2014-04-26 12:39

jk, rl (KAI/BP KEP) / Warszawa / KAI

Wszyscy pielgrzymi z „Expressu Miłosierdzia” są w drodze Rzymu

W drodze do Rzymu są już wszyscy pielgrzymi, którzy mieli się udać na kanonizację pociągiem „Express Miłosierdzia”. Dzięki pracy Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, udało się zorganizować autokary, którymi pątnicy dziś rano wyruszyli z Częstochowy. Są już na terenie Czech.

Fot. M. Książek

Polskie Koleje Państwowe poinformowały wczoraj o odwołaniu jednego z pociągów specjalnych, którym pielgrzymi mieli dotrzeć do Rzymu na niedzielną kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II. Organizatorem wyjazdu była osoba prywatna, która - jak informowała PKP - nie opłaciła przejazdu.
W tej sytuacji w pomoc pielgrzymom włączył się Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, tym bardziej, że część pątników stanowiła młodzież polskiego pochodzenia z byłych republik sowieckich.
Dzisiejszego poranka z Częstochowy wyjechały trzy autokary z ponad 130 pielgrzymami. - Bardzo zależało mi na tym, by te osoby dotarły do Rzymu. Dla wielu to pielgrzymka życia - mówi ks. Leszek Kryża z Zespołu Pomocy. Piątkowa praca wielu życzliwych osób spowodowała, że wszyscy pielgrzymi są w drodze do Rzymu.
Zdążający do Rzymu to ponad 130 osób. Stanowi ją głównie młodzież polskiego pochodzenia z Białorusi i Ukrainy. Są także osoby z Litwy, Rosji. Grupa z Kazachstanu wyruszyła do Warszawy pociągiem już w Wielkanoc. Wśród pielgrzymów są m.in. klerycy z seminarium duchownego w Pińsku oraz szereg sióstr zakonnych.
Z piątku na sobotę pielgrzymi przenocowali w Częstochowie w domach zgromadzeń zakonnych. „Express Miłosierdzia” miał być jednym z sześciu pociągów wyczarterowanych do Rzymu. Akcja przerosła organizatora - prywatną osobę z Warszawy. Pociąg nie wyjechał, a wszyscy pielgrzymi udali się do Rzymu autokarami.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy