2014-04-24 10:56

pb (KAI Rzym) / Watykan / KAI

27 kwietnia - dzień czterech papieży

Dzień czterech papieży – tak włoskie media nazywają niedzielę 27 kwietnia po tym, jak dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej potwierdził, że w kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II, której 27 kwietnia dokona Franciszek, weźmie udział także Benedykt XVI

Będzie to „wyjątkowe wydarzenie, które prawdopodobnie nigdy się już nie powtórzy” – pisze darmowy dziennik „Leggo”, rozdawany w rzymskim metrze.

Opublikowany w Watykanie obrazek upamiętniający uroczystość przedstawia czterech papieży na tle bazyliki św. Piotra. Ubrani są oni w białe sutanny. Dwaj kanonizowani mają na sobie także czerwone pelerynki, zaś Franciszek – białą.
Gazety podkreślają, że Rzym jest już gotowy na przyjęcie prawie miliona pielgrzymów, choć – jak podkreślają – ich ostateczna liczba jest trudna do przewidzenia. Miejsca w hotelach są całkowicie wyprzedane. Rzymskie Dzieło Pielgrzymkowe informuje, że spodziewa się przybycia 1700 autokarów i 58 samolotów czarterowych z pielgrzymami, a ponadto 5 pociągów specjalnych z Polski i 1 statku z Barcelony.
W ramach nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa w tłum uczestników kanonizacji wmieszani mają być „policjanci przebrani za księży” – donosi „Leggo”. Wspomogą oni 2000 umundurowanych funkcjonariuszy. Obecni też będą tysiące wolontariuszy i członków obrony cywilnej.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy