2014-04-26 12:03

x. rk / Wrocław / KAI

Wrocław: Kilkadziesiąt osób przejechało na rowerach dla Jana Pawła II

Rowerowy przejazd papieski wyruszył dziś rano spod wrocławskiej katedry. Metę stanowiły wrocławskie Partynice – miejsce pierwszego spotkania Papieża polaka z Dolnoślązakami w 1983 r.

Fot. Marta Wilczyńska

Inicjatywa – jak mówił ks. Jerzy Babiak, jeden z pomysłodawców przejazdu – ma przede wszystkim być widocznym znakiem przywiązania wrocławian do Jana Pawła II. – Cieszymy się jego świętością i chcemy zamanifestować, że kanonizacja naszego papieża jest dla nas ważnym wydarzeniem – tłumaczył.

Uczestnicy, wśród których przeważali ludzie młodzi zwracali uwagę, że udział w imprezie ma być dla nich formą świadomego przeżywania ogłoszenia Karola Wojtyły świętym. Dodawali także, że papież wielokrotnie podkreślał, jak ważny jest sport w życiu człowieka. – W ten sposób chcę oddać mu hołd – wyznał osiemnastolatek Dominik Miażdżyk.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy