2014-03-16 14:06

mp / Warszawa

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zleciła Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz „Stowarzyszeniu Absolwentów Dzieło” przeprowadzenie ogólnopolskiego wydarzenia w ramach przygotowania do kanonizacji Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II. Hasłem wspomnianego wydarzenia jest Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

Fot. Adam Rak

Od 9 marca można na stronie internetowej www.iskramilosierdzia.pl publikować oraz czytać krótkie wpisy związane ze Świętym Papieżem Polakiem. Ujęte w formy podziękowań, próśb i postanowień stworzą niepowtarzalny, zbiorowy akt zawierzenia Bogu.

Wpisy będzie można też przekazywać za pomocą: SMS-ów (nr 70 040 - 0,62 zł z VAT), e-maili (iskramilosierdzia@dzielo.pl), tradycyjnych listów wysłanych na adres Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: KSIĘGA), a także papierowych formularzy dostępnych w parafiach w całej Polsce.

Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. Jej przygotowaniem zajmie się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która dysponuje techniką mikrodruku, potrzebną przy dużej liczbie wpisów. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i złożona tam podczas uroczystości kanonizacyjnych jako duchowy dar Polaków.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

 • aga | 95.178.96.* 2014-08-03 00:32

  Kochany ojcze,uzdrow moją mamę chorą na raka. Kocham ją bezgranicznie,sama grzeszna nie jestem godna prosić o taką łaskę ale Ty możesz wszystko. Błagam o pomoc ojcze święty.

 • Krzysztof | 83.4.158.* 2014-05-09 09:12

  Święty Janie Pawle ll Proszę Cie o wstawiennictwo do Pana Boga naszego prosząc o zdrowie dla mnie i mojej całej rodziny. Prowadź nas dobrą drogą, uchroń od złego i odsuń kielich goryczy. Spraw aby moja zona , doceniła moją wartość i zeby była godna mojego uczucia. Kobietę,Prosze cie o zdrowie tez dla moich dzieci Oliwi i Weroniki bo jeśłi jest zdrowie to nic się temu nie równa,.Pieniądze są ważne ale najważniejsza jest miłość i tolerancja w rodzinie i jeśli te warunki zostaną spełnione to żadna siła nie rołączy więzi która jest w nas . Ojcze Święty proszę o łaskawe wstawiennictwo u Pana Boga.

 • grazyna | 77.45.84.* 2014-04-30 23:43

  Ojcze Święty Janie Pawle II dziękuję Ci za wszystko co nam dałeś i proszę Cię o Twoją wstawienniczą opiekę nad moją rodziną.

 • eva.kopec@sympatico.ca | 174.89.246.* 2014-04-28 16:00

  Ojcze Swiety Janie Pawle 2 dziekuje Ci za twoja obecnosc w moim zyciu ioddaje Ci moje dzieci imeza iwnuki twemu wstawienictwu u Najswietszej Matki Bozej nigdanas nie opuszczaj.Amen

 • Marcel | 62.244.156.* 2014-04-28 15:58

  Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za przykład chrześcijańskiego życia. Naucz mnie pełnego zawierzenia się Chrystusowi i opiece Matki Bożej, wypełniania uczynków miłosierdzia. Wspomagaj mnie w dokonywaniu trudnych wyborów w życiu. Twojemu wstawiennictwu polecam całą rodzinę. Patronie święty - módl się za nami. Dziękuję, że jesteś z nami. Oby Polacy pamiętali o tym, o czym nauczałeś przez tyle lat.

 • ela | 89.77.108.* 2014-04-27 23:22

  Ojcze Święty Janie Pawle II dziękuję Ci za wszystko co nam dałeś i proszę Cię o Twoją wstawienniczą opiekę nad moją rodziną.

 • Małgosia55 | 195.211.219.* 2014-04-27 22:31

  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, pozostajemy w kornym dziękczynieniu za życie i dzieło Świętych Jana XXIII i Jana Pawła II . Prosimy o wstawiennictwo u Najświętszej Matki Bożej w dziełach naszego życia i o zdrowie dla Michała i całej rodziny. Amen

 • TRDJPII | 46.169.126.* 2014-04-27 17:35  Biały nasz ojciec
  odziany w cierpienie
  i nezłomną wiarę
  postury niedołężnego starca
  i sile tytana
  brocząc w bólu
  dżwigając krzyż
  trosk tego świata
  przeprowadził nas
  na brzeg XXI wieku
  W skołatanym sercu
  niósł puchar
  pełen prawdy i miłości
  wiary w roztropność ludzi
  z antidotum
  przeciw nienawiści i podziałom
  Cóż zostało z zawartości pucharu
  Czerpaliśmy dla pozorów
  obudziliśmy nienawiść i chciwość
  zapomnieliśmy o słabych
  i cierpiących
  W tę kwietniową niedzielę
  ocalmy chociaż resztę
  dzielmy po kropli potrzebującym
  otwórzmy serca i umysły
  aby świat stał się godzien
  swego przewodnika w XXI wiek

  Pamięci
  Św Jana Pawła II

  Biały nasz ojciec
  odziany w cierpienie
  i nezłomną wiarę
  postury niedołężnego starca
  i sile tytana
  brocząc w bólu
  dżwigając krzyż
  trosk tego świata
  przeprowadził nas
  na brzeg XXI wieku
  W skołatanym sercu
  niósł puchar
  pełen prawdy i miłości
  wiary w roztropność ludzi
  z antidotum
  przeciw nienawiści i podziałom
  Cóż zostało z zawartości pucharu
  Czerpaliśmy dla pozorów
  obudziliśmy nienawiść i chciwość
  zapomnieliśmy o słabych
  i cierpiących
  W tę kwietniową niedzielę
  ocalmy chociaż resztę
  dzielmy po kropli potrzebującym
  otwórzmy serca i umysły
  aby świat stał się godzien
  swego przewodnika w XXI wiek

  Pamięci
  Św Jana Pawła II

 • Malgosia | 83.25.98.* 2014-04-27 14:12

  W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego
  Swiety Janie Pawle, dziekuje Ci za przyklad Twego Zycia i to ze Byles z nami na tej Kuli ziemskiej.
  Prosze Cie o szczegolna obecnie opieke nad mymi synami i synowa oraz nade mna i bliskim mi towarzyszem zycia.
  Bog zaplac

 • ... | 89.228.122.* 2014-04-27 13:05

  Święty Janie Pawle,dziękujemy Bogu za Ciebie,za to,że przeszedłeś z Ewangelią na ustach i w sercu przez ziemię,przez Ojczyznę,Kościół i świat.Dziękujemy za twą świętość,za mądrość i odwagę,za twą modlitwę i apostolską gorliwość,za budzący nadzieję Twój uśmiech;za wszystkich,których doprowadziłeś do Chrystusa,przyniosłeś pociechę,niepokój serca,który przyniósł pojednanie.W Tobie,Janie Pawle,Bóg ukazał piękno i godność człowieka,stworzonego na Jego obraz i podobieństwo.Naucz nas, jak być człowiekiem dla Boga i drugiego człowieka.Janie Pawle,klęknąłeś przy swej chrzcielnicy.Współpracując z łaską chrztu realizowałeś powołanie do świętości.Pomóż nam przyjąć i zrealizować to najważniejsze Boże wezwanie.Janie Pawle,apostole pojednania,któryś pojednał ze sobą wielu obcych i skłóconych,nieś pojednanie naszym sercom, rodzinom i narodom.Nauczycielu, słuchający i głoszący Chrystusową Ewangelię,ucz nas przyjmować Prawdę Bożej nauki i czynić ją światłem naszego powołania.Kapłanie,uczestniku wiecznego kapłaństwa Chrystusa, który przyjąłeś łaskę powołania i święceń,uproś nam świętych kapłanów,oddanych całkowicie królestwu Bożemu,rozmodlonych,pokornych,ufnych,gotowych współpracować z duchownymi,osobami konsekrowanymi i świeckimi.Pasterzu, wpatrzony w Pasterza,który daje życie na krzyżu za swoje owce.W Tobie odkrywaliśmy Jezusa,Dobrego Pasterza,i razem z Tobą kroczyliśmy za Nim,ufni,że obronisz nas przed wilkiem,duchem kłamstwa i ciemności.Wyproś nam ducha gorliwości apostolskiej, ducha odwagi,aby Chrystus w nas i przez nas wzrastał.Wierny synu i głowo Kościoła,następco św. Piotra,umacniaj naszą miłość do mistycznego Ciała Chrystusa,Kościoła;wspieraj swego następcę, wszystkich pasterzy Kościoła w gorliwości,miłości i jedności.Dałeś nam przykład miłości do Maryi,Matki Jezusowej i Matki Kościoła.Od Ciebie chcemy się uczyć zaufania Maryi Niepokalanej,oddania w duchu „Totus Tuus”,nadziei w godzinie Ogrójca i w ciemności Kalwarii.Niech Twój przykład samotnej modlitwy,różańca,adoracji będzie dla nas wskazówką,zachętą i zobowiązaniem.Tyle razy zwracaliśmy się do Ciebie:„Ojcze,Ojcze święty”.Twój przykład i Twoje nauczanie niech nam przybliża miłosierne oblicze Ojca,które odczytywałeś w Chrystusie.Prosimy za ojców,aby realizowali z miłością swe powołanie.Niech wspierają kobiety,pomagają im być dobrymi matkami,otwartymi na nowe życie,będącymi sercem domowego Kościoła.Janie Pawle,Święty nasz Bracie,byłeś nam bliski jako człowiek,jako kapłan i papież,gdy nauczałeś,modliłeś się, cierpiałeś i umierałeś.I gdy przychodziliśmy do Twego–choćby myślą –grobu.Pozostaniesz bliski,będziesz nam Bratem Błogosławionym.Bądź z nami.Amen.


Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

domi81:
bardzo dobrzy papieże

Benedykt XVI będzie koncelebransem podczas kanonizacji

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

swięci z B(l)oga

Nasze serwisy