Reklama

Wiara

3. niedziela Wielkiego Postu, roku B

Rozważania na niedzielę: Nowy układ z Bogiem ojca Pio

W obliczu współczesnych wyzwań i napotykanych trudności, coraz bardziej dostrzegamy potrzebę zawarcia nowego układu z Bogiem. To nie jest propozycja transakcji, ale zaproszenie do odkrywania i wypełniania woli Bożej.

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Potrzebujemy w naszym życiu odnowionego układu, który opiera się na głębokiej modlitwie, zaufaniu i wierze.

Opowiem dzisiaj o niezwykłej postawie o. Pio, który zdecydował modlić się o wszystko, ale o nic nie prosić dla siebie. Jego postawa jest świadectwem przeżywania kapłańskiego życia jako ofiary. Postawa ta wskazuje też na jego dojrzałą wiarę. Dowodem tej dojrzałości oddanie się woli Bożej i modlitwa za innych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podzielę się też osobistym doświadczeniem, które może pomóc i dziś wielu rodzicom. Jako chłopiec, otrzymałem lekcję o znaczeniu prawdziwych wartości i byłem wstanie już wtedy to zrozumieć. Chciałem otrzymać kolejną zabawkę, a doświadczyłem czegoś o wiele cenniejszego bliskości i opieki. Podobnie jest w naszym życiu wiary - Bóg często odpowiada na nasze modlitwy w sposób, który przekracza nasze oczekiwania, oferując coś o wiele cenniejszego.

Spis:

Reklama

00:00 - Modlitwa - pod presją

01:53 - Modlitwa to nie targowisko

02:37 - Życie modlitwy w nas powinno dojrzewać

04:17 - Otrzymujemy coś więcej

07:39 - Jaki sens mają nowenny?

11:44 - Doświadczenie modlitwy Edyty Stein

13:22 - Namiot Spotkania

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany taką szklanką to zerknij tutaj: Zobacz

KĄCIK KULINARNY: Zobacz

2024-03-01 08:07

Ocena: +85 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Duchowe pasożyty. Jak się ochronić?

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego czasem czujemy się wyczerpani bez wyraźnego powodu? Lub dlaczego nasze emocje i myśli potrafią nagle wymknąć się spod kontroli? Ten odcinek rzuca światło na te subtelne, lecz potężne siły, które mogą wpływać na nasze samopoczucie, decyzje i relacje z innymi.

Razem odkrywamy tajemnice zła, które, podobnie jak pasożyty w świecie przyrody, potrafi niepostrzeżenie przeniknąć do naszego życia, wpływając na nasze decyzje, myśli i emocje.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Włoszczowska

Niedziela kielecka 18/2014, str. 4-5

[ TEMATY ]

Matka Boża

Autorstwa Mqrcin79 - Praca własna, commons.wikimedia.org

Po raz pierwszy na kartach historii Włoszczowa pojawiła się w 1154 r., kiedy to Henryk Sandomierski przekazał Joannitom z Zagości małą wieś o nazwie Vloszczova. Miejscowość przechodziła z rąk do rąk, by w XVI wieku trafić w posiadanie możnego rodu Szafrańców.

Od połowy tego wieku notuje się wzrost znaczenia Włoszczowy. Dzięki Hieronimowi Szafrańcowi, staroście chęcińskiemu, w 1539 r. król Zygmunt I Stary nadaje jej prawa miejskie. Włoszczowa rozwija się, lecz nie jest to rozwój gwałtowny. Na początku XIX wieku jest znowu wsią, a utracone prawa miejskie w latach insurekcji kościuszkowskiej odzyskuje w 1815 r. Kilkadziesiąt lat później, w 1867 r., staje się centrum utworzonego powiatu. Szybko zwiększa się liczba mieszkańców, wśród których znaczny procent to Żydzi. Według ks. Jana Wiśniewskiego „Nad szarzyzną małomiasteczkowych domów góruje tu starożytna świątynia i nowozbudowany gmach miejscowego gimnazjum”. Aż trudno uwierzyć, że jeden z takich szarych małomiasteczkowych domów był miejscem, w którym nastąpiły wydarzenia na trwale zmieniające historię miejscowości. Aby je poznać, trzeba cofnąć się kilkaset lat.

CZYTAJ DALEJ

Największy koncert religijny w Europie

2024-05-29 10:24

[ TEMATY ]

koncert

Rzeszów

uwielbienie

Jednego Serca Jednego Ducha

Materiał prasowy

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” tradycyjnie odbywa się w Boże Ciało, 30 maja, w rzeszowskim Parku Sybiraków. Każdego roku gromadzi on kilkadziesiąt tysięcy osób, a jeszcze więcej bierze w nim udział za pośrednictwem internetu.

Tegoroczna – już XXII edycja – ma wiele do zaoferowania i może stać się rekordowa. Na scenie grać i śpiewać będzie ponad 200 artystów, reprezentujących różne nurty muzyki – od chrześcijańskiej po world music, etno, folk i jazz. Ideą koncertu jest to, by przez wspólny śpiew, modlitwę i taniec oddawać cześć Bogu. Wśród występujących na scenie muzyków będą m.in.: członkowie muzykujących rodzin Cudzichów i Pospieszalskich, Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Dorota Zaziąbło, o. Stan Fortuna OFM, Tomas Celis Sanchez, Adeb Chamoun, Wassim Ibrahim czy Sezon Na Czereśnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję