Reklama

Archiwum

Niedziela 12/2013

Spis treści

ZE ŚWIATA

Ze świata

35

Z POLSKI

Z Polski

37

DODATEK nie tylko dla SENIORA

Każdy czas jest błogosławiony
Ks. Ireneusz Skubiś

Trzeba dostrzegać pozytywy starszego wieku.

Każdy czas jest błogosławiony
Jak zapewnić bezpieczeństwo seniorowi
Katarzyna Woynarowska

Jak zapewnić bezpieczeństwo starszym osobom, jednocześnie nie ograniczając ich wolności?

Jak zapewnić bezpieczeństwo seniorowi
Akcja Sanitas: „Dbaj o skórę, daj się zbadać”

Z inicjatywy Fundacji Sanitas prowadzona jest akcja „Dbaj o skórę, daj się zbadać”, w ramach której w Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas w Gdańsku prowadzone są bezpłatne konsultacje z zakresu dermatochirurgii

Akcja Sanitas: „Dbaj o skórę, daj się zbadać”
Wiosna bez kaszlu
EwM

Wiosna coraz bliżej. Wciąż jednak śnieg, deszcz, wiatr i wahania temperatur dają się nam we znaki. Jesteśmy narażeni na przeziębienia i grypę. Dokuczają nam ból gardła, katar i osłabienie. Szczególnie przykre są infekcje dróg oddechowych. Ich objawem może być uporczywy kaszel z trudną do wykrztuszenia wydzieliną.

Wiosna bez kaszlu
Sto dni dla serca
Z prof. Lechem Polońskim rozmawia Anna Wyszyńska

Z prof. dr. hab. n. med. Lechem Polońskim - kardiologiem, kierownikiem III Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu - rozmawia Anna Wyszyńska

Sto dni dla serca
Skuteczne zapobieganie żylakom
MK

Przewlekła niewydolność żylna to choroba, której zlekceważenie może doprowadzić do groźnych powikłań. Uczucie „ciężkości” nóg, pieczenie, obrzęki i kurcze stóp? A do tego fioletowe „pajączki” na nogach? Pojawienie się tego typu objawów powinno skłonić nas ku profilaktyce żylaków.

Skuteczne zapobieganie żylakom
Teczki serdecznej pamięci
Anna Wyszyńska

Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II z siedzibą w Rejowcu proponuje, aby w polskich domach tworzyć „Papieskie Teki Rodzinne”.

Prezent dla seniora
(akw)

Dokuczliwe bóle mięśni i stawów
EwM

Bóle mięśni i stawów, niezależnie od wywołujących je przyczyn, są przykrym, znacząco obniżającym jakość życia doświadczeniem. Skąd się biorą, jak im przeciwdziałać, jak ulżyć sobie w cierpieniu?

Dokuczliwe bóle mięśni i stawów

39-45

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję