Reklama

Wiara

Rozważanie: Odpuść! Zdaj się na Boga!

Zapraszamy Cię do odkrycia niezwykłej historii powstania "Ben Hura" – powieści, która stała się jednym z kamieni milowych literatury chrześcijańskiej. Przeżyj z nami moment, w którym spotkanie z agnostykiem staje się punktem zwrotnym w życiu Lewisa Wallace'a, prowadząc go od wątpliwości do głębokiej, niezachwianej wiary.

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym odcinku naszego podcastu odkryjesz, jak nieoczekiwane wydarzenia w życiu mogą stać się mostem do duchowego wzrostu i jak bardzo zbliżają nas do Boga. Zrozumiesz, że wolność i zaufanie do woli Bożej są fundamentami, na których możemy budować naszą relację z Nim.

Ponadto, historia Wallace'a zainspiruje Cię do własnych poszukiwań duchowych i głębszego zrozumienia chrześcijaństwa.Nie pozwól, aby ta okazja przeszła obok Ciebie. Włącz nasz podcast i pozwól sobie na moment refleksji nad swoją wiarą i miejscem, jakie w niej zajmują zaufanie oraz wolność. Nasze rozważania to zaproszenie do głębszego zrozumienia siebie i swojej relacji do Boga. Dołącz do nas już teraz i zacznij swoją własną, niepowtarzalną podróż duchową.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Całość kazania pojawi się na Zobacz

Reklama

Spis:

00:00 - Autor powieści Ben-Hur

03:28 - Postawa trędowatego

05:05 - Kiedy czujemy się bezradni…

06:28 - Nie działaj na własną rękę

09:31 - Nie jesteś dyrektorem generalnym wszechświata

Kącik kulinarny Zobacz

Jeśli jesteś zainteresowana - zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj - więcej informacji Zobacz

2024-02-09 10:13

Ocena: +26 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Odnaleziono sensacyjny dowód miłosierdzia

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Zastanawiałeś się kiedyś, czy istnieją ludzie, którzy są całkowicie odrzuceni przez Boga? Czy są grzechy, których Jezus nie mógłby wybaczyć? Czy są osoby, do których nie mógłby przyjść jako lekarz i Zbawiciel?

Zapraszam Cię na niezwykłą, poruszającą i pełną refleksji rozmowę. Weź szklankę ulubionego napoju i posłuchaj tego nagrania, które pomoże Ci zrozumieć głęboką i nieskończoną miłość, jaką Jezus ma dla każdego z nas.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Inauguracja I Synodu Diecezji Świdnickiej: „Patrzmy na Jezusa!”

2024-05-18 09:50

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

synod diecezji świdnickiej

diecezja świdnicka

Baner promujący I Synod Diecezji Świdnickiej

Baner promujący I Synod Diecezji Świdnickiej

Dziś sobotę 18 maja 2024 roku o godzinie 11. w katedrze świdnickiej odbędzie się uroczysta inauguracja Pierwszego Synodu diecezji świdnickiej. Msza święta rozpocznie to historyczne wydarzenie, którego hasłem przewodnim są słowa z Listu do Hebrajczyków: „Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala” (Hbr 12, 2).

W obliczu współczesnych wyzwań i przemian, zarówno w Kościele, jak i w świecie, Synod ten ma szczególne znaczenie. Jak zauważył papież Franciszek, „nie żyjemy w epoce zmian, ale przeżywamy zmianę epoki”. Widzimy, jak gwałtownie zmienia się nasz sposób życia, wzajemnego odnoszenia się do siebie i przekazywania informacji pomiędzy pokoleniami. Te zmiany wpływają również na naszą wiarę i sposób jej przeżywania.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Rozpoczęła się 100. Pielgrzymka Służby Zdrowia

2024-05-19 09:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

BPJG

Apel Jasnogórski rozpoczął 100. Pielgrzymkę Służby Zdrowia. Poprowadził go przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński. Zawierzył Maryi Jasnogórskiej wszystkich, którzy służą na co dzień życiu i zdrowiu Polaków, także Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie. Modlił się o pokój w Ukrainie i w Ziemi Świętej; „o jak najlepsze wywiązanie się nas jako chrześcijan wobec sióstr i braci cierpiących z racji barbarzyństwa wojny, o odnowienie człowieka, o nową kulturę codziennego życia, delikatność i współczucie w relacjach międzyludzkich; o kulturę cywilizacji miłości”.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Maryi przyzywanej jako Uzdrowienie chorych powierzył wszystkich cierpiących - w szpitalach, domach opieki, hospicjach, wszelkich placówkach medycznych, chorych pozostających w domach, chorych przewlekle, samotnych i starszych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję