2014-04-26 12:39

jk, rl (KAI/BP KEP) / Warszawa / KAI

Wszyscy pielgrzymi z „Expressu Miłosierdzia” są w drodze Rzymu

W drodze do Rzymu są już wszyscy pielgrzymi, którzy mieli się udać na kanonizację pociągiem „Express Miłosierdzia”. Dzięki pracy Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, udało się zorganizować autokary, którymi pątnicy dziś rano wyruszyli z Częstochowy. Są już na terenie Czech.

Fot. M. Książek

Polskie Koleje Państwowe poinformowały wczoraj o odwołaniu jednego z pociągów specjalnych, którym pielgrzymi mieli dotrzeć do Rzymu na niedzielną kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II. Organizatorem wyjazdu była osoba prywatna, która - jak informowała PKP - nie opłaciła przejazdu.
W tej sytuacji w pomoc pielgrzymom włączył się Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, tym bardziej, że część pątników stanowiła młodzież polskiego pochodzenia z byłych republik sowieckich.
Dzisiejszego poranka z Częstochowy wyjechały trzy autokary z ponad 130 pielgrzymami. - Bardzo zależało mi na tym, by te osoby dotarły do Rzymu. Dla wielu to pielgrzymka życia - mówi ks. Leszek Kryża z Zespołu Pomocy. Piątkowa praca wielu życzliwych osób spowodowała, że wszyscy pielgrzymi są w drodze do Rzymu.
Zdążający do Rzymu to ponad 130 osób. Stanowi ją głównie młodzież polskiego pochodzenia z Białorusi i Ukrainy. Są także osoby z Litwy, Rosji. Grupa z Kazachstanu wyruszyła do Warszawy pociągiem już w Wielkanoc. Wśród pielgrzymów są m.in. klerycy z seminarium duchownego w Pińsku oraz szereg sióstr zakonnych.
Z piątku na sobotę pielgrzymi przenocowali w Częstochowie w domach zgromadzeń zakonnych. „Express Miłosierdzia” miał być jednym z sześciu pociągów wyczarterowanych do Rzymu. Akcja przerosła organizatora - prywatną osobę z Warszawy. Pociąg nie wyjechał, a wszyscy pielgrzymi udali się do Rzymu autokarami.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy