2014-02-14 08:22

ts (KAI) / Coburg

Niemcy: pluszowy miś na kanonizację Jana Pawła II

Z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II niemiecka firma Hermann w Coburgu przygotowała 264 pluszowe misie upamiętniające 264. Następcę św. Piotra.

Fot. www.teddy-fabrik.de

Pierwszy egzemplarz tej pluszowej pamiątki pokazano 13 lutego podczas rozpoczętych w tym dniu w Norymberdze targów zabawek.

38-centymetrowej wielkości „papieski miś” jest wykonany ręcznie z kremowego, pozłacanego pluszu moherowego, szyty złotymi nićmi. Ubrany jest w czerwoną szatę, na głowie ma białą, obszywaną złotem mitrę, a na szyi szal przypominający paliusz. Na jednej łapce ma wyhaftowany herb papieski Jana Pawła II, a na drugiej – datę jego kanonizacji. Miś wypełniony jest watą drzewną, a po naciśnięciu mruczy.

Firma Hermann z Coburga, która od lat szyje misie w strojach historycznych postaci i znanych osobistości, zrobiła furorę w 2005 r., gdy jako pierwsza przygotowała „papieskiego misia” dla Benedykta XVI, który w dzieciństwie chętnie bawił się takimi zabawkami. Kolejnego – z mitrą i pastorałem – papież ten otrzymał przy okazji wizyty w swojej rodzinnej Bawarii w 2006 r., następnego na swoje 80. urodziny w 2007, a ostatniego – 265 sztuk nazywanych „Papa emeritus” – przygotowano na wiadomość o ustąpieniu Ojca Świętego w lutym 2013. „Swojego” misia w białej sutannie i piusce, podarowanego przez niemiecką firmę, ma już także papież Franciszek.

Firma ma także misie w strojach gwardzistów szwajcarskich oraz „niedźwiedzia Korbiniana”, który m.in. znajdował się w papieskim herbie Benedykta XVI. Jak głosi legenda, pożarł on muła, na którym biskup Fryzyngi Korbinian podróżował do Rzymu. Za karę musiał nieść na sobie bagaże biskupa.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy