Reklama

Archiwum

Niedziela 19/2023

Spis treści

Obserwator

Obserwator

Obserwator

6-7

liturgia tygodnia

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

Dlaczego warto odmawiać Litanię Loretańską?
O. Oskar Michał Maciaczyk, franciszkanin

Dlaczego w ogóle odmawiać jakąkolwiek litanię? Trzeba podkreślić, że wielokrotne powtarzanie kilku słów jest formą modlitwy, która sięga czasów przedchrześcijańskich. Człowiek od dawna wyraża potrzebę kontemplacji. Powtarzanie po wielekroć jednej lub kilku fraz wprowadza w modlitwę kontemplacyjną.

Dlaczego warto odmawiać Litanię Loretańską?
Stał się głowicą węgła
O. Maciej Pawlik, benedyktyn

Pierwszy List św. Piotra jest rozbudowaną katechezą, której centralny punkt odniesienia stanowi prawda o zmartwychwstaniu Jezusa. Nowe życie wypływające z tajemnicy pustego grobu staje się udziałem wszystkich uczniów Chrystusa. Ten dar domaga się konkretnej odpowiedzi, wyrażającej się w życiu i postępowaniu chrześcijan – odpowiedzi na miarę otrzymanego daru.

Stał się głowicą węgła
Z domu rodzinnego do domu Ojca
O. Krzysztof Osuch, jezuita

Możemy być wdzięczni za wszystkie szczęśliwe dni i lata przeżyte na Ziemi – gościnnej i fascynującej. Szukamy, ale nie znajdujemy w kosmosie planety, o której można by pomyśleć jako o bezpiecznym domu. Ziemia jest wyjątkowym arcydziełem Stwórcy – kipi życiem, urzeka różnorodnym pięknem i obfituje w niezliczone bogactwa.

Z domu rodzinnego do domu Ojca
Twórca pierwszej reguły
Ks. Mariusz Frukacz

Urodził się w Esneh, w Górnym Egipcie. Jego rodzice byli poganami. Kiedy miał 20 lat, został wzięty do wojska i musiał służyć w legionach rzymskich w pobliżu Teb. Z biegiem czasu zapoznał się jednak z nauką Chrystusa.

Twórca pierwszej reguły

17-20

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

z innej beczki

Z innej beczki

65

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję