Wiadomości

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Ks. Wojciech Miszewski

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu. Diecezję toruńską reprezentowali obydwaj nasi Księża Biskupi, wielu księży i setki, a może nawet tysiące wiernych ... »

Echo po kanonizacji

Ks. Adam Stachowicz

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Święty, którego znam osobiście

Wysłuchał Jacek Kloc

Jacek Kloc, reporter „Via” Katolickiego Radia Rzeszów rozmawiał z pielgrzymami, którzy przybyli do Watykanu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII o emocjach przed kanonizacją i tuż po niej ... »

Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II w Przeworsku

Bernardeta i Marek Wollek

Społeczność Przeworska na wiele sposobów dziękowała Bogu za kanonizację naszego wielkiego rodaka, papieża Jana Pawła II ... »

Znowu przyszliśmy do ciebie!

Romana Trojniarz

W dniach 24-30 kwietnia br. do wielkiej rzeki autokarów wiozących pątników do Wiecznego Miasta dołączyła grupa pątników Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej ... »

Ważne, by dotrzeć do nieba

Małgorzata Cichoń

Co przeżyli krakusi w Rzymie? Oto relacje niektórych z nich. ... »

Coś się zakończyło? Nie! Coś się zaczęło

Katarzyna Dobrowolska

Miesiące przygotowań do uroczystości kanonizacyjnych już za nami. W Rzymie – sercu Kościoła katolickiego spotkało się 27 kwietnia półtora miliona pielgrzymów z całego świata, radując się z nowych świętych papieży ... »

Misja młodych

Al. Paweł Koc

W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zorganizowało Misję Młodych, która wyruszyła do Rzymu, by uczestniczyć w uroczystościach kanonizacyjnych ... »

Diecezjalne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII

 

Relacja z diecezji drohiczyńskiej z przeżywania kanonizacji dwóch wielkich papieży ... »

Myśmy też tam byli, czyli redakcja na kanonizacji

Katarzyna Woynarowska

Jesteśmy jedną z tysięcy polskich grup, które w ostatnim tygodniu kwietnia jadą na kanonizację. Nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej, skoro „Niedziela” towarzyszyła całemu pontyfikatowi św. Jana Pawła II ... »

Dziękczynienie Częstochowy za dar kanonizacji Jana Pawła II

Ks. Mariusz Frukacz

Z woli abp. Wacława Depo metropolity częstochowskiego, mieszkańcy Częstochowy gromadzą się w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie w dniu 18 maja o godz. 12.00 na Mszę św. dziękczynną za dar świętego Jana Pawła II ... »

W Hiszpanii dziękowano za kanonizację Jana Pawła II

(KAI/RV) / Madryt

Uroczysta Msza dziękczynna i procesja ulicami miasta z wizerunkiem św. Jana Pawła II w parafii św. Walentego i św. Kazimierza w Madrycie 27 kwietnia połączyła wiele narodowości. Polaków można było łatwo rozpoznać po biało-czerwonych kolorach. ... »

Kard. Agostino Vallini: wczoraj było święto wiary

KAI

Jako „święto wiary i radości wiary” określił wczorajsze uroczystości kanonizacyjne kardynał wikariusz diecezji rzymskiej Agostino Vallini. Mówił o tym w wywiadzie dla Radia Watykańskiego.

... »

Cztery stacje polskiego dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II

KAI

W czterech polskich miastach - w Gnieźnie, na Jasnej Górze, w Krakowie i Warszawie, odbędą się cztery oficjalne ogólnopolskie uroczystości dziękczynne za kanonizację papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Odbędą się one: 3 maja na Jasnej Górze, 4 maja w Gnieźnie, 11 maja w Krakowie i 1 czerwca w Warszawie.

... »

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II był darem dla Polski i dla świata

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Rozmowa z kard. Stanisławem Dziwiszem, sekretarzem Jana Pawła II, świadkiem świętości wielkiego papieża, przeprowadzona po uroczystościach dziękczynnych w Rzymie. ... »

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy