Jan Paweł II

Abp Depo: rodzina najpilniejszym adresatem nauczania św. Jana Pawła II

lk (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Podążania wskazaniami św. Jana Pawła II najbardziej dziś potrzebuje polska rodzina, która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie potrzebę bezpieczeństwa, miłości, domu, ale przede wszystkim wspólnoty, wzajemnej więzi i odpowiedzialności za siebie – powiedział dziś KAI metropolita częstochowski abp Wacław Depo po kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. ... »

Ks. Oder: przestańmy bić brawo, zacznijmy słuchać

tk / Rzym / KAI

Po tych wszystkich oklaskach i fanfarach Jan Paweł II mówi: przestańcie bić brawo i słuchajcie – tak znaczenie dzisiejszej kanonizacji komentuje ks. prałat Sławomir Oder. Postulator w procesie kanonizacyjnym papieża Wojtyły ocenia, że jednym z kluczowych tematów do przemyślenia w dzisiejszej Polsce jest właściwe wykorzystywanie wolności. ... »

Ks. Paweł Ptasznik: Mam świętego, który mnie zna

pb (KAI) / Watykan / KAI

Mam świętego, który mnie zna, i to zna mnie dobrze – mówi w rozmowie z KAI ks. Paweł Ptasznik, wieloletni bliski współpracownik Jana Pawła II. Wyraził przekonanie, że święty papież będzie teraz szczególnym orędownikiem modlących się do Niego. ... »

Abp Mokrzycki: To zwycięstwo Jana Pawła II

pb, ak (KAI Rzym) / Rzym / KAI

„Kanonizacja jest potwierdzeniem tego, że Jan Paweł II był człowiekiem świętym – takim, jakim Go widziałem każdego dnia” – powiedział KAI arcybiskup Mieczysław Mokrzycki po dzisiejszej uroczystości kanonizacyjnej w Watykanie. „To zwycięstwo Jana Pawła II” - dodał osobisty sekretarz Jana Pawła II w latach 1996 – 2005. ... »

Kard. Grocholewski: kanonizacja Jana Pawła II jest szansą na budowanie wspólnego dobra

pb, lk (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Kanonizacja Jana Pawła II jest szansą na budowanie wspólnego dobra - powiedział KAI kard. Zenon Grocholewski, prefekt watykańskiej Kanonizacji Edukacji Katolickiej, długoletni współpracownik papieża Polaka. ... »

Kraków zaśpiewał dla Jana Pawła II

pra / Kraków / KAI

„Kiedy pomyśli się, dla kogo tutaj się zebraliśmy i na Kogo ta osoba wskazuje, to pojawia się we mnie radość i wzruszenie” – mówił KAI aktor Dariusz Kowalski, który był jednym z uczestników specjalnego koncertu w wigilię kanonizacji dwóch papieży. ... »

Włoska prasa: dziś kanonizacja najważniejszego z Polaków

lk (KAI Rzym) / Rzym / KAI

„Najważniejszy z Polaków”, Jan Paweł II, zostanie dziś ogłoszony świętym – donosi włoska prasa, poświęcając niedzielnym uroczystościom kanonizacyjnym obydwu papieży specjalne wydania. ... »

Kraków: Jan Paweł II znów przemówił w oknie na Franciszkańskiej

luk / Kraków / KAI

Dzięki spektakularnemu połączeniu animacji, muzyki oraz nagrań wideo Jan Paweł II znów pozdrowił wiernych zgromadzonych pod oknem Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Krakowianie nie kryli wzruszenia widząc papieża takim, jakim go pamiętali z lat 80. i 90. ... »

Kard. Dziwisz: przez „Tryptyk Rzymski” Jan Paweł II przygotował nas na swoją śmierć

pb (KAI Rzym) / Rzym / KAI

„Tryptyk Rzymski” to poetycki, artystyczny testament Jana Pawła II. Pisząc go papież przygotował nas do swego odejścia do domu Ojca – powiedział kard. Stanisław Dziwisz w rzymskim kościele Santa Maria in Vallicella (tzw. Chiesa Nuova) podczas koncertu, w czasie którego Stanisław Soyka po włosku i po polsku śpiewał papieski poemat. ... »

Karol Wojtyła – człowiek kultury

Tomasz Królak / Warszawa / KAI

Poeta, aktor, filozof i papież w jednej osobie – doświadczenia literackie i aktorskie od młodzieńczych lat kształtowały osobowość Karola Wojtyły. Gdyby nie one byłby z pewnością innym papieżem. Był twórcą ale i przenikliwym obserwatorem kultury i to zarówno przed wyborem na papieża jak i w latach pontyfikatu. Jako papież zasłynął bowiem nie tylko "Listem do artystów" ale i poematem "Tryptyk rzymski". Okazało się, że także jako papież nie może żyć bez poezji... ... »

Jan Mela: Jan Paweł II zawsze był dla mnie wzorem

KAI

Jan Paweł II zawsze był dla mnie niesamowitym wzorem - mówi Jan Mela, niepełnosprawny zdobywca obu biegunów Ziemi, prezes Fundacji Poza Horyzonty, która stworzyła Ogólnopolski Program Protezowania dla ludzi po amputacjach kończyn.

... »

Kostarykański dziennikarz o cudzie za wstawiennictwem Jana Pawła II

pb (KAI Rzym) / Watykan / KAI

Dzięki cudowi za wstawiennictwem Jana Pawła II, do którego doszło w Kostaryce, nasz kraj z drugiego końca świata znalazł się na okładkach gazet – powiedział KAI Alberto Barrantes Ceciliano z kostarykańskiego dziennika „La Nación”. Dodał, że cudowne uzdrowienie Floribeth Mora Días stało się rozdziałem historii Kostaryki, który zamknie niedzielna kanonizacja dwóch papieży. ... »

Jan Paweł II i świętość – fakty i ciekawostki

Tomasz Królak / Warszawa / KAI

Jan Paweł II ogłosił błogosławionymi i świętymi więcej osób aniżeli wszyscy jego poprzednicy razem wzięci. W niedzielę sam oficjalnie dołączy do grona świętych Kościoła katolickiego. Z tej okazji publikujemy fakty, opinie i ciekawostki mówiące o świętości w rozumieniu Karola Wojtyły. ... »

Navarro-Valls o Janie Pawle II: modlitwa, praca i uśmiech

pb (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Modlitwa, praca i uśmiech to trzy cechy charakterystyczne świętości Jana Pawła II według jego rzecznika Joaquina Navarro-Vallsa. Podczas konferencji prasowej w Watykanie opowiadał on o swej 22-letniej pracy u boku papieża. ... »

George Weigel: Jan Paweł II był wielkim nauczycielem naszych czasów

lk (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Jan Paweł II był wielkim nauczycielem naszych czasów. Nauczał, że każda istota ludzka ma swoją godność, wyrażającą się poprzez pracę, miłość i cierpienie. Jego kanonizacja powinna zainspirować każdego z nas do życia na wzór papieża – powiedział w piątek podczas spotkania z dziennikarzami w watykańskiej Sala Stampa George Weigel, znany pisarz i biograf Jana Pawła II. ... »

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy