Reklama

Watykan

Watykański szpital pediatryczny będzie leczył dzieci z Gazy

Dzięki współpracy włoskiego rządu i Watykanu rusza duży projekt humanitarny mający na celu pomoc ciężko chorym i rannym dzieciom z Gazy. W pierwszej fazie do włoskich szpitali trafi ponad 100 dzieci. Będą one również leczone w watykańskim szpitalu pediatrycznym Dzieciątka Jezus. Dyrektor placówki podkreśla, że zaoferowanie pomocy najmłodszym stanowi znak pokoju i nadziei, tak bardzo potrzebny w naszym podzielonym świecie.

[ TEMATY ]

dzieci

szpital

Watykan

strefa gazy

Pro Terra Sancta

PAP/EPA/HAITHAM IMAD

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Projekt przygotowywany był przez ostatnie tygodnie w absolutnej dyskrecji. Dzieci opuszczą Strefę Gazy przez przejście graniczne z Egiptem, na co przystały izraelskie władze. Następnie w trzech 40-osobowych grupach, zostaną przetransportowane samolotami do Włoch. Część dzieci trafi też na włoski okręt-szpital, który kończy właśnie swą misję w regionie. Odpowiedzialność za pierwsze przyjęcie małych pacjentów wziął na siebie watykański szpital Dzieciątka Jezus, następnie trafią one do placówek m.in. we Florencji, Genui, Bolonii i San Marino.

WESPRZYJ CHRZEŚCIJAN W ZIEMI ŚWIĘTEJ

Inicjatywa stała się możliwa dzięki zaangażowaniu o. Ibrahima Faltasa, który jest wikariuszem franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej. Rodzice rannych i okaleczonych dzieci właśnie jego poprosili, by pomógł zorganizować ich ewakuację oraz leczenie, ratując w ten sposób ich przyszłość.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dyrektor watykańskiego szpitala pediatrycznego podkreśla, że w tak dramatycznym kontekście międzynarodowym i w obliczu ogromnego cierpienia dzieci nie można pozostawać biernym. „Przyjęcie najmłodszych z Gazy we włoskich szpitalach jest znakiem pokoju i nadziei” - mówi papieskiej rozgłośni Tiziano Onesti.

„Troska o dzieci oznacza troskę o przyszłość. Oznacza dawanie świadectwa, że przyszłość jest możliwa. Dlatego też, gdy zwrócono się do nas z prośbą o przyjęcie palestyńskich dzieci z ciężkimi chorobami natychmiast się zgodziliśmy” - mówi Onesti. Przypomina, że watykańska placówka działa tak każdego dnia w ramach swych międzynarodowych misji i pomaga pacjentom z całego świata. „Nie mogliśmy tego nie zrobić w tak dramatycznej sytuacji” - zauważa Onesti. Wskazuje, że taka jest natura misji watykańskiego szpitala pediatrycznego, który w swoim konkretnym działaniu stanowi, jak przypomniał niedawno Papież Franciszek, konkretny znak miłości i miłosierdzia Kościoła.

2024-01-26 16:11

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież przeciw pracy nieletnich

[ TEMATY ]

dzieci

praca

papież Franciszek

Sposób, w jaki odnosimy się do dzieci, jak szanujemy ich wrodzoną ludzką godność i podstawowe prawa, świadczy o tym, jakimi dorosłymi jesteśmy i chcemy być oraz jakie społeczeństwo chcemy budować – powiedział Papież, przyjmując w Watykanie uczestników międzynarodowej konferencji na temat walki z pracą nieletnich.

Franciszek zwrócił uwagę na szokujący i niepokojący fakt, że nawet tzw. czwarta rewolucja gospodarcza, polegająca na coraz powszechniejszym zastosowaniu innowacji technicznych, nie zdołała wykorzenić pracy nieletnich. Plaga ta nadal jest obecna we wszystkich częściach świata. Zagraża to zdrowiu dzieci, pozbawia je prawa do edukacji, a także do radosnego i spokojnego dzieciństwa.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie najemnikiem!

2024-04-19 22:12

[ TEMATY ]

rozważania

bp Andrzej Przybylski

Archiwum bp Andrzeja Przybylskiego

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

21 Kwietnia 2024 r., czwarta niedziela wielkanocna, rok B

CZYTAJ DALEJ

Papież na „Regina caeli”: jesteśmy miłością życia Jezusa

2024-04-21 12:18

[ TEMATY ]

Franciszek

Włodzimierz Rędzioch

Jezus myśli o każdym z nas jako o miłości swojego życia - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Regina caeli”. Odmówił ją z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie.

Jezus Dobry Pasterz, któremu poświęcona jest w liturgii dzisiejsza niedziela, „daje życie swoje za owce”. Nie jest „najemnikiem, któremu nie zależy na owcach, ale tym, który je zna”. „On nas zna, woła nas po imieniu, a kiedy zbłądzimy, szuka nas, aż nas znajdzie. Co więcej: Jezus jest nie tylko dobrym pasterzem, który dzieli życie owczarni; jest Dobrym Pasterzem, który ofiarował za nas swoje życie i po zmartwychwstaniu, dał nam swojego Ducha” - wyjaśnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję