2014-04-24 17:40

KAI

Uzdrowiona za wstawiennictwem bł. Jana XXIII

O włoskiej szarytce, s. Caterinie Capitani, uzdrowionej w 1966 r. za wstawiennictwem papieża Jana XXIII mówiono dziś na konferencji prasowej w Watykanie. O swej współsiostrze opowiadała s. Adele Labianca, która 50 lat temu opiekowała się nią w chorobie.

Fot. ARCHIWUM O. JERZEGO TOMZIŃSKIEGO OSPPE

Obie razem pracowały w szpitalu pediatrycznym w Neapolu. W 1964 r. s. Caterina doznała bardzo obfitego krwotoku w jamie brzusznej. Ciężka choroba żołądka, z licznymi komplikacjami i pojawieniem się guzów na innych organach wewnętrznych, których fragmenty wycinano podczas kolejnych operacji, doprowadziły do beznadziejnego stanu zakonnicy. Była tak słaba, że spodziewano się jej rychłej śmierci. S. Adele, która się nią opiekowała, odmawiała z nią różaniec za spokój duszy Jana XXIII, zmarłego w 1963 r. S. Caterina otrzymała sakrament chorych, a zakonnice modliły się za nią.
22 maja 1966 r. od przełożonej prowincjalnej otrzymała relikwie Jana XXIII, które przyłożyła do swych ran. Trzy dni później usłyszała głos wypowiadający jej imię i zobaczyła Jana XXIII z uśmiechem na twarzy, stojącego przy jej łóżku. – Już się nie bój, wszystko się skończyło. Czujesz się dobrze, już nic ci nie jest – usłyszała z ust papieża. Było to o 14.40.
Zawołała siostry, mówiąc im, że przyszedł Jan XXIII i jest uzdrowiona, ale one nie wierzyły i myślały, że s. Caterina ma halucynacje. Aby je przekonać, poprosiła o coś do jedzenia – dotychczas nie mogła jeść, bo co włożyła do ust, to wychodziło z niej ranami. Tymczasem rany te nagle się zasklepiły, co w kolejne dni potwierdziły przeprowadzone radiografie, które nie wykazały choroby w jej ciele.
S. Caterina, której wyzdrowienie posłużyło za cud wymagany do beatyfikacji Jana XXIII w 2000 r., zmarła w 2010 r. w wieku 68 lat. Zdaniem s. Adele Labianca, s. Caterina nadal mówi do nas, prosząc, abyśmy ufnie powierzali się Bogu.
Papież Franciszek zdecydował, że do kanonizacji Jana XXIII, która odbędzie się 27 kwietnia br. nie jest konieczny kolejny cud, wymagany zazwyczaj do ogłoszenia błogosławionego świętym.

Zobacz także:

Jan XXIII był wielkim czcicielem Jasnogórskiej Matki

Kanonizacja dwóch wielkich papieży jest doskonałą okazją do przypomnienia, że nie tylko Jan Paweł II był wielkim czcicielem Matki Bożej Jasnogórskiej i pielgrzymował do... ... »

Abp Hoser: Jan XXIII był wizjonerem, który zmienił historię Kościoła

Jan XXIII był nie tylko doskonałym pasterzem ale przede wszystkim wizjonerem, który zmienił historię Kościoła – uważa abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski przypomniał, że to... ... »

Najnowsze komentarze

  • bozena | 88.156.232.* 2014-04-25 07:51

    Kochany Ojcze Święty, proszę Cię o wstawiennictwo dla mojej rodziny, o zdrowie dla mnie, mojego męża i moich córek,rodziców moich braci i sióstr .O dar wzajemnego szacunku i miłości w małżeństwie, spokój w rodzinie oraz pogłębienie wiary. Proszę Cię również abyś uprosił dla wewnętrzny spokój.. Wspomnij o mnie i mojej rodzinie przed Panem. . Proszę,...

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy