2014-04-16 10:18

pra / Kraków / KAI

Kard. Dziwisz do kapłanów: Jan Paweł II wzywa nas do świętości życia

Metropolita krakowski na Wielki Czwartek skierował specjalne Słowo pasterskie do kapłanów.

„W tym dniu dziękujemy Bogu za dar powołania i pokornie odnawiamy nasze kapłańskie przyrzeczenia, powierzając się Bożemu Miłosierdziu” – czytamy. Kard. Stanisław Dziwisz przypomina, że tegoroczny Wielki Czwartek przeżywany będzie w oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II. „Spoglądamy na Jego kapłańskie życie i służbę. Prosimy o Jego wstawiennictwo. Wsłuchujemy się także w słowa, w których wzywał nas kapłanów do świętości życia. Sam był jej wyjątkowym wzorem” – apeluje hierarcha przytaczając ostatni List do kapłanów Jana Pawła II z 2005 r.

Metropolita krakowski zaprasza wszystkich kapłanów do koncelebrowania wraz z biskupami uroczystej Mszy Krzyżma, która 17 kwietnia o godz. 10.00 rozpocznie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Do braterskiego dziękczynienia za dar sakramentu kapłaństwa w sposób szczególny zachęca wszystkich księży, przeżywających w 2014 roku złoty lub srebrny jubileusz święceń kapłańskich. „Proszę Was o obecność i zapraszam do koncelebry” – pisze hierarcha.

Metropolita krakowski liczy także, że, jak co roku, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą obecni ministranci, lektorzy, schole, członkowie Ruchu Światło-Życie, młodzież archidiecezji krakowskiej, przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń oraz wierni świeccy. „Niech ten dzień stanie się prawdziwie dniem modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów w Kościele krakowskim” – kończy Słowo pasterskie do kapłanów na Wielki Czwartek kard. Stanisław Dziwisz.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy