Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Modlitwa z chorymi

Bp Piotr Greger modlił się z siostrami sercankami i ich pacjentkami w Kamesznicy.

[ TEMATY ]

modlitwa

chorzy

Światowy Dzień Chorego

s. Halina s. Patrycja

Wspólna modlitwa w kaplicy sióstr.

Wspólna modlitwa w kaplicy sióstr.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszę św. sprawował w kaplicy domu zakonnego Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, przy którym siostry prowadzą Dom Opieki im. Jana Pawła II.

- Podążając za Jezusem, wierzący muszą także odciąć się od przeszłości i znaleźć wiarę opartą na zaufaniu Bogu na wzór wiary Abrahama, który zaryzykował, odcinając się od przeszłości, by pójść za Bogiem. Niezależnie od panujących nastrojów i czasów konieczne jest utrzymywanie wierności Bożej prawdzie. Biblia to nie tylko historia zbawienia, ale także przewodnik, który rodzi w sercach ludzkich zbawienną wiarę – podkreślił hierarcha.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Eucharystii obok sióstr uczestniczyły pacjentki tutejszego domu opieki, który działa od 2005 r. W większości to kobiety z chorobą Alzheimera, starsze, chore i niepełnosprawne. Obecnie jest ich tam 60. Na co dzień uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, zabiegach i innych. Mają też czas na modlitwę, rozrywkę. Z inicjatywy sióstr działa tu Fundacja „Z otwartym sercem” im. św. Józefa Sebastiana Pelczara, która wspiera mieszkanki domu oraz dociera z pomocą materialną do ubogich w środowisku lokalnym.

11 lutego znów będzie okazja do modlitwy z chorymi - tym razem bp Piotr Greger odprawi Mszę św. o godz. 15 w kościele św. Jana Kantego w Kętach z okazji Światowego Dnia Chorego.

2024-01-24 19:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dyskusja o dobru pacjenta

[ TEMATY ]

debata

Światowy Dzień Chorego

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

W przededniu Światowego Dnia Chorych w Pałacu Staszica odbyła się debata „Ja Pacjent”. Gościem specjalnym był abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

- Mówimy o pacjencie jako osobie, podchodząc do niego holistycznie. Chcemy, aby polski pacjent miał równy dostęp do całościowej opieki medycznej – powiedział, rozpoczynając debatę prof. Janusz Weber z Medycznej Racji Stanu.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Włoszczowska

Niedziela kielecka 18/2014, str. 4-5

[ TEMATY ]

Matka Boża

Autorstwa Mqrcin79 - Praca własna, commons.wikimedia.org

Po raz pierwszy na kartach historii Włoszczowa pojawiła się w 1154 r., kiedy to Henryk Sandomierski przekazał Joannitom z Zagości małą wieś o nazwie Vloszczova. Miejscowość przechodziła z rąk do rąk, by w XVI wieku trafić w posiadanie możnego rodu Szafrańców.

Od połowy tego wieku notuje się wzrost znaczenia Włoszczowy. Dzięki Hieronimowi Szafrańcowi, staroście chęcińskiemu, w 1539 r. król Zygmunt I Stary nadaje jej prawa miejskie. Włoszczowa rozwija się, lecz nie jest to rozwój gwałtowny. Na początku XIX wieku jest znowu wsią, a utracone prawa miejskie w latach insurekcji kościuszkowskiej odzyskuje w 1815 r. Kilkadziesiąt lat później, w 1867 r., staje się centrum utworzonego powiatu. Szybko zwiększa się liczba mieszkańców, wśród których znaczny procent to Żydzi. Według ks. Jana Wiśniewskiego „Nad szarzyzną małomiasteczkowych domów góruje tu starożytna świątynia i nowozbudowany gmach miejscowego gimnazjum”. Aż trudno uwierzyć, że jeden z takich szarych małomiasteczkowych domów był miejscem, w którym nastąpiły wydarzenia na trwale zmieniające historię miejscowości. Aby je poznać, trzeba cofnąć się kilkaset lat.

CZYTAJ DALEJ

Premierze Donaldzie Tusku, przeproś ludzi ze Straży Granicznej

2024-05-29 06:46

[ TEMATY ]

punkt widzenia

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Polityka rządzi się swoimi prawami. To gra w której nieraz możemy zaobserwować wolty, które się cyrkowcom nie śniły. Są jednak – nomen omen – granice. To sytuacje gdzie w grę wchodzi polski interes narodowy i nasze bezpieczeństwo.

Z czymś takim mieliśmy do czynienia latem 2021 roku, gdy rozpoczęła się zaplanowana w Mińsku i w Mokwie operacja wymierzona przeciwko Polsce. W ramach tych działań na naszą granicę zaczęli napierać nielegalni migranci, których zwoziły służby Aleksandra Łukaszenki. To wówczas opozycja zamiast wesprzeć polskie władze i samą Straż Graniczną rozpoczęła okropną nagonkę na ludzi, którzy stanęli pod ogromną presją zewnętrzną i wewnętrzną właśnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję