2013-08-26 09:29

sal (KAI Rzym) / Rzym/KAI

Lorenzago di Cadore wiele obiecuje sobie po kanonizacji bł. Jana Pawła II

Po kanonizacji Jana Pawła II wiele obiecuje sobie miejscowość Lorenzago di Cadore we włoskich Dolomitach, gdzie papież Polak, poczynając od roku 1987, aż pięć razy odpoczywał podczas letnich wakacji.

Fot. Godromil/pl.wikipedia.org

Jak donosi rzymski dziennik „La Repubblica”, wtedy było tam osiem hoteli, dziś pozostały tylko dwa i zainteresowanie tym miejsce wyraźnie zmalało. Nie chcemy żadnej katedry, mówi proboszcz miejscowej parafii ksiądz Sergio De Martin, ponieważ „już ją mamy: to wielki las, który Wojtyła tak umiłował”. Przypomina, że nadleśnictwo ustawiło tam już w przeszłości prosty ołtarz. „To najpiękniejsze sanktuarium, jakie moglibyśmy wystawić świętemu Wojtyle”. Brakuje jedynie, wyznaje ksiądz proboszcz, „jego relikwii”. Kiedy w ubiegłym roku przez dwa dni w kościele parafialnym wystawiona była ampułka z krwią Jana Pawła II, przybyło, by ja zobaczyć i modlić się przy niej, pięć tysięcy osób - dodaje proboszcz.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy