jezusa, naszej nadziei”.

Przedmiotem dzisiejszej refleksji Franciszka były słowa z Księgi Rodzaju: „Duch Boży unosił się nad wodami”. Papież podkreślił, iż Duch Boży jawi się w tych słowach jako tajemnicza moc, która sprawia przejście świata z jego stanu początkowego bezkształtnego, pustynnego i mrocznego do jego stanu uporządkowanego i harmonijnego. „To On sprawia, że świat przechodzi od chaosu do kosmosu, czyli od bezładu do czegoś pięknego i uporządkowanego” - powiedział. Komentując słowa św. Pawła z Listu do Rzymian (8,22) Ojciec Święty zwrócił uwagę, iż Apostoł widzi przyczynę cierpienia stworzenia w zepsuciu i grzechu ludzkości, które doprowadziły ją do wyobcowania od Boga. Również dzisiaj „widzimy spustoszenie, jakiego ludzkość dokonała i nadal dokonuje w stworzeniu” - przypomniał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję