2014-03-16 14:06

mp / Warszawa

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zleciła Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz „Stowarzyszeniu Absolwentów Dzieło” przeprowadzenie ogólnopolskiego wydarzenia w ramach przygotowania do kanonizacji Ojca Świętego błogosławionego Jana Pawła II. Hasłem wspomnianego wydarzenia jest Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

Fot. Adam Rak

Od 9 marca można na stronie internetowej www.iskramilosierdzia.pl publikować oraz czytać krótkie wpisy związane ze Świętym Papieżem Polakiem. Ujęte w formy podziękowań, próśb i postanowień stworzą niepowtarzalny, zbiorowy akt zawierzenia Bogu.

Wpisy będzie można też przekazywać za pomocą: SMS-ów (nr 70 040 - 0,62 zł z VAT), e-maili (iskramilosierdzia@dzielo.pl), tradycyjnych listów wysłanych na adres Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: KSIĘGA), a także papierowych formularzy dostępnych w parafiach w całej Polsce.

Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. Jej przygotowaniem zajmie się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która dysponuje techniką mikrodruku, potrzebną przy dużej liczbie wpisów. Księga zostanie przewieziona do Watykanu i złożona tam podczas uroczystości kanonizacyjnych jako duchowy dar Polaków.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

  • Teresa | 98.109.100.* 2014-10-12 02:12

    Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

  • aga | 95.178.96.* 2014-08-03 00:32

    Kochany ojcze,uzdrow moją mamę chorą na raka. Kocham ją bezgranicznie,sama grzeszna nie jestem godna prosić o taką łaskę ale Ty możesz wszystko. Błagam o pomoc ojcze święty.

  • Krzysztof | 83.4.158.* 2014-05-09 09:12

    Święty Janie Pawle ll Proszę Cie o wstawiennictwo do Pana Boga naszego prosząc o zdrowie dla mnie i mojej całej rodziny. Prowadź nas dobrą drogą, uchroń od złego i odsuń kielich goryczy. Spraw aby moja zona , doceniła moją wartość i zeby była godna mojego uczucia. Kobietę,Prosze cie o zdrowie tez dla moich dzieci Oliwi i Weroniki bo jeśłi jest zdrowie to nic się temu nie równa,.Pieniądze są ważne ale najważniejsza jest miłość i tolerancja w rodzinie i jeśli te warunki zostaną spełnione to żadna siła nie rołączy więzi która jest w nas . Ojcze Święty proszę o łaskawe wstawiennictwo u Pana Boga.

  • grazyna | 77.45.84.* 2014-04-30 23:43

    Ojcze Święty Janie Pawle II dziękuję Ci za wszystko co nam dałeś i proszę Cię o Twoją wstawienniczą opiekę nad moją rodziną.

  • eva.kopec@sympatico.ca | 174.89.246.* 2014-04-28 16:00

    Ojcze Swiety Janie Pawle 2 dziekuje Ci za twoja obecnosc w moim zyciu ioddaje Ci moje dzieci imeza iwnuki twemu wstawienictwu u Najswietszej Matki Bozej nigdanas nie opuszczaj.Amen

  • Marcel | 62.244.156.* 2014-04-28 15:58

    Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za przykład chrześcijańskiego życia. Naucz mnie pełnego zawierzenia się Chrystusowi i opiece Matki Bożej, wypełniania uczynków miłosierdzia. Wspomagaj mnie w dokonywaniu trudnych wyborów w życiu. Twojemu wstawiennictwu polecam całą rodzinę. Patronie święty - módl się za nami. Dziękuję, że jesteś z nami. Oby Polacy pamiętali o tym, o czym nauczałeś przez tyle lat.

  • ela | 89.77.108.* 2014-04-27 23:22

    Ojcze Święty Janie Pawle II dziękuję Ci za wszystko co nam dałeś i proszę Cię o Twoją wstawienniczą opiekę nad moją rodziną.

  • Małgosia55 | 195.211.219.* 2014-04-27 22:31

    W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, pozostajemy w kornym dziękczynieniu za życie i dzieło Świętych Jana XXIII i Jana Pawła II . Prosimy o wstawiennictwo u Najświętszej Matki Bożej w dziełach naszego życia i o zdrowie dla Michała i całej rodziny. Amen

  • TRDJPII | 46.169.126.* 2014-04-27 17:35







    Biały nasz ojciec
    odziany w cierpienie
    i nezłomną wiarę
    postury niedołężnego starca
    i sile tytana
    brocząc w bólu
    dżwigając krzyż
    trosk tego świata
    przeprowadził nas
    na brzeg XXI wieku
    W skołatanym sercu
    niósł puchar
    pełen prawdy i miłości
    wiary w roztropność ludzi
    z antidotum
    przeciw nienawiści i podziałom
    Cóż zostało z zawartości pucharu
    Czerpaliśmy dla pozorów
    obudziliśmy nienawiść i chciwość
    zapomnieliśmy o słabych
    i cierpiących
    W tę kwietniową niedzielę
    ocalmy chociaż resztę
    dzielmy po kropli potrzebującym
    otwórzmy serca i umysły
    aby świat stał się godzien
    swego przewodnika w XXI wiek

    Pamięci
    Św Jana Pawła II

    Biały nasz ojciec
    odziany w cierpienie
    i nezłomną wiarę
    postury niedołężnego starca
    i sile tytana
    brocząc w bólu
    dżwigając krzyż
    trosk tego świata
    przeprowadził nas
    na brzeg XXI wieku
    W skołatanym sercu
    niósł puchar
    pełen prawdy i miłości
    wiary w roztropność ludzi
    z antidotum
    przeciw nienawiści i podziałom
    Cóż zostało z zawartości pucharu
    Czerpaliśmy dla pozorów
    obudziliśmy nienawiść i chciwość
    zapomnieliśmy o słabych
    i cierpiących
    W tę kwietniową niedzielę
    ocalmy chociaż resztę
    dzielmy po kropli potrzebującym
    otwórzmy serca i umysły
    aby świat stał się godzien
    swego przewodnika w XXI wiek

    Pamięci
    Św Jana Pawła II

  • Malgosia | 83.25.98.* 2014-04-27 14:12

    W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego
    Swiety Janie Pawle, dziekuje Ci za przyklad Twego Zycia i to ze Byles z nami na tej Kuli ziemskiej.
    Prosze Cie o szczegolna obecnie opieke nad mymi synami i synowa oraz nade mna i bliskim mi towarzyszem zycia.
    Bog zaplac

Wyszukiwarka