Reklama

Archiwum

Niedziela 45/2014

Spis treści

z Watykanu

Z Watykanu

6

temat numeru: 9 XI 2014 - modlitwa za Kościół Prześladowany

Oczyszczanie z chrześcijan
Ks. Łukasz Jaksik

- Chrześcijanie w Syrii muszą wybierać między dwoma gorzkimi kielichami: umrzeć lub odejść - powiedział Samir Nassar, maronicki arcybiskup Damaszku. - Nasi katolicy po zakończonej Eucharystii żegnają się przed kościołem ze łzami w oczach, bo nie wiedzą, czy kiedykolwiek będzie im dane zobaczyć się po raz kolejny.

Wołanie o pokój
Ks. Waldemar Cisło, Dyrektor Sekcji Polskiej PKWP

Ojciec Święty Benedykt XVI pisał: „Bliski Wschód zajmuje szczególne miejsce w sercach wszystkich chrześcijan, ponieważ właśnie tam Bóg pierwszy dał się poznać naszym ojcom w wierze”. Podkreślając zaś olbrzymi wkład w budowanie wzajemnych relacji muzułmańsko-chrześcijańskich, stwierdził: „Bliski Wschód bez chrześcijan lub z dużo mniejszą liczbą chrześcijan już nie będzie tym samym «Bliskim Wschodem»”.

Mapa męczeństwa
Jan Polański, Centrum Ochotników Cierpienia Diecezji Bydgoskiej

Odwiedzając chorych, uświadomiłem sobie, że człowiek unieruchomiony przez chorobę może mieć przed oczyma mapę świata i modlić się za prześladowanych chrześcijan w innych krajach.

Mapa męczeństwa
Apostolat miłości
Ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych

Pragnę zachęcić wspólnotę Apostolstwa Chorych oraz innych chorych do włączenia się w modlitwę i w ofiarowanie swojego cierpienia za współcześnie prześladowanych chrześcijan.

10-13

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję